پی‌تک (PayTech)

محمدبیگی: کارمزدی با عنوان مالیات بر ارزش افزوده از تراکنش‌های کارت‌خوان‌ها کم نمی‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی شایعات منتشر شده مبنی بر اخذ کارمزد ۹ درصدی با عنوان مالیات بر ارزش افزوده از تراکنش‌های خرید از دستگاه‌های کارت‌خوان مربوط به اصناف را تکذیب کرد.

داود محمد بیگی درباره برخی شایعات منتشر شده در بازار مبنی بر اخذ کارمزد ۹ درصدی از تراکنش خرید از دستگاه‌های کارت‌خوان مربوط به اصناف تصریح کرد: «از طرف بانک مرکزی و نظام بانکی، هیچ تغییری در کارمزد تراکنش‌های خرید پایانه‌های فروشگاهی برای مشتریان و دارندگان دستگاه‌های کارت‌خوان نداشتیم.»

کارمزدی با عنوان مالیات بر ارزش افزوده

محمدبیگی: کارمزدی با عنوان مالیات بر ارزش افزوده از تراکنش‌های کارت‌خوان‌ها کم نمی‌شود

برخی از شهروندان اعلام کردند، برخی از کسبه و مغازه‌داران به دلیل آنکه از صبح روز شنبه بعد از کشیدن کارت در دستگاه با کسر کارمزد مواجه شده‌اند، دیگر از دستگاه‌های کارت‌خوان استفاده نمی‌کنند و از مشتریان پول نقد درخواست می‌کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی افزود: «احتمال دارد کسر کارمزد مربوط به موارد دیگری باشد.»

پیش از این در تابستان سال گذشته نیز در فضای مجازی دریافت ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده از تراکنش‌های خرید از دستگاه‌های کارت‌خوان در اختیار اصناف و کسبه منتشر شده بود که سازمان امور مالیاتی آن را تکذیب و تأکید کرد که درصورتی‌که در این زمینه قانونی وضع شود، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: ایرنا

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */