خبر

بانک‌های آینده / یک بانک شخصی برای هر فرد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

نظر مایک والش آینده‌پژوه، نویسنده و سخنران بین‌الملی در مورد بانک‌های آینده: «نوآوری برای هر شخصی که در یک شرکت سنتی فعالیت کرده بسیار مشکل است. من آن را تناقض ابداعات تحت کنترل می‌نامم. نسل آتی ما را مجبور به تفکر و تصور مجدد درباره مشاغلمان می‌کند و اینجا دچار تناقض می‌شویم که تمامی بخش‌ها ازجمله حمل‌ونقل، ارتباطات دور، سلامتی، خدمات مالی و صنایع تحت کنترل به نوآوری نیاز مبرم دارند. درباره تغییر چطور می‌اندیشیم وقتی‌که تمام اتفاق‌های روزانه خود را پذیرفته‌اید. چطور در ایده‌ای پیشرفت می‌کنید؟ هنگامی‌که قبل از انجام هر کاری به دنبال یافتن مجوز هستید؟ حتی همین‌الان.

فعالیت‌های رسانه‌ای اجتماعی توسط خدمات مالی سفارش داده می‌شوند. هدف از فکر کردن چیست؟ موضوع عجیب این است که هر فردی که در هر فضایی به‌صورت مبتکرانه عمل می‌کند، اساساً مجبور به اتخاذ رویکرد‌های متفاوت از قوانین است. هیچ قانون‌گذاری به شما مجوز تغییر آینده را نخواهد داد. آیین‌نامه‌ها و قوانین همیشه در سطح بالاتری به‌عنوان مکانیسم هل دادن و کشیدن ایده‌های عمومی عمل می‌کنند و به همین علت است که مثلاً بابت کم دادن کرایه تاکسی جریمه می‌شوید. اگر به میامی بروید و یا با فرودگاه تماس بگیرید که هزار دلار گم کرده‌اید. آن‌ها به شما پرداخت می‌کنند و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت، چراکه آن‌ها می‌دانند چنانچه افراد به یک رفتار جدید عادت کنند، قانون‌گذاران برای تغییر آن ذهنیت فشار زیادی را متحمل می‌شوند. آیا می‌توانید تصور کنید که مسئولین اپل قبل از شروع ایجاد یک سرویس جدید تصمیم به اخذ مجوز از تمام قانون‌گذاران کره زمین کردند و بابت آن از کسی درخواست کردند؟ این یکی از وظایف مشاغل است. گاهی اوقات باید شجاع، مشتاق تجربه و علاقه‌مند به کشف چیزهای جدید باشیم. چراکه به نظر من بانک‌های آینده نرم‌افزار، شعب دوباره طراحی شده، لوگوی جدید و یا تیم رسانه‌ای اجتماعی نیستند. بلکه می‌توانند تمامی آن‌ها با همدیگر باشند.

بانک‌های آینده ← بانک‌هایی شخصی

اما آنچه واقعاً مهم است این است که بانک‌های آینده نسبت به دستیابی افراد به سطح مطلوب اهداف مالی شخصی متعهد می‌شوند و این به‌این‌علت است که در عصر اطلاعات ما می‌توانیم پیشنهادات خودمان را شخصی کنیم تا برای هر فرد یک بانک خلق کنیم و این در آینده محقق خواهد شد. یک بانک شخصی برای هر فرد.»

منبع: فردانما

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */