راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

ارتقای ایمنی با ورود دو مرحله‌ای به سامانه بام

0

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در راستای بهبود امنیت استفاده از سامانه بام، کاربران می‌توانند از روش ورود دومرحله‌ای استفاده کنند.

برای استفاده از این روش ابتدا کاربر باید به فعال‌سازی ورود دومرحله‌ای در سامانه بام بپردازد. با راه‌اندازی این قابلیت این امکان به وجود می‌آید که حتی در صورت افشای نام کاربری و کلمه عبور، از دسترسی افراد غیرمجاز به سامانه بام جلوگیری شود.

برای استفاده از این قابلیت، کاربر سامانه بام ابتدا باید از طریق گزینه تنظیمات ورود به سیستم نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کند.

با این کار کدی یک‌بارمصرف از طریق پیامک برای او ارسال می‌شود. با وارد نمودن کد مربوطه کاربر می‌تواند وارد سایت سامانه بام شود.

چنانچه به هر دلیلی کاربر امکان دریافت پیامک را نداشته باشد، می‌تواند با نصب نرم‌افزار پیام‌رسان بله بر روی تلفن همراه خود پیام‌های سامانه بام را دریافت نماید.

درصورتی‌که مشتری تمایل داشته باشد می‌تواند با مراجعه به شعبه درخواست فعال‌سازی یا عدم فعال‌سازی ورود دومرحله‌ای را ارائه دهد و متصدی، با ارائه فرم مربوطه و اخذ مشخصات و امضای مشتری نسبت به انجام درخواست وی اقدام خواهد کرد.

برای ارتقای ایمنی سامانه بام ترتیبی اتخاذ شده است تا با معرفی تلفن همراه مشتری به سرویس ساپتا، ورود کاربر به سامانه بام از طریق ارسال پیغام به وی اطلاع داده شود.

با این کار درصورتی‌که کاربر احساس کند ورود به‌حساب کاربری از ناحیه وی نبوده است می‌تواند بلافاصله با ارسال یک پیامک به شماره تلفن مربوطه کد کاربری خود را غیرفعال سازد و از این طریق از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری کند.

همچنین این عملیات از طریق مراجعه حضوری مشتری به شعب و ارائه درخواست غیر فعال‌سازی شناسه کاربری در سامانه بام امکان‌پذیر است.

کاربر می‌تواند در صورت غیر فعال‌سازی شناسه کاربری خود، بلافاصله با انتخاب گزینه بانکداری اینترنتی بام در سایت بانک و انتخاب گزینه فعال‌سازی مجدد، نسبت به فعال‌سازی کد کاربری خود اقدام کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.