راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ثبت ۲۷۴ شکایت از وزارتخانه‌ها بابت صدور مجوزهای كسب‌وكار در آبان‌ماه

وزارت اقتصاد اعلام کرد آبان‌ماه امسال ۲۷۴ شکایت از وزارتخانه‌ها بابت صدور مجوزهای کسب‌وکار به درگاه ملی مجوزها واصل شده ‌است.

به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، مجوز تأسیس واحد تولیدی صنعتی با ۲۶ شکایت، بیشترین شکایت را از طرف علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری و تولید دریافت کرده است. در رتبه‌های بعدی بیشترین شکایت‌ها در صدور مجوزها، پروانه اشتغال به کار مهندسی با ۱۸ شکایت، مجوز آموزشگاه علمی و زبان با ۱۴ شکایت و مجوز احداث جایگاه سوخت با ۱۳ شکایت قرار دارد.

سایت مجوزها سامانه مجوزهای کسب‌وکار است که توسط وزارت اقتصاد با همکاری وزارت ارتباطات به‌منظور ارائه خدمات اینترنتی در حوزه دریافت مجوزهای کسب‌وکار ایجاد شده است. وزارت اقتصاد سامانه مجوزهای کسب‌وکار را نیز راه‌اندازی کرد تا دریافت مجوز ساده‌تر شود.

درگاه ملی مجوزهای کشور (mojavez.ir) از شهریورماه گذشته به سامانه ثبت و پیگیری الکترونیکی شکایت‌های متقاضیان مجوز مجهز شده و شکایت متقاضیانی که برای دریافت مجوز درخواست داده‌اند، اما در موعد مقرر مجوزشان صادر نشده یا صادرکننده مجوز از آنها شرط اضافه، مدرک کاغذی یا مراجعه حضوری مطالبه کرده را ثبت و بدون حضور شاکی، این شکایت‌ها را پیگیری می‌کند.

در آبان‌ماه گذشته وزارت راه و شهرسازی با ۱۳ شکایت، وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صمت هر یک با ۱۰ شکایت و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هفت شکایت، بیش‌ از سایر دستگاه‌ها شکایت از طرف داوطلبان سرمایه‌گذاری تولید به درگاه ملی مجوزها داشته‌اند.

همچنین در ماه گذشته ۲۹ شکایت بابت مشاغل خانگی به درگاه ملی مجوزها واصل شد که به‌دلیل قطعی درگاه صدور مجوزهای خانگی در نیمه نخست آبان‌ماه بود و بعد از ازسرگیری صدور آنی مجوزهای مشاغل خانگی در نیمه آبان گذشته، این شکایت‌ها قطع شده‌ است.

منبع وزارت اقتصاد و امور دارایی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت