راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

به‌پرداخت ملت صدرنشین ابزارهای پذیرش پرداخت شد / سهم 21درصدی از بازار تراکنش‌ها

به‌پرداخت ملت سهم نخست در بازار تراکنش‌های تیرماه 1402 را کسب و بیشترین سهم مبلغی در هر سه ابزار پذیرش پرداخت را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت، این شرکت طی چهارمین ماه سال جاری، سهم 20.81درصدی را از نظر مبلغ تراکنش‌های انجام‌شده در میان شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) کشور به خود اختصاص داد. براساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) که به بررسی تراکنش‌های پرداخت و نقش شرکت‌های پرداخت می‌پردازد، شرکت به‌پرداخت ملت توانست در تیرماه سال 1402، برای سومین ماه متوالی سهم خود از بازار تراکنش‌های کشور را در کانال ۲۱ درصد حفظ کند.

شرکت به‌پرداخت ملت به‌عنوان دارنده رتبه نخست این رده‌بندی، باز هم دو کانال از شرکت دارنده رتبه دوم (با سهم 18.35 درصد) و 9 کانال از شرکت حائز رتبه سوم این رنکینگ (با سهم 11.78) سبقت گرفته است.

علاوه بر این، شرکت به‌پرداخت ملت در تیرماه امسال با پوشش 18.70درصدی از مبالغ بازار کارت‌خوان فروشگاهی، بالاترین سهم این بازار را در اختیار خود دارد. همچنین این شرکت بیشترین سهم از مبالغ ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی را نیز به ترتیب با پوشش 30.44 و 45.32درصدی از آن خود کرده است.

این شرکت با پوشش 20.92 درصد از بازار تراکنش‌های خرید، دارنده بالاترین سهم مبلغی تراکنش‌های مذکور محسوب می‌شود. این شرکت در بخش ابزار پذیرش موبایلی فعال سیستمی نیز همچنان سهم عظیمی از این بازار را با رقمی معادل با 95.37 درصد در اختیار دارد.

به‌پرداخت ملت همچنین در تیرماه گذشته، رقمی بالاتر از یک را در شاخص اثربخشی محقق کرده و در شاخص اثربخشی مبلغ کارت‌خوان‌های فروشگاهی تراکنش‌دار نیز به عددی بالاتر از یک دست یافته است.

در چهارماهه اول سال جاری، جایگاه نخست بازار تراکنش‌های کشور به‌صورت متوالی در اختیار شرکت به‌پرداخت ملت بوده و پس از صعود اردیبهشت‌ماه این شرکت از کانال 20درصدی به 21درصدی، روند صعودی شرکت ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.