راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

معرفی jawbone up4 با قابلیت کیف پول همراه

چندی پیش اخباری مبنی بر معرفی گجتی پوشیدنی به همراه قابلیت کیف پول الکترونیکی از سوی Jawbone منتشر شد. به نظر می رسد این اخبار صحت داشته باشند زیرا این کمپانی به‌طور رسمی Jawbone Up4 را معرفی کرده است. همچنین این شرکت همکاری خود با American Express را نیز آغاز کرده است و این همکاری می‌تواند به این معنی باشد که قابلیت کیف پول هوشمند تنها برای کاربران دارای کارت اعتباری AmEx در دسترس است.

Wearabale-jawbone-index-way2pay-94-06-28

در نگاه اول چنین تصمیمی عجیب به نظر می‌رسد اما اگر شما هم صاحب کارت‌های اعتباری AmEx باشید آنگاه به مشکلی بر نخواهید خورد. با این حال به نظر می‌رسد تجربه استفاده از این قابلیت چندان هم بی درد سر نباشد. شما باید وارد حساب کاربری خود در برنامه AmEx و یا وب سایت شوید تا از تاریخچه تراکنش‌ها آگاه شده و همه آن‌ها را در خود برنامه Jawbone مشاهده کنید. به گفته AmEx این کار برای حفاظت از داده‌های با اهمیت مشتریان انجام می‌شود.

حالا که صحبت از امنیت شد، باید گفت Jawbone Up4 و AmEx از  همان تکنولوژی پول الکترونیکی که در Apple Pay مورد استفاده قرار می‌گیرد بهره خواهند برد. به بیان ساده‌تر، این کار به این معنی است که در طی تراکنش، شماره کارت اعتباری شما نمایش داده نخواهد شد. در عوض هر تراکنش رمزی تولید می‌کند که تراکنش یاد شده را تائید کرده و به این ترتیب اگر هکرها به اطلاعات خرید شما دسترسی پیدا کنند، نخواهند توانست شماره کارت اعتباری را پیدا کنند.

Wear-jawbone-index-way2pay-94-06-28

به‌عنوان یک دستبند سلامتی نیز Jawbone Up4 دارای سخت‌افزار و طراحی مدل قبلی Jawbone Up3 خواهد بود. تفاوت اصلی این دو مدل آن است که دستگاه جدید دارای چیپ NFC بوده که قابلیت استفاده از کیف پول همراه را فراهم می کند. قیمت این دستگاه ۱۹۹ دلار خواهد بود که اندکی بیشتر از Up3 است.

منبع: گویا آی‌تی / UberGizmo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.