راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فضای ابری رهبر ندارد!

همکاران سیستم- مدیرعامل شرکت Salesforce در کنفرانس سالانه این شرکت در سانفرانسیکو اظهار داشت، پردازش ابری، ساختار و اکو‌سیستمی است با شرکای بسیار که هریک باید با همکاری هم این فضا را بسازند و یک شرکت به‌تنهایی نمی‌تواند رهبری را به‌عهده بگیرد، چرا که فضای پردازش ابری، ساختاری گروهی دارد.

مارک بنی‌اف، مدیرعامل شرکت Salesforce.com اظهار داشت همزمان با اجتماعی‌تر شدن شرکت‌ها و ارتباط مستمر آنان با مخاطبان، مشتریان هم به تدریج علاقه خود را نسبت به نرم‌افزارهای سنتی حوزه دادوستد از دست می‌دهند.

«اجتماعی بودن» کلیدواژه اصلی این بحث و تم اصلی Dreamforce 2011، سیستم جدید مبتنی بر پردازش ابری این شرکت است که در سخنان بنی‌اف در کنفرانس سالانه این شرکت در سانفرانسیکو نیز نمود بسیاری داشت.

مدیر عامل Salesforce که شرکتی فعال در زمینه نرم‌افزارهای تجاری مبتنی بر رایانش ابری است اظهار داشت که صنعت فناوری اطلاعات در مرحله یک تحول بنیادین است.

مشتریان معمولا خود را در دو سر طیف کاربری بیش از حد و ناآشنایی با اینترنت می‌بینند، اما این طور که بنی‌اف می‌گوید مخاطبان به دنبال رسیدن به یک طیفی میانی هستند و همین کاربران بهترین منبع برای پیدا کردن جواب‌هایی هستند که می‌تواند بیش از پیش برای شرکت‌هایی که به دنبال ساخت محصولات و برنامه‌های نو هستند با اهمیت باشد.

برای نمونه بنی‌اف می‌گوید اگر با ۱۰ مخاطب مختلف درباره موضوعی مانند استفاده از پردازش ابری گفت‌وگو کنید ۱۰ جواب متفاوت خواهید گرفت و این طیف گسترده و متفاوت جواب‌ها نشان می‌دهد که دیگر نمی‌توان یک برنامه‌ را بدون توجه به مخاطبان و نیازهای همه آنان طراحی و به بازار عرضه کرد. پس خواسته مشتریان در این زمینه اهمیت بسیاری دارد.

با این حال، مدیر عامل شرکت Salesforce اظهار داشت که اصول و قواعد فناوری جدید پردازش ابری فضایی هنوز چندان برای ما روشن نیست چرا که ما اکنون با این فناوری در یک جهان جدید هستیم.

بنی‌اف در این جلسه به رشد مالی و خریدهای این شرکت در سال گذشته اشاره کرد و روند آن را مثبت ارزیابی کرد و تاکید کرد این شرکت به دنبال تبدیل شدن به یک رهبر مسلط در این فضا نیست و همچنان بر این اصل خود پایبند است که باید اجتماع ایجاد کرد و فضای کار گروهی را پیش برد.

مدیر عامل Salesforce در پایان تاکید کرد که باید افراد زیادی در کنار هم کار کنند تا یک اکوسیستم را بسازند و این همان ماهیت اینترنت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.