راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

وزیر ارتباطات: دستگاه‌های اصلی تحقق دولت الکترونیکی، باب همگرایی را باز کرده‌اند

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه هم‌اندیشی تحقق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اعلام کرد که ما دستگاه‌های دولتی باید در کنار هم به سمتی حرکت کنیم که با راه‌اندازی پنجره واحد خدمات ملی، طعم خدمت بی‌منت مبتنی بر فناوری را به مردم بچشانیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت اطلاعات و ارتباطات، زارع‌پور در ابتدای سخنان خود با تأکید بر اینکه راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند یک آرزوی دیرینه در جمهوری اسلامی ایران بوده گفت: «همه دستگاه‌های دولتی باید در کنار هم به سمتی حرکت کنیم که با راه‌اندازی پنجره واحد خدمات ملی، طعم خدمت بی‌منت مبتنی بر فناوری را به مردم بچشانیم. مردم باید ببینید که دولت هم ضرورت حرکت در مسیر فناوری را درک کرده است؛ حرکتی که از سال‌های پیش با خدمات فناورانه بخش خصوصی آغاز شده است.»

به گفته او، با راه‌اندازی این پنجره ملی، به مردم نشان خواهیم داد که دولت، دولت فناوری پایه است و ابزارهای روز را برای ارائه بهتر خدمات به کار می‌گیرد.

زارع‌پور با بیان اینکه در مسیر این همگرایی، لایه ارائه سرویس سیاست‌گذاری و مدیریت بسیار حائز اهمیت است گفت: «در سال‌های گذشته یکی از چالش‌های اصلی در مسیر تحقق دولت الکترونیکی این مسئله بود که در کشور متولی دولت الکترونیکی کیست. اکنون با آسیب‌شناسی که از گذشته داشتیم در ابتدای دولت سیزدهم با درک مشترکی که نسبت به اهمیت تحقق دولت الکترونیکی وجود داشت ریاست سازمان اداری و استخدامی به این توافق رسیدیم که با همکاری و همراهی تنگاتنگ دو سازمان این کار بزرگ را در کشور انجام دهیم.»

زارع‌پور تصریح کرد: «بنابراین دو دستگاه اصلی تحقق دولت الکترونیکی، باب همگرایی را باز کردند و انتظار می‌رود سایر دستگاه‌های دولتی هم این تعامل و همگرایی را داشته باشند و داده و سرویس را برای خودشان نبینند تا زمینه شکل‌گیری دولت هوشمند و تبادل داده و سرویس بین دستگاهی ایجاد شود.»

او تأکید کرد: «تا زمانی که حکمرانی و تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی خرد و کلان مبتنی بر داده‌های واقعی نباشد، شاهد انحراف در تصمیم‌گیری‌ها خواهیم بود و حتی ممکن است که در زمینه‌هایی شاهد بروز فساد باشیم لذا نظام حکمرانی مبتنی بر داده باید در کشور شکل بگیرد که پنجره واحد خدمات دولت هوشمند اولین قدم در این راستا است.»

وزیر ارتباطات در پایان اعلام کرد که در جلسه هیئت دولت مقرر شده تا هر هفته دستگاه‌هایی که به پنجره ملی خدمات پیوسته‌اند و یا دستگاه‌هایی که هنوز در این الحاق تأخیر دارند معرفی شوند. تحقق این پنجره واحد خدمات دولت هوشمند برای دولت یک دغدغه جدی است و امیدوارم در همه دستگاه‌ها یک‌همت و همگرایی همه‌جانبه ایجاد شود تا از شهریورماه و با الحاق همه دستگاه‌ها به این پنجره ملی، فصل جدیدی از ارائه خدمات مبتنی بر فناوری را برای مردم ایجاد کنیم.

میثم لطیفی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: «در حال حاضر پنجره واحد خدمات به یکی از اولویت اصلی دولت تبدیل‌شده است تا بتوانیم نظام خدمت‌رسانی به مردم را به یک نظام آسان و در دسترس تبدیل کنیم. اگر می‌خواهیم در این حوزه پیشرفت داشته باشیم بایستی ما هم این نگاه صحیح دولت یکپارچه را در تمام تصمیماتمان لحاظ کنیم. نهایت کار پنجره واحد، یکپارچگی در دولت است و باید دولت به یک آیکون در گوشی‌های مردم تبدیل شود.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.