راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

اخراج 60 هزار كارمند در صنعت بانكداري جهان

روزنامه تلگراف طي گزارشي اعلام كرد بانك هاي جهان براي صرفه جويي در هزينه ها و به دليل بحران مالي طي ماه هاي اخير 60 هزار نيروي كار خود را اخراج كرده اند.

به گزارش گروه اقتصاد بين‌الملل فارس، با كاهش مبادلات بين بانكي به علت وخيم‌تر شدن وضعيت اقتصادي جهان و كاهش درآمدهاي بانكي در ماه‌هاي اخير بانك‌هاي جهان مجبور شده اند نيروي كار خود را كاهش دادند كه تاكنون اين ميزان به بيش از 60 هزار نفر رسيده است.

بحران بدهي اروپا و آمريكا و وخيم شدن وضعيت اقتصادي جهان و بي‌ثبايتي بازارهاي مالي سبب شده است درآمدهاي بانك‌هاي جهان كاهش يابد. از اين رو اين بانكها به كاهش نيروي كار خود دست زده و بر اساس گزارش تلگراف تعداد كل كاهش نيرو در صنعت بانكداري جهان به بيش از 60 هزار نفر رسيده است.

بانك «اي‌بي‌ان آمرو» شعبه هلندي «دوچ بانك» آلمان آخرين بانكي است كه اعلام كرد هزاران كارمند خود را اخراج خواهد كرد.

با در نظر گرفتن كاهش نيروي اين بانك، تعداد كل اين كاهش‌ها در بخش بانكداري جهان در ماه‌هاي اخير به 60 هزار 425 نفر رسيد و اين ميزان حدود 5 درصد كل نيروي كار اين صنعت است.

«دوچ بانك» آلمان اعلام كرد كه 2 هزار و 350 نفر از نيروي كار خود را در 3 يا 4 سال آينده به عنوان بخشي از يك بازسازي يكجاي فعاليت‌هاي تجاري خود و ذخيره صدها ميليون يورو اخراج خواهد كرد.

بر اساس نتايج مالي منتشره نيمه نخست سال، «اي‌بي ان» شعبه هلندي دوچ بانك در جريان تعديل نيروي خود، هزار و 500 شغل خود را كاهش خواهد داد و 850 نفر ديگر در طي كاهش نيروي طبيعي كاهش خواهد يافت و اين تعداد كاهش نيروي كار، 176 ميليون پوند صرفه جويي در هزينه‌ها را براي اين بانك در بر خواهد داشت.

در ابتداي هفته گذشته بانك «يو‌بي‌اس» سوئيس با اعلام اخراج 3 هزار و 500 كارمند خود، كاهش چندين هزار نيروي كار خود را تاييد كرد.

تمامي بانك‌هاي بزرگ انگليس به جز «اسكاتلند چارترد» در حال كاهش هزاران نيروي كار خود هستند. بانك «باركليز» هم‌اكنون هزار و 400 نيروي خود را اخراج كرده است و در نظر دارد كه 3 هزار كارمند ديگر خود را در 18 ماه آينده اخراج كند.

بانك «اچ‌اس‌بي‌سي» ديگر بانك انگليسي اخراج 30 هزار نيروي كار خود تا پايان سال 2013 را اعلام كرده است و اين ميزان به اين معني است كه از هر 10 كارمند يك نفر اخراج مي‌شود.

انتظار مي‌رود بانك سلطنتي اسكاتلند در بخش سرمايه‌گذاري بانكي خود 2 هزار كارمند اين بخش را طي يك سال آينده كاهش دهد.

گروه بانكداري لويدز بزرگ‌ترين كاهش نيروي كار برابر با 15 هزار نفر را به عنوان بخشي از بازنگري در استراتژي‌هاي اين بانك به خود اختصاص داده است.

با وخيم‌ شدن وضعيت بازارها، تقريبا تمام بانك‌هاي بزرگ اروپا براي نيمه نخست سال، كاهش سالانه در درآمدهاي خود را اعلام كرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.