راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نصر تهران زمان برگزاری الکامپ را تغییر نداد / نمایشگاه ۱۰ تا ۱۳ مرداد برگزار می‌شود

طی روزهای گذشته سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تاریخ برگزاری نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۱، با دهه اول محرم متقارن است و این موضوع فعالان اکوسیستم صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات را برانگیخته کرده است. نصر کشور که پیش از اطلاع‌رسانی‌های رسمی و اجتماعی در خصوص زمان برگزاری الکامپ هم از تاریخ برگزاری نمایشگاه و ایام محرم مطلع بود، از فعالان عذرخواهی کرد و برگزاری نمایشگاه در تاریخ‌های مقرر (۱۰ مرداد الی ۱۳مرداد)را به تعویق انداخت. این اعتراض‌ها و عذرخواهی در حالی اتفاق افتاده که در تاریخ‌های مذکور تمام مجموعه‌ها در هر صنفی مشغول انجام فعالیت‌های خود هستند و حتی محل برگزاری نمایشگاه هم در آن روزها پابرجاست و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ سه بار به‌تعویق‌افتاده و هربار هزینه‌های زیادی به شرکت‌های فناوری اطلاعات وارد کرده است؛ به همین دلیل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به‌عنوان متولی برگزاری الکامپ، با بررسی تقویم سالانه و فضای موجود نمایشگاهی در بیانیه‌ای اعلام کرد که الکامپ ۱۰ تا ۱۳ مرداد برگزار می‌شود.

نصر تهران که معتقد است برگزاری باشکوه نمایشگاه الکامپ در سال «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» اهمیت دوچندان دارد، در  بیانه خود اعلام کرده: «پس از سه بار تعویق غیرمنتظره این نمایشگاه به دلیل پاندمی کرونا و هزینه‌های سنگینی که تعویق‌های مکرر به شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات تحمیل کرده است، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران خود را متعهد به برگزاری باشکوه این نمایشگاه در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۳ مردادماه می‌داند. این زمان توسط سازمان توسعه تجارت و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و بر اساس تقویم سالانه نمایشگاهی و فضای موجود نمایشگاهی تعیین شده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «پیرو درخواست تعداد کثیری از شرکت‌ها مبنی بر برگزاری نمایشگاه الکامپ در زمان مقرر، سازمان نصر تهران که سیاستگذار این نمایشگاه است در هماهنگی با شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران نسبت به برگزاری نمایشگاه الکامپ هم‌زمان با نمایشگاه پدافند غیرعامل و با رعایت تمام شعائر مذهبی ایام محرم در موعد مقرر اقدام خواهد کرد.»

در بخش پایانی بیانه آمده است که آخرین اخبار و اطلاعیه‌های مرتبط با برپایی این رویداد بزرگ و کلیدی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، تنها از طریق ستاد برگزاری نمایشگاه به مشارکت‌کنندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نصر تهران همچنین از شرکت‌ها درخواست کرد که برنامه‌ریزی‌های خود را برای حضور فعال در نمایشگاه، مطابق روال عادی دنبال و اخبار مرتبط را از طریق سایت نمایشگاه و شبکه‌های اجتماعی رسمی الکامپ را دنبال کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.