راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شماره ۶۲ هفته‌نامه کارنگ و رمزارز شماره ۳۲ منتشر شد

کارنگ که هر هفته به مهم‌ترین مسائل اقتصاد نوآوری ایران و جهان می‌پردازد و با چهره‌ها و فعالان کسب‌وکار حوزه اقتصاد نوآوری گفت‌وگو می‌کند به شصت و دومین شماره خود رسیده است.

جدیدترین شماره کارنگ با عکس جلدی از مجتبی صفری، مدیرعامل بایتیکل به همراه گفت‌وگویی مفصل با او منتشر شد. بایتیکل از استارتاپ‌های پورتفولیوی دیجی نکست است. صفری در گفت‌وگو با کارنگ می‌گوید: «بایتیکل یک فضای شبیه‌ساز یا همان دموی هوشمند برای بازارهای مالی است، اما فعلاً از میان بازارها، تمرکزمان را روی حوزه کریپتو قرار داده‌ایم. دمو را اکثر صرافی‌ها دارند. در واقع همان اپلیکیشن صرافی را که توسعه داده‌اند، در محیط تست به کاربر ارائه می‌دهند. ما یک دستیار هوشمند داریم که بر اساس معاملاتی که کاربر در دمو انجام می‌دهد، به او در دسته‌بندی‎‌های مختلف بازخورد می‌دهد. در واقع تفاوت ما در آن هوشمند بودن است، وگرنه دمو را خیلی‌ها دارند و چیز چندان پیچیده و جدیدی به‌حساب نمی‌آید.»

کارنگ در شماره شصت و دوم یک گفت‌وگوی لجستیکی نیز دارد. محمدرضا قادری، رئیس مرکز نوآوری پست توضیح می‌دهد:«کاری که شرکت‌های بزرگ دنیا انجام می‌دهند این است که با تأسیس مراکز نوآوری، ایجاد این نوع سرویس‌ها را به بخش خصوصی و استارتاپ‌ها که خلاق‌ترند واگذار می‌کنند. زیرا این استارتاپ‌ها می‌توانند یک مزیت واحد کلان ایجاد کنند و شرکت پست، عملاً امکانات و زیر ساخت‌های خود را با شرکت‌های خلاق  و نوآور به اشتراک می‌گذارد تا هرکدام از آن‌ها بسته به نیاز مشتری خود بتوانند پاسخگویشان باشند و جامعه بتواند نیاز خود را برآورده کند.»

در کنار کارنگ، ضمیمه هفتگی رمزارز نیز در شماره سی و دوم خود گفت‌وگویی با محمد آذرنیوار، سردبیر سایت ارز دیجیتال کرده است. آذرنیوار معتقد است مسئله‌آموزش و تولید محتوا در حوزه رمزارزها اهمیت دارد و کمبود آن نیز به‌شدت حس می‌شود. سرعت رشد این حوزه و ایجاد فناوری‌های جدید، خیلی زیاد است.

در این شماره از رمزارز گزارشی می‌خوانید در رابطه با خبری که احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره مصوبه‌ قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال داده و به‌زودی تصویب خواهد شد. با تصویب و اجرای این قانون برای اولین‌بار قاعده‌گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال صورت خواهد گرفت.

کارنگ و رمزارز را می‌توانید به صورت رایگان از سایت هفته‌نامه کارنگ دانلود کنید. همچنین برای دریافت اشتراک هفته‌نامه کارنگ می‌توانید از سایت فروشگاه راه‌پرداخت اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.