راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مدیر سرمایه‌گذاری کارن‌کراد خبر داد / تأمین سرمایه 15 کسب‌وکار شرکت‌کننده در اینوتکس 2023

سکوی تأمین مالی کارن‌کراد که از سال 1397 همگام با نمایشگاه اینوتکس در رویداد کافه‌سرمایه حضور داشته، سال گذشته در راستای رفع نیاز شرکت‌ها به سرمایه در گردش، دو شرکت دانش‌بنیان را توسط 316 سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی با 4.5 میلیارد تومان تأمین سرمایه کرد. کارن‌کراد با این پیشینه امسال در اینوتکس 2023 برای شرکت‌کنندگان تأمین مالی نمایشگاه اعلام آمادگی و به گفته امیررضا صادقی، مدیر سرمایه‌گذاری کارن‌کراد 15 شرکت‌کننده را برای حضور در نمایشگاه تأمین مالی کرده است.

صادقی می‌گوید درخواست‌های زیادی برای تأمین سرمایه وجود داشت اما واقعیت این است که بسیاری از استارتاپ‌ها و مجموعه‌ها هنوز از ماهیت ابزار تأمین مالی آگاه نیستند. بسیاری از متقاضیان ثبت‌نامی نیازمند وی‌سی ‌بودند نه ابزار تأمین مالی جمعی.

او ادامه داد: «کارن‌کراد یکی از سه شرکت‌ اولی است که مجوز تأمین مالی جمعی را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده است؛ این شرکت تاکنون از 300 درخواست 28 درخواست‌ را به نتیجه رسانده و بیش از 128 میلیارد تومان سرمایه در اختیار سرمایه‌پذیران قرار داده است.» صادقی تصریح کرد که تفاوت درخواست‌ها و تعداد کمپین‌های منتشرشده بر پلتفرم کارن‌کراد نشانگر تعهد مجموعه به حفاظت از سرمایه‌ مردم است.

به گفته صادقی، کارن‌کراد خود را موظف به حفظ سرمایه مردم می‌داند و به همین دلیل  از 300 درخواست تاکنون 10 درصد از شرکت‌ها را پذیرفته و شرایط سختگیرانه‌ای برای پذیرش تدوین کرده؛ شرکت حقوقی بودن، سابقه تولید محصولات موفق و تضمین سوددهی نمونه‌ای از این شرایط است.

بر اساس گفته‌های مدیر سرمایه‌گذاری کارن‌کراد، در کنار امانت‌بودن سرمایه‌های مردم نزد شرکت، اصلی‌ترین چالش تأمین مالی در اقتصاد نوآوری، تورم صعودی کشور است: «در این فضا بازه بازگشت سرمایه سرمایه‌گذاران طولانی است و آنها به دلیل تورم از سرمایه‌گذاری پرهیز می‌کنند. همچنین فرهنگ سرمایه‌گذاری در حوزه‌های نوآور هنوز شکل نگرفته است. امنیت روانی سرمایه‌گذار یکی دیگر از چالش‌های حوزه تأمین مالی است. سقوط سهام بورس بی‌اعتمادی به بازارهای این‌چنینی را دوچندان کرد و ما به‌عنوان بخش خصوصی از رگولاتور درخواست داریم با تنظیم‌گری درست امنیت روانی را میان مردم خلق و اعتماد عمومی را ترمیم کند.»


طرح‌های فعال کارن‌کراد


به گفته صادقی سکوی تأمین مالی کارن‌کراد در حال حاضر دو طرح فعال دارد و تا هفته دیگر طرح دیگری به پلتفرم اضافه می‌شود؛ یکی از این طرح‌ها تولید و فروش 343.5 تن چسب گرماذوب با پیش‌بینی سود 18 درصد در شش ماه است و طرح دیگر تولید و مونتاژ 15 دستگاه کامیون کشنده 18تنی در بازه زمانی 12ماهه است که بازدهی آن با تقسیم سود هر شش ماه رقمی معادل 40 درصد برآورد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت