راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آغاز عرضه اولیه اوراق سکه بانک مرکزی از 17 آبان

عرضه اولیه اوراق سکه بهار آزادی بانک مرکزی از روز سه‌شنبه، 17 آبان در بورس کالای ایران آغاز می‌شود. این اوراق علاوه بر امکان سرمایه‌گذاری در طلا، قابلیت توثیق در شبکه بانکی برای اخذ انواع تسهیلات را نیز دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، اوراق سکه بانک مرکزی معاف از مالیات بوده و تمامی اشخاص حقیقی می‌توانند حداکثر معادل 100 سکه تمام بهار آزادی طرح جدید خریداری کرده، همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا بدون محدودیت، نسبت به خرید این اوراق اقدام کنند.

سررسید اوراق سکه بانک مرکزی، شش ماه پس از عرضه اولیه با تسویه نقدی در سررسید بوده و قیمت تسویه نقدی اوراق نیز معادل میانگین موزون قیمت‌های پایانی تمامی گواهی‌های سپرده سکه بانک‌ها و اوراق سکه بانک مرکزی در بورس کالای ایران در آخرین جلسه معاملاتی خواهد بود.

معاملات ثانویه اوراق سکه مرکزی در بورس کالای ایران انجام می‌شود و دارندگان اوراق در صورت تمایل به فروش اوراق زودتر از سررسید، می‌توانند اوراق سکه خود را در بورس کالای ایران، به قیمت روز به فروش برسانند.

براساس اعلام بانک مرکزی، این بانک تسویه نقدی اوراق در سررسید و همچنین نقدشوندگی این اوراق در بازار ثانویه بورس کالای ایران به قیمت روز را متعهد می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت