راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

خاندوزی از ابلاغ بسته حمایتی جبران خسارات قطعی اینترنت خبر داد / دولت؛ خواستار آرامش اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که دولت بسته حمایتی جبران لطمات قطعی اینترنت به فعالان اقتصادی را در هفته‌های گذشته آماده کرده و به‌زودی ابلاغ خواهد کرد.

به‌گزارش ایرنا، احسان خاندوزی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به ناامنی‌های اجتماعی هفته‌های گذشته گفت: «لطمات واردشده به بخش‌های اقتصادی باید به رسمیت شناخته شوند زیرا امنیت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری، شاخص‌های مختلف اقتصادی و معیشت مردم شامل فعالان بخش حقیقی اقتصاد، تجار و اصناف را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دولت خواستار بازگشت آرامش به وضعیت اقتصادی است تا لطمات واردشده به بخش‌های مختلف جبران شود، به همین دلیل بسته‌های حمایتی برای فعالان اقتصادی تهیه شده که در صورت تأیید از سوی مراجع ذی‌صلاح اجرایی خواهد شد.»

خاندوزی تأکید کرد که امنیت کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری مورد تفاهم دولت و بخش خصوصی است. او تصریح کرد که به‌دنبال بازگشت آرامش و امنیت به این بخش هستیم.


یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار؛ خسارت یک ساعت قطعی اینترنت


در این نشست حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز با بیان اینکه کسب‌و‌کارهای بزرگ به‌دلیل قطعی اینترنت دچار آسیب شده‌اند، تصریح کرد: «بر اساس سهم حوزه آی‌تی در جی‌دی‌پی کشور، هر ساعت قطعی اینترنت یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار به اقتصاد ضرر وارد می‌کند.»

ا‌و با اشاره به اینکه فیلترینگ استفاده از وی‌پی‌ان را ۳۰ درصد افزایش داده، خاطرنشان کرد: «نه‌تنها کسب‌وکارهای کوچک، بلکه فعالیت‌های بزرگ نیز با محدودیت اینترنت آسیب دیده‌اند زیرا نمی‌توان تجار خارجی را مجبور به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی کرد.»

سلاح‌ورزی تأکید کرد که معیشت حدود ۹ میلیون نفر از جمعیت کشور که محصولات خود را به‌صورت آنلاین عرضه می‌کردند، دچار خطر شده و ادامه این شرایط، مهاجرت نخبگان و استارتاپ‌ها را افزایش و سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت