راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

محمدامین آقامیری معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حکمی سیدمحمدامین آقامیری را به‌سمت معاون فناوری و نوآوری منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از ستار هاشمی، طی حکمی سیدمحمدامین آقامیری را به سمت «معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» منصوب کرد.

بر اساس حکم صادره، مأموریت ویژه آقامیری در دوره مسئولیت، «همکاری و هماهنگی با بخش‌های ذی‌ربط خصوصی و دولتی برای رسیدن به سهم ۱۰درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی در افق ۱۴۰۴»، «توسعه اشتغال مبتنی بر فناوری ارتباطات و اطلاعات در کشور و ایجاد سالانه حداقل ۱۵۰ هزار شغل جدید»، «بسترسازی برای بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات در داخل کشور»، «جهت‌دهی و همسوسازی فعالیت بخش‌های مختلف وزارتخانه در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال» و «توسعه صادرات محصولات و خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات» است.

آقامیری دانش‌آموخته دکترای مدیریت، کارشناسی ارشد مدیریت MBA و کارشناسی مهندسی برق هر سه از دانشگاه صنعتی شریف است. او بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت در بخش خصوصی و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و راهبری تولید و توسعه محصولات فناورانه را در کارنامه خود دارد.

رئیس پژوهشکده فناوری‌های راهبردی شهید رضایی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت پیشران الکتریک شریف، عضو هیئت‌مدیره شرکت فن‌گستران خودروی توسن، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت اندیشه‌گستر مبین و مشاور قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان از جمله مهم‌ترین مسئولیت‌های او بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.