راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نحوه بازگشایی و خریدسهام بانک انصار اعلام شد

مدیر شرکت بازار بورس با اعلام بازگشایی نماد بانک انصار در روزجاری به روش تک قیمتی از عدم تعیین محدودیت برای خرید سهام دهمین بانک حاضر در بورس خبر داد.

علی صحرایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، اظهار داشت: نماد بانک انصار با سرمایه فعلی ۲۰۰ میلیارد تومانی دقایقی پیش در تابلوی اصلی بازار اول بورس اوراق بهادار تهران باز شد .این بازگشایی نماد بانک ( وانصار) مانند بازگشایی نماد بانک پاسارگاد از طریق حراج ناپیوسته با اعمال یک مرحله پیش گشایش شروع و با اجرای حراج ناپیوسته به پایان می‌رسد. پس از کشف قیمت ادامه معاملات با دامنه نوسان ۴درصد مثبت و منفی انجام شده و قیمت پایانی نماد نیز برابر قیمت میانگین کل معاملات انجام شده طی جلسه معاملاتی امروز خواهد بود.

وی در برابر این سئوال که آیا در خرید سهام این بانک محدودیتی هایی هم در نظر گرفته شده یا خیر پاسخ داد: خیر . کارگزاران امکان خرید به صورت ” ددد ” ( خرید دسته جمعی و انبوه با یک کد و تخصیص آن بعد از ساعت معاملات به متقاضیان ) دارند .همچنین سهامداران و سرمایه گذاران هم می توانند از طریق معاملات آنلاین اقدام به خرید سهام کنند.

صحرایی ادامه داد: خریداران سهام بانک انصار در حالی ملزم به رعایت محدودیت های مندرج در اصل ۴۴ قانون اساسی به ویژه محدودیت این قانون مبنی بر رعایت سقف مجاز تملک سهام بانک ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم هستند که حداکثر مالکیت مستقیم و غیر مستقیم اشخاص از بانک ها ۵ درصد، شرکت های سهامی عام ۱۰ و اشخاص یک خانواده و مرتبط به هم تا اخذ یک کرسی هیئت مدیره است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.