راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

با دستور شاپرک / مسدودی درگاه پرداخت وندار رفع شد

درگاه‌های پرداخت وندار فعال شد. مهدی عبادی، مدیرعامل وندار با اعلام این خبر به راه پرداخت گفت:« با دستور شاپرک، از امروز عصر درگاه‌های وندار پس از ۱۸ روز فعال شد و این اقدام در پی تغییرات انجام شده در مدل کسب‌وکار وندار رخ‌داده است.»

طبق این گزارش، شاپرک در اسفندماه سال گذشته به شرکت‌های پرداخت‌یاری در نامه‌ای برخی سرویس‌های پرداخت‌یاری ازجمله تجمیع وجوه، تسویه‌حساب و سرویس انتقال وجه داخلی را به‌مثابه وقوع تخلف اعلام کرده است.

در این زمینه، وندار در 21 فروردین‌ماه امسال از مسدودی درگاه‌های خود خبر داد که استدلال شاپرک در این مسدودی به هشدارهای قبلی این شرکت برمی‌گردد و این پرداخت‌یار برای رفع مسدودی درگاه‌های خود باید مدل کسب‌وکارش را تغییر می‌داد که با اعمال این تغییر مسدودی آن رفع شده است.

شاپرک در نامه مورخ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ به پرداخت‌یارها درباره ممنوعیت انتقال وجه درون پرداخت‌یاری هشدار داده و اعلام کرده بود از بررسی‌های شرکت شاپرک مشخص شده برخی از پرداخت‌یارها ضمن عدم تسویه وجوه دریافتی از مشتریان با پذیرندگان پشتیبانی شده در چهارچوب پرداخت‌یاری، نسبت به نگهداری وجوه موصوف در قالب کیف پول درون پرداخت‌یاری اقدام کردە و امکان انتقال وجوه مذکور از کیف پول یک مشتری به کیف پول مشتری دیگر نزد همان پرداخت‌یار یا سایر پرداخت‌یارها را فراهم کرده‌اند. بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی، این عملیات و عملیاتی که امکان ارائه انتقال وجوه میان پذیرندگان داخل یک پرداخت‌یار با پذیرندگان سایر پرداخت‌یارها را فراهم کند، غیرمجاز و ممنوع است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.