راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کسب رتبه دوم شفافیت در بازار اول بورس اوراق بهادار توسط شرکت خدمات انفورماتیک

اداره نظارت بر ناشران بورسی بر اساس رتبه‌بندی شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار ازنظر کیفیت افشا و اطلاع‌رسانی، شرکت خدمات انفورماتیک را دارنده رتبه دوم شفافیت در بازار اول بورس اوراق بهادار اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، رتبه اطلاع‌رسانی شرکت‌ها در بازار اول بورس بر اساس سه معیار به موقع بودن، قابلیت اتکا و اطلاع‌رسانی مناسب منتشر شده که به‌این‌ترتیب، شرکت‌های صنعتی بهشهر و شرکت خدمات انفورماتیک، به‌عنوان شرکت‌های برترِ بازارِ اول معرفی شدند.

معیار به‌موقع بودن بر اساس زمان ارسال اطلاعات توسط شرکت (شامل پیش‌بینی‌های درآمد هر سهم، صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای حسابرسی نشده، صورت وضعیت پرتفوی، اظهارنظرهای حسابرس نسبت به پیش‌بینی درآمد هر سهم اولیه و شش‌ماهه و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شش‌ماهه، صورت‌های مالی حسابرسی نشده و شده پایان دوره مالی و برنامه زمان‌بندی پرداخت سود سهامداران) در مقاطع تعیین‌شده در دستورالعمل افشای اطلاعات و با لحاظ کردن میزان تأخیر در ارسال اطلاعات، موردمحاسبه قرار گرفته است.

همچنین میزان نوسانات و تغییرات در پیش‌بینی‌های ارسالی و تفاوت‌های میان مبالغ پیش‌بینی شده و عملکرد واقعی حسابرسی صورت گرفته، معیار قابلیت اتکا در این محاسبات است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.