راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

نحوه بازگشایی و خریدسهام بانک انصار اعلام شد

مدير شركت بازار بورس با اعلام بازگشايي نماد بانك انصار در روزجاری به روش تک قیمتی از عدم تعیین محدودیت برای خرید سهام دهمین بانک حاضر در بورس خبر داد.

علی صحرایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، اظهار داشت: نماد بانک انصار با سرمایه فعلی 200 میلیارد تومانی دقایقی پیش در تابلوي اصلي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران باز شد .این بازگشايي نماد بانک ( وانصار) مانند بازگشایی نماد بانک پاسارگاد از طريق حراج ناپيوسته با اعمال يك مرحله پيش گشايش شروع و با اجراي حراج ناپيوسته به پايان مي‌رسد. پس از كشف قيمت ادامه معاملات با دامنه نوسان 4درصد مثبت و منفي انجام شده و قيمت پاياني نماد نيز برابر قيمت ميانگين كل معاملات انجام شده طي جلسه معاملاتي امروز خواهد بود.

وي در برابر اين سئوال كه آيا در خريد سهام اين بانك محدوديتي هايي هم در نظر گرفته شده يا خير پاسخ داد: خیر . كارگزاران امكان خريد به صورت ” ددد ” ( خريد دسته جمعي و انبوه با يك كد و تخصيص آن بعد از ساعت معاملات به متقاضيان ) دارند .همچنین سهامداران و سرمايه گذاران هم مي توانند از طريق معاملات آنلاين اقدام به خريد سهام كنند.

صحرایی ادامه داد: خريداران سهام بانك انصار در حالي ملزم به رعايت محدوديت هاي مندرج در اصل 44 قانون اساسي به ويژه محدوديت اين قانون مبني بر رعايت سقف مجاز تملك سهام بانك ها به صورت مستقيم و غير مستقيم هستند كه حداكثر مالكيت مستقيم و غير مستقيم اشخاص از بانك ها 5 درصد، شركت هاي سهامي عام 10 و اشخاص يك خانواده و مرتبط به هم تا اخذ يك كرسي هيئت مديره است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]