راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

داستان راه‌اندازی کارت هوشمند انرژی به کجا رسید؟

سید محسن روحانی درمورد آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه هوشمند انرژی در سطح جایگاه‌های CNG کشور، گفت: راه‌اندازی سامانه هوشمند در جایگاه‌های گاز به صورت آزمایشی تاکنون انجام شده است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآوده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه با این وجود در شرایط فعلی راه‌اندازی گسترده سامانه هوشمند در جایگاه‌های CNG در اولویت قرار ندارد، تصریح کرد: عرضه کارتی و یا سهمیه بندی CNG فعلا منتفی است.

.

این مقام مسئول همچنین در خصوص فعال‌سازی کارت هوشمند انرژی در کشور توضیح داد: یکی از اهداف راه‌اندازی کارت هوشمند انرژی استفاده همزمان از چند حامل انرژی همچون بنزین، گازوئیل، CNG و LPG با یک کارت است.

 .

روحانی با یادآوری اینکه با تعریف کارت هوشمند انرژی امکان خرید همزمان چند حامل انرژی با تعریف سهمیه‌های مشخص وجود دارد، بیان کرد: در صورتی که اجرای این طرح در سطح دولت و وزارت نفت نهایی شود، امکان برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی کارت هوشمند انرژی در کشور وجود دارد.

تا پایان اسفند ماه سال گذشته قرار بود تعداد کل جایگاه‌های CNG کشور به ۲۲۰۰ ایستگاه افزایش یابد که در ‌‌نهایت ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری تعداد جایگاه‌های CNG کشور به ۲۲۰ باب افزایش یافت.

 .از این رو با با ساخت این تعداد جایگاه CNG ظرفیت عرضه گاز طبیعی به ناوگان حمل و نقل به ۲.۴ میلیون مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.

در این بین یکی از شرکت ملی گاز ایران از ساخت یک‌هزار جایگاه جدید CNG با مشارکت بخش خصوصی در استان‌های مختلف کشور خبر داده است.

منبع: مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.