شرکت‌ها فین‌تک پرداخت

دومین رویداد نوآورانه تریگ‌آپ با عنوان فین‌تک تریگ‌آپ برگزار می‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

دومین رویداد نوآورانه تریگ‌آپ با موضوع خدمات نوین مالی و پرداخت با عنوان Fintech TrigUp تا یک ماه آینده برگزار می‌شود. این رویداد توسط مرکز نوآوری و فناوری فناپ به مدت سه روز از ۱۲ تا ۱۴ اسفندماه سال جاری در دانشگاه خاتم برگزار خواهد شد. فین‌تک با مشارکت شرکت‌های فناپ، داتین، پرداخت الکترونیک پاسارگاد، اتیک‌پارس، پارسا و با همراهی مرکز شتابدهی تریگ‌آپ، کافه آی‌تی و پروژه فاندوران برپا می‌شود.

finte-trigup-way2pay-index-94-11-11

از تمامی علاقه‌مندان به شرکت در بخش‌های برنامه‌نویسی، طراحان رابط و تجربه کاربری، متخصصان کسب‌وکار و کلیه اشخاصی که دارای ایده‌های نو در این زمینه هستند دعوت می‌شود تا در این رویداد حضور یابند. به برگزیدگان فین‌تک علاوه بر حمایت‌های اجرایی، جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت Events.trigup.com مراجعه کنند.

فین‌تک (FinTech) یا فناوری مالی (Financial Technology) گونه‌ای از فناوری است که با بهره‌گیری از توان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به ارائه خدمات مالی نوآورانه می‌پردازد که امروزه استارت‌آپ‌های متعددی بر اساس آن شکل گرفته‌اند. کسب‌وکارهای مبتنی بر این فناوری در کنار فضای نسبتاً سنتی فناوری‌های حوزه خدمات مالی و بانکی و برای پر کردن خلأ ارائه سرویس‌هاى نوآورانه پدیدار شده‌اند.

TrigUp-Index-way2pay-94-08-18

خدمات این گروه از کسب‌وکارها عمدتاً نوآورانه بوده و حیطه تعریف آن در حال گسترش است. برخی هرگونه تغییر در خدمات مالی و بانکی را ناشی از این فناوری می‌دانند و برخی تنها تغییرات شدید و برهم ‌زننده را شامل این تعریف برمی‌شمارند. فارغ از اینکه حیطه تعریف این حوزه مرتباً در حال گسترش است، یکی از مهم‌ترین و درعین‌حال پرسودترین حوزه‌هایی است که استارت‌آپ‌های مبتنی بر فناوری در آن شکل گرفته‌اند.

trig-way2pay-index-94-11-11

تقریباً تمامی مؤسسات مالی جهان در حال ورود به این حوزه هستند تا با حمایت از کسب‌وکارهای نوپای این حوزه، راه ورود خود به بخش‌هایی نظیر تلفن‌های همراه، پردازش ابری، امنیت و رگولاتوری را تسهیل کنند. نرخ رشد شرکت‌های حوزه FinTech سالانه ۲۶ درصد بوده و در حال افزایش است. بنا بر برآوردها تا سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی می‌شود هشت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تنها از طریق بانک‌ها در این حوزه صورت پذیرد.

منبع: فناپ

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */