راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

فضای ابری رهبر ندارد!

همكاران سيستم- مديرعامل شركت Salesforce در كنفرانس سالانه اين شركت در سانفرانسيكو اظهار داشت، پردازش ابري، ساختار و اكو‌سيستمي است با شركاي بسيار كه هريك بايد با همكاري هم اين فضا را بسازند و يك شركت به‌تنهايي نمي‌تواند رهبري را به‌عهده بگيرد، چرا كه فضاي پردازش ابري، ساختاري گروهي دارد.

مارك بني‌اف، مديرعامل شركت Salesforce.com اظهار داشت همزمان با اجتماعي‌تر شدن شركت‌ها و ارتباط مستمر آنان با مخاطبان، مشتريان هم به تدريج علاقه خود را نسبت به نرم‌افزارهاي سنتي حوزه دادوستد از دست مي‌دهند.

«اجتماعي بودن» كليدواژه اصلي اين بحث و تم اصلي Dreamforce 2011، سيستم جديد مبتني بر پردازش ابري اين شركت است كه در سخنان بني‌اف در كنفرانس سالانه اين شركت در سانفرانسيكو نيز نمود بسياري داشت.

مدير عامل Salesforce كه شركتي فعال در زمينه نرم‌افزارهاي تجاري مبتني بر رايانش ابري است اظهار داشت كه صنعت فناوري اطلاعات در مرحله يك تحول بنيادين است.

مشتريان معمولا خود را در دو سر طيف كاربري بيش از حد و ناآشنايي با اينترنت مي‌بينند، اما اين طور كه بني‌اف مي‌گويد مخاطبان به دنبال رسيدن به يك طيفي مياني هستند و همين كاربران بهترين منبع براي پيدا كردن جواب‌هايي هستند كه مي‌تواند بيش از پيش براي شركت‌هايي كه به دنبال ساخت محصولات و برنامه‌هاي نو هستند با اهميت باشد.

براي نمونه بني‌اف مي‌گويد اگر با 10 مخاطب مختلف درباره موضوعي مانند استفاده از پردازش ابري گفت‌وگو كنيد 10 جواب متفاوت خواهيد گرفت و اين طيف گسترده و متفاوت جواب‌ها نشان مي‌دهد كه ديگر نمي‌توان يك برنامه‌ را بدون توجه به مخاطبان و نيازهاي همه آنان طراحي و به بازار عرضه كرد. پس خواسته مشتريان در اين زمينه اهميت بسياري دارد.

با اين حال، مدير عامل شركت Salesforce اظهار داشت كه اصول و قواعد فناوري جديد پردازش ابري فضايي هنوز چندان براي ما روشن نيست چرا كه ما اكنون با اين فناوري در يك جهان جديد هستيم.

بني‌اف در اين جلسه به رشد مالي و خريدهاي اين شركت در سال گذشته اشاره كرد و روند آن را مثبت ارزيابي كرد و تاكيد كرد اين شركت به دنبال تبديل شدن به يك رهبر مسلط در اين فضا نيست و همچنان بر اين اصل خود پايبند است كه بايد اجتماع ايجاد كرد و فضاي كار گروهي را پيش برد.

مدير عامل Salesforce در پايان تاكيد كرد كه بايد افراد زيادي در كنار هم كار كنند تا يك اكوسيستم را بسازند و اين همان ماهيت اينترنت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.