راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مجمع‌ عمومی عادی سالیانه بانک سینا برگزار شد / رشد 51درصدی سوددهی بانک سینا

مجمع‌ عمومی عادی سالیانه (نوبت دوم) بانک سینا ساعت 10 روز پنج‌شنبه 13 مردادماه با حضور حداکثری سهام‌داران و با مجوز بانک مرکزی و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در هتل المپیک تهران برگزار شد.

این مراسم با حضور دارندگان بیش از ۷۶ درصد سهام به‌صورت حضوری و آنلاین و با حضور معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد به‌عنوان نماینده دولت، معاون برنامه‌ریزی و امور مجامع بنیاد، مدیرکل مجامع بنیاد، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان مدیرعامل، مدیران بانک و سهام‌داران برگزار شد، صورت‌های مالی منتهی به اسفندماه سال 1400 بانک مطرح و به تصویب رسید.

در ابتدای این جلسه گزارش عملکرد سالانه توسط سرپرست بانک سینا تشریح شد. غلامرضا فتحعلی سرپرست بانک سینا، در سخنانی گفت: «بانک سینا با یک برنامه‌ریزی مدون و در چارچوب ضوابط و مقررات بانک مرکزی، در پرداخت تسهیلات در سال 1400 حدود 49 درصد رشد داشته است. در این سال حدود 387 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که این رقم در سال قبل از آن 259 هزار میلیارد ریال بوده است.»

او در ادامه گفت: «بانک سینا در پایان اسفندماه سال 1400 شاهد رشد 42 درصدی منابع بوده است و به‌این‌ترتیب منابع بانک در پایان سال 1400 به بیش از 467 هزار میلیارد ریال رسید. همچنین بانک سینا با انجام اقداماتی نظیر اصلاح ترکیب منابع، گام‌های مؤثری در جهت کاهش قیمت تمام‌شده پول برداشته است به‌نحوی‌که قیمت تمام‌شده پول از ۱۶.۸۹ درصد در پایان سال 99 به ۱۶.۴۸ درصد در پایان اسفندماه سال 1400 کاهش یافت. بانک سینا  همچنین به‌منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز تا پایان سال 1400 با اعطای پنج هزار و 448 میلیارد ریال تسهیلات و بیش از 3 هزار میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای این شرکت‌ها، گام‌های مؤثری در جهت حمایت از تولید و اشتغال‌آفرینی این شرکت‌ها برداشته است.»

به گفته فتحعلی، بانک سینا با کاهش 2 درصدی نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات از ۴.۵ درصد در پایان سال 99 به ۲.۵ درصد در پایان اسفندماه 1400، توانست موفقیت چشمگیری را در راستای بهبود وضعیت ریسک اعتباری به ثبت برساند.

فتحعلی تصریح کرد: «بانک سینا در پایان سال 1400 با کسب مبلغ هفت هزار و 298 میلیارد ریال سود خالص، توانست به میزان 51 درصد نسبت به سال قبل از آن، سود خالص خود را افزایش دهد و ان‌شاءالله با اتخاذ تصمیمات و اقدامات صحیح، سودآوری خود را در سال 1401 نیز تداوم خواهد بخشید.»

سرپرست بانک سینا گفت: «این بانک با رعایت ضوابط و بخشنامه‌های بانک مرکزی، یکی از شفاف‌ترین بانک‌های کشور از منظر مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی انتخاب شده است. همچنین تیم مدیریتی بانک تمام تلاش خود را برای تأمین رضایت هر چه بیشتر سهام‌داران به کار خواهد بست.»

در این مجمع، پس از ارائه گزارش حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی منتهی به اسفند سال 1400 مطرح و به تصویب سهام‌داران رسید.

همچنین مجمع با تقسیم سود به مبلغ ۲۹ ریال به‌ازای هر سهم و مجموعاً ۷۲۹ میلیارد ریال موافقت کرد. با رأی سهام‌داران، روزنامه‌های اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز به‌عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های بانک انتخاب شدند.

تعیین پاداش هیئت‌مدیره برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400، حق حضور اعضای غیر موظف هیئت‌مدیره و حقوق و مزایای اعضای موظف هیئت‌مدیره در سال مالی 1401، از دیگر تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سینا بوده است. در این جلسه همچنین سازمان حسابرسی به عنوان بازرس و حسابرس اصلی بانک در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 انتخاب شد.

منبع بانک سینا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت