خبر

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی: سیاست‌های استفاده از پول مجازی در حال تدوین است

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت که سیاست‌های اولیه برای استفاده از پول مجازی در مرکز ملی فضای مجازی درحال تدوین است و به‌زودی ایران به جمع کشورهای استفاده کننده از پول مجازی می‌پیوندد.

سعید مهدیون درباره استفاده از پول مجازی در ایران گفت: در روزهای اخیر معاونت تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی سیاست‌های کلی در مورد پول مجازی را در دستور کار خود قرار داده است. هم اکنون پنج طرح در سطح کمیته‌های تخصصی و کارشناسی این معاونت در مورد پول مجازی تهیه شده است که در هرکدام از این برنامه‌ها مزایا و معایب پول مجازی ( بیت کوین) تبیین شده است.

به گفته مهدیون، در این طرح‌ها شیوه برخورد کشورهای مختلف با پول مجازی مطرح و پیشنهاد کارشناسی در هرکدام از این طرح‌ها ارایه شده است. معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی خاطرنشان کرد: قرار است تا یکی از این طرح‌ها یا ترکیبی از آن‌ها پس از تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات مرکز ملی فضایی در شورای عالی فضای مجازی مطرح و تصویب شود.

وی افزود: در مرحله بعدی سیاست‌های کلی برای رواج پول مجازی در کشور تدوین و ابلاغ می‌شود و در آن زمان است که می‌توان زمان‌بندی را برای همه‌گیر شدن این نوع پول‌ها تعیین کرد.

هزینه کرد آسان پول مجازی یکی از مزایای استفاده از پول مجازی است که مهدیون برشمرد و گفت: در این نوع تراکنش مالی نیاز به ارز یا پول واقعی در فضای واقعی و در مقایسه با پول کاغذی و کارت‌های الکترونیکی وجود ندارد و این امر استفاده از پول را ساده می‌کند.

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: درحال حاضر بزرگ‌ترین نگرانی در مورد استفاده از پول مجازی این است که در صورت رخ دادن هرگونه مشکل مالی در سرمایه‌گذاری پول مجازی در کشور، نمی‌توان از سرمایه‌گذاران حمایت مالی کرد.

به گفته وی استفاده از پول مجازی در سال‌های گذشته روند پر فراز و فرود زیادی را طی کرده و برای مثال ارزش آن چندبرابر شده و در مرحله بعدی کاهش یافته است و در صورتی که بتوان مقررات و سیاست‌های حمایتی از آن ارایه کنیم می‌توان شاهد افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه باشیم.

منبع: ایرنا

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */