راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ایرانسل به دنبال توسعه پرداخت مبتنی بر NFC در کشور

زمستان 95 بهار NFC در ایران بود. چندین سال بود که راه‌اندازی و استفاده از NFC در صنعت پرداخت در ایران دچار انجماد شده بود و ظاهراً به بن‌بست‌هایی رسیده بود؛ اما در زمستان 95 مجموعه اتفاق‌هایی که رخ داد، بهار دوباره NFC در ایران بود و باید منتظر خبرهای خوبی در این حوزه در سال 96 باشیم. (+)

یکی از آخرین اتفاق‌هایی که در حوزه NFC در کشور انجام شد، بهره‌برداری تجاری از سامانه NFC ایرانسل و کارت هوشمند شهروندی اهواز در دهه فجر بود که در روز رونمایی به طور زنده از کانال تلگرام راه پرداخت نیز آن را پوشش دادیم که با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان او و همچنین مهندس دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل، مدیران ارشد ایرانسل و جمعی از رسانه‌ها رونمایی شد.

در این مراسم که از جمعی از محصولات و خدمات جدید ایرانسل رونمایی شد،‌ آیین رونمایی از راهکار NFC ایرانسل جهت پرداخت هزینه سفر در سازمان اتوبوس‌رانی اهواز از طریق ویدئو کنفرانس توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برگزار شد.

این خدمت در اولین فاز برای مردم اهواز در نظر گرفته شده و مردم به هنگام استفاده از اتوبوس می‌توانند از گوشی‌های همراهشان به جای کارت‌های هوشمند مترو و اتوبوس، برای پرداخت هزینه استفاده کنند.

به گفته دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل در این رویداد، «اکنون ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند در شبکه ایرانسل به ۶۰ درصد رسیده است.» این موضوع می‌تواند یکی از نقاط افزایش سرعت پذیرش NFC در بین مردم باشد چراکه اغلب تلفن‌های همراه هوشمند به فناوری NFC مجهز هستند که خود یکی از چالش‌هایی بود که چند سال پیش برای ترویج NFC با آن مواجه بودیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم در مورد تغییر کاربری موبایل در دنیای امروز گفت: «نگاه گذشته ما نسبت به تلفن همراه رفع نیاز تماس کاربر بود، اما امروز می‌بینیم که همه خدمات کاربر در تلفن همراه انجام می‌شود. البته مورد اصلی که ما به دنبالش هستیم دولت همراه است که امیدوارم تا یکی دو ماه دیگر با افتتاح دولت الکترونیک هم‌زمان اجرا شود.»

1 دیدگاه
  1. باقراحمدیان ف احمد می‌گوید

    سلام من مشترک بانک صادرات خوزستان سر بندر امام خمینی (ره) مدتی است اس ام اس یا همان پیامک بانکیم قطع شده من مشترک این بانکم ‌توصیه میکنم ‌میکردم همه فامیل را حساباشون را در این بانک خوش نام ونشان ببرن سال۱۳۵۰ من در آبادان حساب باز کرد برام جناب زنده یا حاج محمد نصرالله زاده در آبادان خودشم مدیر بانکی بود خدایش بیامرزد وهمه اسیران خاک که ماهم روزی جزوشون میشیم خواه نا خواه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت