راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اخراج ۶۰ هزار کارمند در صنعت بانکداری جهان

روزنامه تلگراف طی گزارشی اعلام کرد بانک های جهان برای صرفه جویی در هزینه ها و به دلیل بحران مالی طی ماه های اخیر ۶۰ هزار نیروی کار خود را اخراج کرده اند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، با کاهش مبادلات بین بانکی به علت وخیم‌تر شدن وضعیت اقتصادی جهان و کاهش درآمدهای بانکی در ماه‌های اخیر بانک‌های جهان مجبور شده اند نیروی کار خود را کاهش دادند که تاکنون این میزان به بیش از ۶۰ هزار نفر رسیده است.

بحران بدهی اروپا و آمریکا و وخیم شدن وضعیت اقتصادی جهان و بی‌ثبایتی بازارهای مالی سبب شده است درآمدهای بانک‌های جهان کاهش یابد. از این رو این بانکها به کاهش نیروی کار خود دست زده و بر اساس گزارش تلگراف تعداد کل کاهش نیرو در صنعت بانکداری جهان به بیش از ۶۰ هزار نفر رسیده است.

بانک «ای‌بی‌ان آمرو» شعبه هلندی «دوچ بانک» آلمان آخرین بانکی است که اعلام کرد هزاران کارمند خود را اخراج خواهد کرد.

با در نظر گرفتن کاهش نیروی این بانک، تعداد کل این کاهش‌ها در بخش بانکداری جهان در ماه‌های اخیر به ۶۰ هزار ۴۲۵ نفر رسید و این میزان حدود ۵ درصد کل نیروی کار این صنعت است.

«دوچ بانک» آلمان اعلام کرد که ۲ هزار و ۳۵۰ نفر از نیروی کار خود را در ۳ یا ۴ سال آینده به عنوان بخشی از یک بازسازی یکجای فعالیت‌های تجاری خود و ذخیره صدها میلیون یورو اخراج خواهد کرد.

بر اساس نتایج مالی منتشره نیمه نخست سال، «ای‌بی ان» شعبه هلندی دوچ بانک در جریان تعدیل نیروی خود، هزار و ۵۰۰ شغل خود را کاهش خواهد داد و ۸۵۰ نفر دیگر در طی کاهش نیروی طبیعی کاهش خواهد یافت و این تعداد کاهش نیروی کار، ۱۷۶ میلیون پوند صرفه جویی در هزینه‌ها را برای این بانک در بر خواهد داشت.

در ابتدای هفته گذشته بانک «یو‌بی‌اس» سوئیس با اعلام اخراج ۳ هزار و ۵۰۰ کارمند خود، کاهش چندین هزار نیروی کار خود را تایید کرد.

تمامی بانک‌های بزرگ انگلیس به جز «اسکاتلند چارترد» در حال کاهش هزاران نیروی کار خود هستند. بانک «بارکلیز» هم‌اکنون هزار و ۴۰۰ نیروی خود را اخراج کرده است و در نظر دارد که ۳ هزار کارمند دیگر خود را در ۱۸ ماه آینده اخراج کند.

بانک «اچ‌اس‌بی‌سی» دیگر بانک انگلیسی اخراج ۳۰ هزار نیروی کار خود تا پایان سال ۲۰۱۳ را اعلام کرده است و این میزان به این معنی است که از هر ۱۰ کارمند یک نفر اخراج می‌شود.

انتظار می‌رود بانک سلطنتی اسکاتلند در بخش سرمایه‌گذاری بانکی خود ۲ هزار کارمند این بخش را طی یک سال آینده کاهش دهد.

گروه بانکداری لویدز بزرگ‌ترین کاهش نیروی کار برابر با ۱۵ هزار نفر را به عنوان بخشی از بازنگری در استراتژی‌های این بانک به خود اختصاص داده است.

با وخیم‌ شدن وضعیت بازارها، تقریبا تمام بانک‌های بزرگ اروپا برای نیمه نخست سال، کاهش سالانه در درآمدهای خود را اعلام کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.