راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ارزهای دیجیتال سینتتیکس و انجین‌کوین به نوبیتکس اضافه شدند

ارزهای دیجیتال سینتتیکس (snx)  و انجین‌کوین (ENJ) به صرافی نوبیتکس اضافه شدند و کاربران می توانند در دو بازار ریالی و تتری نسبت به خریدوفروش این رمزارزها اقدام کنند.

پروژه Synthetix که توکن اصلی آن SNX است مانند یک بازارساز کار می‌کند. در این سیستم، کاربران قیمت دارایی‌های مطرح مثل ارزهای فیات (دلار و…) یا فلزاتی مثل طلا را پیش‌بینی و در واقع روی آنها شرط‌بندی می‌کنند. کاربران توکن سینتتیکس را وثیقه می‌کنند و به این ترتیب مدل مجازی از دارایی‌های مطرح را می‌سازند و این مدل‌های مصنوعی را در صرافی داخل پلتفرم سینتتکیس خریدوفروش می‌کنند.

کاربران پس از اینکه توکن SNX را وثیقه کردند، توکن دیگری به‌عنوان جایزه دریافت می‌کنند. فرایندی که در این پروژه وجود دارد، باعث می‌شود توکن اصلی Synthetix در بازار کمیاب باشد و باعث رشد ارزش این توکن شود. امنیت بالای این پلتفرم هم به رشد آن کمک کرده است. برای وثیقه کردن یک دارایی در سینتتیکس، کاربران باید ارز دیجیتال SNX را خریداری کرده و بعد آن را در پلتفرم و در یک قرارداد خاص قفل کنند؛ پس از آن توکن‌های جدیدی به نام synths ایجاد می‌شود که این توکن جدید به انتخاب کاربر می‌تواند هر ارز یا دارایی فیزیکی را شبیه‌سازی کند.

خدمات سینتتیکس تنها از طریق کد برنامه‌نویسی و بدون نیاز به یک واسطه مالی عملیاتی می‌شود. به بیانی دیگر سینتتیکس مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند است که روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود.

توسعه‌دهندگان سینتتیکس کسانی بودند که در سپتامپر سال 2017 پروژه HAVVEN را کلید زدند، اما از سال 2018 وارد حوزه دیفای و معاملات غیرمتمرکز شدند و پروژه سینتتیکس رسماً آغاز به کار کرد و مورد استقبال کاربران نیز قرار گرفت. 

قیمت سینتتیکس در سال 2021 به بیشترین میزان ثبت‌شده خود رسید و حتی با رقم 28.77 دلار معامله شد. حداکثر عرضه SNX به میزان 308,069,419 واحد اعلام ‌شده که از این تعداد، 247,441,028 توکن در حال گردش‌ است.

با توجه به رشد نرخ پذیرش صرافی‌های غیرمتمرکز، محصولی که سینتتیکس ارائه می‌کند احتمالاً در آینده بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. استفاده از توکن‌های به‌اصطلاح مصنوعی یا همان توکن‌های synths روشی جالب برای ورود دیگر دارایی‌ها به دنیای مالی غیرمتمرکز است؛ بنابراین ممکن است ارز SNX رشد بیشتری را با فراگیر شدن این متد و روش‌ها تجربه کند.

در حال حاضر ارز دیجیتال SNX در رتبه 74 کوین مارکت کپ قرار دارد و در محدوده قیمتی 1.61 دلار معامله می‌شود.

در حال حاضر امکان خرید ارز دیجیتال SNX در دو بازار ریالی و تتری این صرافی ایرانی وجود دارد.


ارز دیجیتال انجین‌کوین (ENJ)


انجین‌کوین (Enjin Coin) ارز دیجیتال دیگری است که در صرافی نوبیتکس لیست شده و قابل خریدوفروش است. Enjin یک برنامه نوآورانه در زمینه ساخت و مدیریت کالای مجازی یا به عبارتی دیگر ایجاد، توزیع و ادغام توکن‌های ان‌اف‌تی است که روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند.

انجین‌کوین با نماد ENJ ارز دیجیتال پلتفرمی است که روی بلاکچین اتریوم به ساخت و مدیریت ان‌اف‌تی‌ها کمک می‌کند. انجین‌کوین علاوه بر ایجاد تحول در صنعت بازی‌های بلاکچینی، به مفهوم مالکیت در این بازی‌ها نگرش تازه‌ای بخشیده است. به خاطر اکوسیستم چندزنجیره‌ای Enjin، کیت توسعه برنامه‌ای در اختیار کاربران قرار گرفته که به کاربران اجازه می‌دهد ان‌اف‌تی ایجاد کنند و آن را روی شبکه اتریوم یا به بازی‌ها یا برنامه‌های مورد نظرشان اضافه کنند. علاوه بر این با کمک ENJ می‌توان از گزند کارمزدهای سرسام‌آور برای انتقال کالا و اقلامی کلکسیونی درون بازی‌ها در امان ماند.

هر آنچه برای ایجاد یک کسب‌وکار از طریق توکن‌های ان‌اف‌تی نیاز دارید، در پلتفرم انجین در اختیار کاربران قرار گرفته است. این پلتفرم برای هنرمندان، ورزشکاران و بازی‌سازان بسیار جالب و جذاب است. ابزارهای قدرتمندی برای رابط ایجاد توکن، توزیع و ادغام در انجین به کاربران ارائه می‌شود. رابط ایجاد توکن آنقدر ساده است که می‌توان در طول چند دقیقه یک توکن با ویژگی‌های مختلف روی شبکه اتریوم ایجاد و قابلیت‌های مختلفی برای آن‌ تعریف کرد. پس از آن می‌توان کاربردهای خاص توکن ان‌اف‌تی را به محصول اضافه کرد و در نهایت با ایجاد یک کد QR، توکن مورد نظر را به مخاطب منتقل کرد.

بالاترین قیمتی که ارز دیجیتال ENJ تجربه کرده در چهارم آذر سال 1400 بوده که به قیمت 4.84 دلار رسیده است. در حال حاضر این رمزارز که در رتبه 94 کوین مارکت کپ قرار دارد، در محدوده 0.2615 دلار معامله می‌شود.

برای خرید ارزهای دیجیتال و خریدوفروش انجین‌کوین می‌توانید از سایت و اپلیکیشن نوبیتکس؛ صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی با بیش از چهار میلیون کاربر استفاده کنید.

منبع نوبیتکس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.