راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت در طرح نیکوکاری اسنپ

اسنپ از طرح جدید نیکوکاری‌ اسنپ‌کلاب بانام «حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت» خبر داد. این طرح که با همکاری مؤسسه ارتقای کیفیت زندگی زنان «آتنا» اجرایی می‌شود، ششمین طرح از طرح‌های نیکوکاری باشگاه مشتریان اسنپ در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت است. هدف از اجرای این طرح اختصاص کمک‌هزینه برای حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت و فرزندان‌شان است که تحت حمایت مؤسسه غیرانتفاعی آتنا قرار دارند. زنان در معرض خشونت، ازدواج اجباری، کودک‌همسری و هر نوع اجبار و خشونت فیزیکی، جامعه‌ هدف این طرح هستند.


 نگاهی به آمار جهانی خشونت‌ علیه زنان


بر اساس آمارهای جهانی برآورد می‌شود که از هر سه زن، یک نفر در طول زندگی خود نوعی از خشونت را تجربه کرده است. همچنین آمارهای سازمان ملل نشان می‌دهد تنها ۴۰ درصد از زنان پس از مواجهه با خشونت به‌دنبال کمک یا حمایت بیرونی می‌روند و همین سکوت در برابر خشونت خود می‌تواند چرخه آسیب را ادامه‌دار کند. خشونت علیه زنان و دختران نقض حقوق بشر است و عواقب آن می‌تواند تأثیرات بلندمدتی بر سلامت روحی و جسمی افراد بگذارد. همچنین خشونت علیه زنان یک پدیده فردی نیست، بلکه می‌تواند در خانواده، جامعه و کشور هم تأثیرات مخربی داشته باشد. 


چتر حمایت خانه‌ امن آتنا


آمار مربوط به خشونت‌های خانگی اعمال‌شده علیه زنان و دختران در کشور نشانگر نیاز جدی به حمایت از این گروه است. اکنون، اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود قصد دارد در این راستا قدم بردارد و در تأمین هزینه‌های جاری خانه امن آتنا مشارکت کند. 

مؤسسه «ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا» سال ۱۳۹۳ تأسیس شد و سال ۱۳۹۷ خانه امن «آتنا» به‌عنوان اولین خانه امن غیردولتی استان تهران شروع به کار کرد. این خانه علاوه بر اسکان زنان و فرزندان در معرض تهدید آنها، با ارائه‌ مشاوره‌های درمانی و پیگیری‌های حقوقی، تلاش می‌کند از مورد آزار قرار گرفتن مجدد آنها جلوگیری کند و تا امن‌شدن محیط خانه‌ همراه‌شان باشد و از طریق آموزش مهارت‌هایی مانند آشپزی، خیاطی و شیرینی‌پزی به توانمندسازی این زنان کمک کند. 


نحوه‌ مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ


کاربران اسنپ می‌توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ‌کلاب خود در این کار نیک سهیم باشند. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز کاربران، مبلغ ۴۰۰۰ تومان به خانه‌ امن آتنا کمک می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند در طرح‌های دیگر نیکوکاری اسنپ‌کلاب برای ساخت دندان‌پزشکی ویژه افراد دارای معلولیت، کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار و درمان کودکان کم‌برخوردار بستری در بیمارستان نیز مشارکت داشته باشند. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.