راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

Transaxiom اتلاف کمک‌های نقدی خیریه را متوقف می‌کند

شواهد نشان می‌دهد تنها 60 درصد از کمک‌های خیرانه برای کشورهای درحال‌توسعه به افرادی می‌رسد که واقعاً نیازمند آن هستند. اما شرکت انگلیسی Transaxiom در نمایشگاه اتصالات کارتس 2014 روشی را طراحی کرده که این مشکل را برطرف می‌کند.

Ram Baberjee از مدیر و یکی از مؤسسان Transacxiom می‌گوید: وقتی‌که پولی را پرداخت می‌کنید، دیگر نخواهید فهمید چه اتفاقی بر سر آن می‌افتد. او باور دارد که این شرکت روشی را ابداع کرده که ردگیری پول را برای امکان‌پذیر می‌کند، از هرگونه تقلب مصون است و نیازی به پایانه فروشگاهی و یا شبکه برای عملکرد خود ندارد.

پول به‌صورت الکترونیکی به کارت‌های هوشمند منتقل می‌شود و ایمپن کارت‌ها را در اختیار افراد نیازمند خوراک، پوشاک، و غیره می‌گذارد تا از این کارت‌ها برای رفع نیازهای خود استفاده کنند. فروشندگان می‌توانند برای این‌ نرم‌افزار موبایلی که برای این کار تهیه‌شده، از طریق تلفن همراه خود آن را دانلود کنند. در زمان انتقال وجه، تلفن همراه مشتری در مقابل گوشی فروشنده قرار می‌گیرد و مبلغ موردنظر انتقال می‌یابد. زمانی که فرد فروشنده می‌خواهد این پول الکترونیکی را نقد کند، به‌صورت آنلاین مبلغ مشخص‌شده در تلفن همراه را بارگذاری می‌کند و مقدار معادل این مبلغ، به‌صورت آنی به‌حساب او منتقل می‌شود. نمونه آزمایشی این سیستم در کانادا در حال پیاده‌سازی است و شرکت Transacxiom در تلاش برای اجرای این پروژه برای کمک‌های مردمی به سه کشور شرقی قاره آفریقا است.

 منبع: ماه‌نامه بانکداری و پرداخت عصر ارتباط؛ شماره 15

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.