راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

شماره ۹۰ هفته‌نامه کارنگ ویژه نوروز ۱۴۰۲ منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه کارنگ ویژه نوروز ۱۴۰۲ منتشر شد. یکی از کارهای روتین در کارنگ این است که هر هفته به سراغ صاحبان کسب‌وکارها، کارآفرینان و فعالان اکوسیستم نوآوری می‌رود و از آنها درباره وضعیت کسب‌وکار، صنف، زندگی حرف‌هایشان و بسیاری موارد دیگر پرس‌وجو می‌کند.

گپ‌وگفت‌هایی که معمولاً با نگاه انتقادی و تحلیلی همراه است و تلاش دارد لایه‌های زیرین و نهفته کسب‌وکار نوآورانه در ایران را فاش و شفاف کند. در این شماره از ویژه‌‌نامه کارنگ به سراغ این افراد رفته تا از آنها درباره آینده و سناریوهای احتمالی برای اکوسیستم نوآور بپرسد.

کارنگ از اولین روز راه‌اندازی می‌دانست که «زنان و نوآوری» یک مسئله و موضوع مهم است که سال‌هاست در اقتصاد کشور به دلایل مختلف، نادیده گرفته شده است. با همین رویکرد بود که صفحه زنان نوآور در کارنگ متولد شد و بدون وقفه طی ۹۰ شماره منتشر شده است. امسال که مطالبات زنان بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ معاصر در کشور موردتوجه افکار عمومی قرار گرفته اهمیت این صفحه برای کارنگ صدچندان شده است.

کارنگ در یک سال گذشته نگاه ویژه‌ای به صنعت لجستیک نوآور ایران داشته است. کسب‌وکارها، استارتاپ‌ها و چهره‌های تأثیرگذار این صنعت را هر هفته معرفی کرده و تلاش داشته‌ در خلال این گفت‌وگوها مهم‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های این بازار بزرگ را بررسی کند. کارنگ معتقد است تزریق نوآوری به لجستیک کشور یکی از مهم‌ترین مسیرهای بزرگ کردن اقتصاد و ایجاد کسب‌وکارها و مشاغل جدید است.

صفحات «جامعه‌شناسی نوآوری» از اولین شماره کارنگ به‌عنوان بخشی از مانیفست این هفته‌نامه با تمرکز بر تحلیل رابطه «کسب‌وکارها و جامعه» منتشر شده‌اند. صفحاتی که در گفت‌وگو با جامعه‌شناسان و پژوهشگران اجتماعی تلاش دارد به رابطه متقابل اکوسیستم نوآوری و جامعه بپردازد. در سالی که حملات و نقدهای تندی به آنلاین‌ها در شبکه‌های اجتماعی وارد شد متوجه شدیم که چنین بحث‌هایی و گفت‌وگو میان کسب‌وکارها و جامعه چقدر می‌تواند نقش حیاتی در این اکوسیستم بازی کند.

حوزه سلامت یکی از مهم‌ترین حوزه‌های اکوسیستم نوآوری کشور در سال‌های اخیر بوده است. حوزه‌ای که اگرچه هنوز با مشکلات و موانع زیادی در زمینه تنظیم‌گری مواجه است اما بسیاری اعتقاد دارند در سال‌های آینده رشد زیادی را تجربه خواهد کرد. از ابتدای راه‌اندازی کارنگ صفحه سلامت از بخشه‌ای اصلی این رسانه بوده است.

ویژه‌نامه کارنگ دوباره به سراغ فعالان این حوزه‌ها رفته تا از آنها درباره آینده و سناریوهای احتمالی برای اکوسیستم نوآور بپرسد.

کارنگ را می‌توانید به‌‌صورت رایگان از سایت هفته‌نامه کارنگ دانلود کنید. همچنین برای دریافت اشتراک هفته‌نامه‌کارنگ می‌توانید از سایت فروشگاه راه‌ پرداخت اقدام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت