شرکت‌ها

نسل جدید دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد شرکت جی‌اس‌اس رونمایی شد

نوشته شده توسط رسول قربانی

همین یک سال پیش، یعنی شهریورماه ۹۴ بود که با سرپرست وقت فروش محصولات بانکی شرکت جی‌اِس‌اِس گفتگوی مفصلی درباره دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد یا همان Cashless ATM داشتیم (+). حالا بعد از یک سال از این گفتگو و گسترش استفاده از این دستگاه در شبکه بانکی توسط بانک‌ها و مؤسساتی همچون بانک انصار، بانک آینده، موسسه ملل و …، شرکت جی‌اس‌اس در دهمین نمایشگاه بانکدار اسلامی که در حاشیه بیست‌وهفتمین همایش بانکدار اسلامی برگزار شد از نسل جدید دستگاه‌های خودپرداز غیر نقد خود رونمایی کرد.

خیلی سریع بخواهم بگویم، بزرگ‌ترین تفاوت نسل جدید دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد شرکت جی‌اس‌اس نسبت به نسل قبلی آن، این است که این دستگاه علاوه بر بهبود ظاهر فیزیکی، از سه نسخه اندروید، لینوکس و ویندوز برخوردار است که باعث می‌شود سازگاری آن با سیستم‌های یکپارچه بانکی بانک‌های مختلف بسیار ساده‌تر شود. در همین خصوص در نمایشگاه بانکداری اسلامی گفتگوی کوتاهی با مهندس علیرضا نوبخت مدیر فروش شرکت گرایش تازه کیش (جی‌اس‌اس) داشتیم.

 نوبخت گفت: «این محصولی که برای اولین بار در همایش و نمایشگاه بانکداری اسلامی از آن پرده‌برداری کردیم دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد یا همان Cashless ATM شرکت جی‌اس‌اس است که با برند Edge تولید می‌شود.»

.

مقایسه با نسل قبلی

مدیر فروش جی‌اس‌اس در خصوص ویژگی‌های نسل جدید این دستگاه گفت: «این محصول ویژگی‌های قابل‌ملاحظه‌ای دارد که ازلحاظ دیزاین و طراحی کاملاً با نمونه‌های قبلی متفاوت است؛ اما قابلیت ویژه و منحصربه‌فردی که این محصول دارد این است که از ۳ ورژن تحت ویندوز، لینوکس و اندروید برای بانک‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و خواسته‌ها و هدف‌هایی که بانک‌ها، سازمان‌ها و دیگر شرکت‌ها دارند را به به‌راحتی برآورده می‌کند.»

وب با بیان اینکه این دستگاه دست بانک‌ها را در ارائه خدمات باز می‌گذارد، گفت: «این دستگاه ازلحاظ ویژگی‌ها و فیچرها دقیقاً مشابه با دستگاه‌های قبلی شرکت جی‌اس‌اس است و اما ازلحاظ کیفیت ساخت و طراحی صنعتی کاملاً به‌روز شده است و متعلق به کمپانی Edge سنگاپور است.»

نسل جدید دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد

سمت راست، نسل جدید دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد شرکت جی‌اس‌اس – سمت چپ نسل قدیم دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد شرکت جی‌اس‌اس

با توجه به اینکه یکی از ویژگی‌های ظاهری نسل قبلی این دستگاه، رنگ‌بندی متناسب با رنگ سازمان بانک‌ها و سازمان‌ها بود، نوبخت در خصوص این قابلیت در نسل جدید دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد شرکت جی‌اس‌اس گفت: «این گزینه هم همچنان در محصول جدید روی میز است و رنگ‌بندی اصولاً بر اساس درخواست بانک‌ها و سازمان‌ها انجام می‌شود؛ مثلاً بانک آینده چون لوگوی آن قهوه‌ای و زرد است ممکن است بخواهد دستگاه‌هایش قهوه‌ای و یا کرم-قهوه‌ای باشد؛ یا موسسه ملل دستگاه‌هایش را آبی سفارش داده است و بانک انصار دستگاه‌هایش قرمز است. هر سازمان و یا بانکی هر رنگی که بخواهد بر اساس آن می‌توانیم دستگاه‌ها را به آن‌ها تحویل دهیم.»

.

قیمت نسبت به نسل قبلی

وی در پایان در خصوص قیمت نسل جدید دستگاه‌های خودپرداز غیرنقد شرکت جی‌اس‌اس گفت: «این دستگاه‌های ازلحاظ قیمت تقریباً در همان رنج قیمت نسل قبلی است؛ ما برای آنکه شرایط بازار را برای بانک‌ها فراهم کنیم قیمت را تغیر زیادی نداده‌ایم.»

 این محصول از 3 ورژن تحت ویندوز، لینوکس و اندروید برای بانک‌های مختلف پشتیبانی می‌کند

این محصول از ۳ ورژن تحت ویندوز، لینوکس و اندروید برای بانک‌های مختلف پشتیبانی می‌کند

از ویژگی‌های این دستگاه که بگذریم، در کنار خدمات بانکی و پرداختی، این دستگاه قابلیت ارائه خدمات ارزش‌افزوده خاصی متناسب با نیاز هر سازمان دارد که شرکت تجارت الکترونیک تدبیر از گروه شرکت‌های جی‌اس‌اس سعی دارد این نیازها را برطرف کند. به‌زودی متن گفتگوی کوتاهی که با امیر افشانی مدیرعامل این شرکت در حاشیه نمایشگاه بانکداری اسلامی داشته‌ایم را نیز منتشر می‌کنیم.

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */