راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو برگزار شد / حضور گروه توسن در اجلاس و ارائه آخرین محصولات و راهکارها

سومین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضور سازمان اکو ٢١ تیرماه افتتاح شد و گروه توسن ضمن حضور در نشست‌ها و نمایشگاه جانبی این اجلاس به ارائه توانمدی‌ها و محصولات جدید خود با رویکرد بین‌الملل در حوزه‌های دولت الکترونیکی، راهکارهای بانکداری دیجیتال و پرداخت، راهکارهای نظارتی هوشمند و همچنین سخت‌افزارهای مرتبط پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسن، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی بازدید دبیر کل D8 و وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو و اکو پلاس از شرکت توسن، بر توانمندی‌های گروه توسن تأکید کرد.

سومین اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان اکو به میزبانی وزارت ارتباطات جمهوری اسلامی ایران صبح روز چهارشنبه، ٢١ تیرماه در هتل اسپیناس افتتاح شد. این رویداد پس از بازدید وزرای حاضر در اجلاس اکو از نمایشگاه دستاوردهای ایرانی حوزه فناوری به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

یکی از اهداف برگزاری این اجلاس رسیدن به راه‌های توسعه همکاری‌های دو و چند جانبه بین کشورهای عضو اعلام شده است.

سازمان اکو ۵۲ سال پیش با همکاری سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان تشکیل شد و ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران سازمان همکاری اقتصادی اکو به شمار می‌رود. در حال حاضر ۱۰ کشور عضو این سازمان هستند و کشورهایِ پاکستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و ایران عضوِ مشترک مابین اکو و سازمان همکاری شانگ‌های هستند.

در این نشست و طی جلسات مختلف، وزرا، رؤسای هیئت‌ها و سایر شرکت‌کنندگان، آخرین تحولات شناسایی شده در «استراتژی منطقه‌ای ۲۰۲۵ اکو برای توسعه جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۵»، که افق آینده این سازمان نیز است و مکانیسم‌های ادغام منطقه‌ای در زمینه ICT را، مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

در این اجلاس دو روزه، وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو در نشست گفتگوهای سیاسی وزرا در حوزه آینده دیجیتال تبادل نظر خواهند کرد.

منبع روابط عمومی شرکت توسن
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.