راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

گزارش نوبیتکس از قابلیت آدرس‌بوک در تبادل رمزارز / چگونه با کمک آدرس‌بوک مانع دزدی رمزارزها شویم؟

مدت‌هاست که دیگر کسی شماره‌ تلفن حفظ نمی‌کند؛ طوری که حتی دفترچه تلفن‌ها هم منسوخ شده‌اند و اگر بخواهیم با کسی تماس بگیریم، در دفتر تلفن موبایل‌مان دنبال اسمش می‌گردیم و صرفاً روی گزینه تماس کلیک می‌کنیم. حتی دیگر دفترچه تلفن‌های کاغذی هم کنار گذاشته شده‌اند. به لطف همین لیست کانتکت‌هاست که دیگر کمتر کسی شماره را اشتباهی می‌گیرد؛ چراکه دیگر لازم نیست به تک‌تک اعداد دقت کنیم و دوباره از روی آنها بخوانیم تا مبادا گوشی فرد دیگری زنگ بخورد. در بازار رمزارزها هم شرایط به همین صورت است. کمتر کسی است که آدرس کیف پول مقصد را از رو بنویسد. همه آن را از جایی کپی می‌کنند. ولی اگر با قابلیتی به نام آدرس‌بوک آشنا باشید، شاید دیگر حتی لازم نباشد آدرس کیف پول مقصد را از جایی کپی کنید.


آدرس‌بوک چطور کار می‌کند؟


پلتفرم‌های تبادل رمزارز اغلب قابلیتی تحت عنوان آدرس‌بوک یا دفترچه آدرس‌ها دارند که می‌توانید آدرس کیف پول‌هایی که معمولاً با آنها تراکنش دارید، ازجمله کیف پول شخصی خود را به آن اضافه کنید. با این کار لازم نیست آدرس کیف پول دوستان‌تان یا آدرس کیف پول‌های خودتان را در جایی نوشته باشید، بلکه با یک‌بار ذخیره آن در آدرس‌بوک هر مرتبه می‌توانید با انتخاب نام کیف پول مورد نظر، دارایی رمزارزی مورد نظرتان را به آن آدرس ارسال کنید.


آدرس‌بوک برداشت امن را برایتان فراهم می‌کند


با این‌ حال قابلیت‌های آدرس‌بوک بسیار فراتر از کانتکت‌لیست‌های موبایل شماست. برای مثال در نوبیتکس، شما می‌توانید از برداشت امن با کمک آدرس بوک استفاده کنید؛ به این صورت که با تعریف‌کردن یکسری آدرس مشخص کیف‌ پول‌های مورد نظرتان، تمامی برداشت‌ها از حساب خود در نوبیتکس را محدود کنید. با این کار اگر شخص دیگری به‌ حساب کاربری شما دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند دارایی رمزارزی شما را به جایی به جز کیف‌ پول‌هایی که از قبل مشخص کرده‌اید ارسال کند و با این کار امنیت دارایی‌های رمزارزی شما چندبرابر می‌شود.


مقابله با بدافزارهای رمزارزی با کمک آدرس‌بوک


با کمک آدرس‌بوک دیگر نیازی به کپی آدرس کیف پول مقصد ندارید. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما جالب است بدانید که بسیاری از فعالان بازار رمزارز صرفاً با کپی‌ کردن آدرس، دارایی‌های خود را از دست می‌دهند؛ چراکه بدافزارهایی وجود دارند که تنها کاری که می‌کنند، تغییر آدرس‌های ذخیره‌شده در کلیپ‌بورد گوشی شماست. به این صورت که وقتی آدرس کیف پول مورد نظرتان را از جایی کپی می‌کنید و می‌خواهید در قسمت برداشت رمزارز پیست کنید، آدرس کیف پول تغییر کرده و آدرس کیف پول بدافزار جایگزین آن می‌شود و بعد از برداشت، متوجه خواهید شد که دارایی رمزارزی را به مقصد دیگری ارسال کرده‌اید.


آدرس‌بوک نوبیتکس دردسرهای تأیید تراکنش را از بین می‌برد


زمانی که آدرس کیف پول‌های پرتراکنش خود را به لیست آدرس‌بوک اضافه کنید، شما حداقل یک‌بار تأییدیه کاملی داده‌اید که کیف پول مقصد، ازجمله حساب‌های امن شماست. به همین دلیل در زمان برداشت دیگر نیازی به تأیید مجدد از طریق ایمیل یا پیامک نیست. با این حساب دیگر نیازی نیست که هر مرتبه برای انتقال رمزارز منتظر دریافت پیامک یا ایمیل باشید و می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن فرایند برداشت رمزارز را طی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.