راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

تجربه کاربری صرافی بیت‌پین در نسخه جدید چگونه است؟

صرافی بیت‌پین به‌تازگی از نسخه جدید پلتفرم خود رونمایی کرد. نسخه‌ جدید بیت‌پین با امکانات بیشتر همچون ابزار بررسی سود و ضرر حرفه‌ای به‌ نام کارنامه و چند ویژگی کاربردی دیگر ارائه شده است. این پلتفرم که یکی از صرافی‌های رمزارزی مهم سرمایه‌گذاری توسط معامله‌گران ایرانی ارزهای دیجیتال با دانش مبتدی تا حرفه‌ای است در ادامه‌ روند توسعه و بهبود خود برای کسب سهم بیشتر از بازار معاملات رمزارزی در ایران، هویت بصری خود را نیز تغییر داد.

به همین بهانه در کارخانه نوآوری رسانه راه‌کار، به بررسی عملی مراحل ثبت‌نام، خریدوفروش و استفاده از سایر خدمات بیت‌پین پرداختیم تا نگاهی دقیق به تجربه کاربری و روندها در این صرافی داشته باشیم.

صرافی بیت‌پین

درباره صرافی بیت‌پین


شرکت دانش‌بنیان بیت‌پین، به‌صورت خاص و تخصصی در زمینه فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال فعالیت دارد. بیت‌پین بازاری بدون واسطه برای کاربران به وجود می‌آورد که در آن می‌توانند به‌راحتی از یکدیگر ارز دیجیتال خریداری کرده یا بفروشند.

این مجموعه تلاش کرده با توجه به استانداردهای جهانی، پلتفرمی با هدف رقابت با پلتفرم‌های بین‌المللی طراحی کند و در عین حال، سادگی و قابلیت استفاده برای کاربران ایرانی فراهم آورد. بیت‌پین خریداران و فروشندگان را بدون واسطه به هم متصل می‌کند و این باعث می‌شود خریداران بتوانند ارز دیجیتال را با قیمتی مناسب خریداری کرده و فروشندگان بتوانند با قیمت مورد نظر خود رمزارزهای خود را بفروشند.

این پلتفرم دارای بازارهای متفاوت با جفت‌ارزهای متنوع بوده و در نسخه اپلیکیشن اندروید، iOS و نسخه وب برای کاربران در دسترس است.

در حال حاضر تعداد رمزارزهای موجود در بیت‌پین از مرز ۲۰۰ رمزارز عبور کرده و کاربران می‌توانند بیش از ۲۰۰ ارز را در ۴۰ شبکه بلاکچینی، در بخش خرید آسان یا پلتفرم معاملاتی خریدوفروش و در شبکه‌های متنوع واریز یا برداشت کنند.


نحوه ثبت‌نام در بیت‌پین


ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در بیت‌پین، آسان و سریع است. برای این کار کاربران تنها به شماره تلفن یا ایمیل نیاز دارند. پس از اقدام برای ثبت‌نام، کد تأیید به شماره تلفن یا ایمیل ارسال خواهد شد؛ بنابراین کاربران باید از شماره یا ایمیلی استفاده کنند که متعلق به خودشان بوده و همیشه در دسترس‌شان باشد.

کاربر، پس از ثبت‌نام باید یک رمز عبور هشت‌رقمی شامل حروف و عدد انتخاب کند. این رمز برای ورود به پنل کاربری در سایت و اپلیکیشن بیت‌پین است و ارتباطی با کلید خصوصی کیف پول دیجیتال ندارد.

سطوح کاربری و احراز هویت در صرافی بیت‌پین

سطوح کاربری و احراز هویت در صرافی بیت‌پین


یکی از مواردی که حین ثبت‌نام ممکن است کاربر را سردرگم کند، شفاف نبودن نقشه راه برای استفاده از خدمات این صرافی رمزارزی با توجه به سطوح کاربری و احراز هویت است.

احراز هویت در صرافی بیت‌پین در چند سطح مختلف تعریف شده است. اولین سطح از احراز هویت با ثبت‌نام در بیت‌پین و ثبت شماره تلفن آغاز می‌شود. افراد می‌توانند در این سطح، واریز رمزارزی داشته باشند، اما کاربران برای برداشت وجه، معامله ارزهای دیجیتال و سایر فعالیت‌ها باید فرایند احراز هویت را طی کنند. این نکته‌ای است که کاربران حین ثبت‌نام متوجه آن نمی‌شوند و تنها در صورتی از محدودیت‌ها و سطح دسترسی‌های مرتبط با احراز هویت آگاه می‌شوند که پیش از اقدام به ثبت‌نام، در مرکز راهنما، تمامی مطالب مرتبط با احراز هویت را مطالعه کرده باشند.

صرافی بیت‌پین

برای احراز هویت سطح دوم، کاربران باید ایمیل خود را ثبت و تأیید کرده و پس از آن اطلاعات هویتی شامل نام، تاریخ تولد، کد ملی و تصویر کارت ملی و اطلاعات کارت بانکی خود را ثبت کرده و پس از مطالعه تعهدنامه بیت‌پین، آن را تأیید کنند. کاربران در این سطح کاربری می‌توانند معامله کرده و به صورت نامحدود، واریز رمزارزی و ریالی داشته باشند اما سقف برداشت در این سطح، روزانه یک میلیون تومان است.

صرافی بیت‌پین

در سومین سطح از کاربری، افراد می‌توانند به صورت نامحدود، واریز رمزارز و ریال داشته باشند و سقف برداشت آن، در شبانه‌روز ۲۰۰ میلیون تومان است. مدارک این سطح از احراز هویت مانند سطح دوم است، به‌علاوه کاربران باید تعهدنامه را به‌صورت سلفی انجام دهند.

در سومین سطح از کاربری، افراد می‌توانند به صورت نامحدود، واریز رمزارز و ریال داشته باشند و سقف برداشت آن، در شبانه روز، ۲۰۰ میلیون تومان است. مدارک این سطح از احراز هویت مانند سطح دوم است به علاوه اینکه کاربران باید تعهدنامه را به صورت سلفی انجام دهند.

سطح چهارم کاربری در صرافی بیت‌پین، سطح ویژه و سقف برداشت آن ۵۰۰ میلیون تومان در شبانه‌روز و بدون محدودیت واریز است. در این سطح کاربران باید حساب خود را از طریق شماره تلفن ثابت احراز کنند.

سطح شرکتی نیز مختص شرکت‌ها و کسب‌وکارهای علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری رمزارزی است و نوع حساب این کاربران حقوقی بوده و باید نماینده رسمی خود را اعلام کنند.

در صرافی بیت‌پین سطح کاربری پنج و شش نیز تعریف شده که بر اساس آن کاربرانی که از نظر حجم معامله، واریز و برداشت نیاز به سقف بالاتر دارند، می‌توانند با عقد قرارداد با بیت‌پین آن را فعال کنند.


پشتیبانی صرافی بیت‌پین


یکی از ویژگی‌های مهم که استفاده از صرافی بیت‌پین را به تجربه خوبی بدل می‌کند، بخش پشتیبانی آنلاین آن است. کاربران با انتخاب آیکون پشتیبانی آنلاین در هر صفحه، می‌توانند گفت‌وگوی خود با کارشناسان این صرافی را آغاز کنند.

همچنین در صفحه‌ای که باز می‌شود، کاربران می‌توانند کلیدواژه مربوط به مشکل یا سؤال خود را جست‌وجو کنند تا بلافاصله به صفحه توضیحات آن عبارت در مرکز راهنما هدایت شوند و در زمانی کمتر، چالش خود را رفع کنند.

پشتیبانی صرافی بیت‌پین

منوی اصلی و پنل کاربری


خدمات و بخش‌های مختلف صرافی بیت‌پین از طریق منوبار اصلی و پنل کاربری در دسترس کاربران است؛ خرید آسان، معامله، قیمت رمزارزها، راهنما، آکادمی و خدمت وام آنی، گزینه‌هایی هستند که در منوی اصلی در دسترس قرار گرفته‌اند.

همچنین کاربران پس از ورود به حساب کاربری خود می‌توانند از طریق همین منوی اصلی به تاریخچه تراکنش‌ها، کیف پول، مود دارک‌نایت، اعلانات و پنل کاربری دسترسی داشته باشند.

سایر گزینه‌های کاربری از جمله خدمات مالی، تنظیمات، وام آنی، بیت‌لند و… نیز از طریق داشبورد کاربری در دسترس است.


خرید آسان در سکوی تبادل رمزارز بیت‌پین


صفحه ثبت سفارش برای خریدوفروش رمزارز، طراحی ساده‌ای دارد و استفاده از آن آسان است.

کاربران در این بخش می‌توانند ارز مورد نظر خود و واحد پرداخت را از میان گزینه‌های مختلف انتخاب کرده و قیمت لحظه‌ای آن را مشاهده و سفارش را ثبت کنند.

در این قسمت، برخی از ارزهای دیجیتال با برچسب زردارز مشخص شده‌اند. معیار بیت‌پین برای لیست کردن رمزارزها، میزان ارزشمندی رمزارز از نظر بنیادین، محبوبیت و تعداد خریداران و فروشندگان آن در تمام دنیا و ارزش بازار رمزارز است. با این حال میم‌کوین‌ها به‌رغم نداشتن تحلیل بنیادین مشخص و شک در ارزشمندی آنها، به دلیل محبوبیت و مقبولیت میان مردم، توسط این صرافی لیست می‌شود.

بیت‌پین برای اینکه تفاوت این نوع ارزها با سایر مشخص باشد، این ارزها را با تگ «زردارز» جداسازی کرده است. رنگ زرد نشانه شادی و شوخ‌طبعی و همچنین حاشیه‌سازی است. از آنجا که اکثر این ارزها، بر پایه شوخی‌های ساختگی فضای مجازی ساخته‌ شده‌اند و همچنین حاشیه‌ساز هستند، این ارزها برچسب «زردارز» گرفته‌اند.

خرید آسان در سکوی تبادل رمزارز بیت‌پین

معامله ارز دیجیتال در صرافی بیت‌پین


صفحه معامله در صرافی بیت‌پین، با توجه به ماهیتش طراحی و پیچیدگی بیشتری نسبت به سایر صفحات دارد.

معامله ارز دیجیتال در صرافی بیت‌پین

در اولین قدم کاربر باید نوع خرید و معامله خود را از میان گزینه‌های «محدود»، «فوری» و «oco» انتخاب کند. پس از آن می‌تواند نمودارها، قیمت و کارمزدها را مشاهده کرده و بر اساس پایین‌ترین و بالاترین قیمت ارز مورد نظر در این بازار، اقدام به معامله کند.

در پایین این بخش در صرافی بیت‌پین، سفارش‌های باز و معاملات پیشین کاربر نیز نمایش داده شده است. گزینه پشتیبانی آنلاین برای رفع چالش‌های کاربر در این بخش نیز به آسانی در دسترس است.


قیمت ارز دیجیتال در بیت‌پین


این بخش از بیت‌پین که از طریق منوی اصلی در دسترس است، تفاوت چندانی با دیگر صرافی‌ها ندارد. با این‌ حال به شکلی ساده و دلنشین طراحی شده‌ است.

کاربران در این بخش می‌توانند نمای کلی بازار را به صورت جداول رنگی یا فهرست‌وار مشاهده کنند.

قیمت ارز دیجیتال در بیت‌پین

همچنین حجم بازار و حجم معاملات در این بخش به صورت تومانی و تتری در دسترس است.

همچنین حجم بازار و حجم معاملات در این بخش به صورت تومانی و تتری در دسترس است.

راهنمای استفاده از صرافی ارز دیجیتال بیت‌پین


مرکز راهنمای بیت‌پین را می‌توان شمشیر دولبه در تجربه کاربری از این صرافی دانست.

مرکز راهنما به لحاظ محتوایی، یکی از نقاط قوت برای استفاده از این پلتفرم است؛ دسته‌بندی‌های درست برای راهنمایی گام‌به‌گام، زیرمجموعه‌های دقیق و جامع و همچنین محتوای شفاف و کارآمد ذیل هر سؤال، می‌تواند بخش اعظم سؤالات و چالش‌های کاربر را رفع کند.

 با این‌ حال طراحی نامناسب در اولویت نمایش سرفصل‌ها و همچنین عدم دسترسی سریع به رایج‌ترین پرسش‌ها را می‌توان ضعف مرکز راهنمای بیت‌پین دانست.

کاربر در ابتدای ورود به این صفحه، با بخشی تحت عنوان «مقالات بیشتر خوانده‌شده» روبه‌رو می‌شود. به نظر می‌رسد این بخش تنها بر اساس میزان بازدید هر کدام نمایش داده می‌شود؛ بنابراین لزوماً شامل رایج‌ترین پرسش‌ها نیست. همچنین اولویت لیست شدن این سؤالات بدون ترتیب خاص است و ممکن است کاربران را سردرگم کند و شاید بهتر باشد دسته‌بندی اصلی در ابتدا نمایش داده شود.

نقطه ضعف دیگر در مرکز راهنمای بیت‌پین، می‌تواند یک کاربر کم‌حوصله باشد. با اینکه محتوای این بخش دربرگیرنده و جامع است، اما به دلیل طولانی بودن نیازمند زمان مطالعه بیشتری است و همین ممکن است کاربران را کلافه کرده و آنها را به واحد پشتیبانی تلفنی یا آنلاین سوق دهد.

راهنمای استفاده از صرافی ارز دیجیتال بیت‌پین

آکادمی بیت‌پین


آکادمی که در منوی اصلی قرار دارد نیز یکی دیگر از نقاط قوت این صرافی است. بیت‌پین در این بخش تلاش کرده با دسته‌بندی مناسب، اخبار جهان، اخبار داخلی صرافی، اخبار رمزارزهای پرطرفدار و نکات آموزشی را پوشش دهد.

دسته‌بندی اصولی و نمایش استاندارد بخش‌های مختلف، می‌تواند آکادمی بیت‌پین را به یک صفحه پربازدید یا بوک‌مارک‌شده در نسخه وب تبدیل کرده و کاربران را مایل به بازدید روزانه کند.

آکادمی بیت‌پین

وام آنی، خدمت جدید صرافی بیت‌پین


سرویس دریافت وام با وثیقه‌گذاری دارایی ارز دیجیتال خدمت جدیدی است که به‌تازگی در بیت‌پین لانچ شده و هم از منوی اصلی و هم از پنل کاربری در دسترس است.

بیت لون، سرویس وام‌‌دهی «بیت‌پین» با همکاری «ونسی» است که با وثیقه گذاشتن دارایی‌های دیجیتال مثل بیت‌کوین و اتریوم، امکان دریافت وام را تا سقف ۴۰ میلیون به صورت آنلاین فراهم می‌کند.

طراحی صفحه درخواست وام کریپتویی، کارآمد و ساده است و کاربر به راحتی می‌تواند نقشه راه برای دریافت وام را به صورت کامل و پیش از ثبت درخواست، مشاهده کند. همچنین بخشی برای محاسبه میزان وام و وثیقه و بازپرداخت آن و سؤالات متداول در این بخش وجود دارد که می‌تواند عمده چالش و سؤالات کاربر را در همین صفحه پوشش دهد.

وام آنی، خدمت جدید صرافی بیت‌پین

بیت‌پین با هدف ارائه تجربه‌ای نوین و بهبود در بازار رمزارزها، اقدام به بازآفرینی تصویر برند خود کرده است. این تغییرات در بیت‌پین، بخشی از تلاش این برند برای بهینه‌سازی خدمات خود به کاربران است. بهبود تجربه کاربری باعث می‌شود کاربران به راحتی و با سرعت بیشتری بتوانند از امکانات پلتفرم استفاده کنند.

افزایش سرعت محصول بیت‌پین نشان‌دهنده تلاش این برند برای پاسخگویی به نیازهای فوری کاربران است. با افزایش تعداد کوین‌های قابل‌ معامله، کاربران ارزهای دیجیتال اکنون دسترسی به یک بازار گسترده‌تر از رمزارزها دارند و می‌توانند استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

با وجود برخی ضعف‌ها در تجربه کاربری و طراحی، صرافی بیت‌پین در تلاش است با ارائه این تغییرات، تجربه بهتری برای کاربران خود فراهم کند و این تلاش همچنان ادامه دارد. این برند اعتقاد دارد با بهبود خدمات خود می‌تواند به کاربران خود کمک کند بهتر بتوانند از فرصت‌های بازار رمزارزها استفاده کرده و در این بازار رشد کنند.

منبع رسانه رمزارز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.