خبر

برگزاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات

کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین همایش تخصصی راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را آبان ماه جاری برگزار می‌کند.

علی آذرکار، مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری چهار دوره مداوم همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی چهار سال گذشته، پنجمین دوره این همایش، روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

او در خصوص موضوع برگزاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: در این دوره از همایش، مبحث «کنترل‌های داخلی و مدیریت ریسک» به‌عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده است.

مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به محورهای برگزاری این همایش ادامه داد: در پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات محورهایی همچون «اصول و مفاهیم کنترل‌های داخلی و مدیریت ریسک»، «پایش و ارزیابی ریسک فناوری اطلاعات»، «چالش‌ها و رهنمودهای ساختاری و فرآیندی در زمینه استقرار نظام کنترل‌های داخلی»، «معرفی چارچوب‌ها، به روش‌ها و استانداردهای مرتبط با کنترل‌های داخلی» و همچنین «نقش فناوری اطلاعات به‌عنوان یک توانمند ساز در استقرار نظام کنترل داخلی» موردبحث و بررسی قرار می‌گیرد.

آذرکار با اشاره به سایر محورهای این همایش گفت: تلاش می‌کنیم در این همایش همچون دوره‌های گذشته، الگوهای بین‌المللی و تجارب سایر کشورها در زمینه استقرار نظام کنترل‌های داخلی، چالش‌ها، الزامات و عوامل کلیدی موفقیت در استقرار نظام کنترل‌های داخلی و همچنین تجارب موفق و آسیب‌شناسی تجارب ناموفقِ استقرار این نظام‌ها را مطرح کرده و به آن بپردازیم.

دبیر شورای سیاست‌گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، در خصوص مخاطبان پنجمین دوره این همایش گفت: مخاطبان این سلسله همایش‌ها، اعضای هیئت‌مدیره و مدیران عامل نهادهای حاکمیتی حوزه فناوری اطلاعات در کشور، مدیران ارشد سازمان‌های دولتی، عمومی و خصوصی، متخصصان و دانشجویان حوزه فناوری اطلاعات و به‌ویژه مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات هستند.

آذرکار در خصوص وب‌سایت این همایش گفت: اطلاعات مربوط به سوابق همایش طی چهار سال گذشته، در وبگاه آن به نشانی www.itcg.ir قابل‌دسترسی است و زمان ثبت‌نام در پنجمین دوره همایش به‌زودی اعلام خواهد شد.

اولین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات که زمستان ۱۳۹۱ از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برگزار شد، بیشتر به تشریح «مفاهیم راهبری سازمانی فناوری اطلاعات» به‌عنوان یکی از الزامات رشد و بهره‌وری در سازمان‌ها پرداخت. رویکرد دومین همایش، «ارتقاء ظرفیت کارفرمایی در تعریف و اجرا پروژه‌ها و خدمات فناوری اطلاعات» بود. در سومین دوره این همایش رویکرد «ممیزی فناوری اطلاعات» مدنظر قرار گرفت و تجارب متعدد مدیریتی داخلی و بین‌المللی در این حوزه تشریح و بررسی شد. چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات دی‌ماه سال گذشته با موضوع «سنجش، پایش و کنترل» برگزار شد.

منبع: نصر

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */