چگونه خلافی خودرو را غیر حضوری دریافت و پرداخت کنیم؟

221

دریافت خلافی و پرداخت آن یکی از مواردی است که روزانه بسیاری از افراد با آن سر و کار دارند. اکثر مردم برای دریافت خلافی، به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ می‌روند و با پرداخت هزینه ۱۸۰۰ تومان قبض خلافی اتومبیل خود را دریافت می‌کنند. پس از آن برای پرداخت مبلغ آن باید به یک شعبه بانک یا دستگاه خودپرداز ملی مراجعه کنند که احتمالا باید در صف بماند. اما این روزها با توسعه و پیشرفت بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، دریافت خلافی و پرداخت آن نیز ساده و آسان شده است. دیگر نیاز نیست حتی از خانه خود خارج شوید. شما می‌توانید از خانه و به صورت غیر حضوری خلافی اتومبیل خود را دریافت و پرداخت کنید.

دریافت و پرداخت الکترونیکی خلافی خودرو

دریافت و پرداخت الکترونیکی خلافی خودرو

اگر می‌خواهید از خانه و به صورت غیر حضوری خلافی اتومبیل خود را دریافت و پرداخت کنید به شیوه زیر عمل کنید:

مرحله اول: ابتدا کد VIN یا همان شماره ۱۷ رقمی که پشت کارت اتومبیلتان به صورت عمودی نوشته شده است را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید.

وقتی شماره ۱۷ رقمی را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کردید صبر کنید تا به شما پاسخ بدهد. معمولا همان لحظه برایتان جواب را می‌فرستد اما ممکن است به خاطر شلوغی خط‌ها کمی طول بکشد. پیامکی که برای شما فرستاده می‌شود، تعداد جریمه‌هایتان و مقدار کل آن را برایتان می‌فرستد.

Car-khalafi-way2pay-93-01-30

مرحله دوم: خب حالا اگر نسبت به تعداد و مقدار مبلغ خلافی خود اعتراضی ندارید، یک بار دیگر کار بالا را تکرار کنید با این تفاوت که یک ستاره (*) هم به آخر شماره ۱۷ رقمی خود اضافه کنید. این بار شناسه قبض، شناسه پرداخت و مقدار مبلغ برایتان ارسال خواهد شد.

مرحله سوم: حالا شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خلافی خود را دارید. حالا دو راه دارید. راه اول این است که به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بانک ملی مراجعه کنید و پس از وارد کرد شناسه پرداخت و شناسه قبض، قبض خود را پرداخت کنید. راه دوم که خیلی هم بهتر و راحت تر است است که اینترنتی یا با تلفن بانک آن را پرداخت کنید. برای پرداخت با تلفن بانک باید با شماره ۰۹۶۲۲ تماس بگیرید و با وارد کردن شناسه پرداخت و شناسه قبض، آن را پرداخت کنید. اگر هم می‌خواهید اینترنتی پرداخت کنید به شکل زیر عمل کنید.

برای پرداخت اینترنتی باید وارد سایت بانک ملی به آدرس www.bmi.ir بشوید. سپس از منوی پایین سایت بانک ملی، از قسمت خدمات الکترونیکی، گزینه “پرداخت اینترنتی دسته‌ای قبوض” را انتخاب کنید. حالا شما وارد صفحه پرداخت قبوض شده‌اید.

حالا می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و شناسه قبض و شناسه پرداخت، قبض خلافی خود را از خانه در حالی که روی کاناپه گرم و نرم خود لم داده‌اید پرداخت کنید. بله به همین راحتی و بدون اینکه هیچ هزینه یا اتلاف وقتی داشته باشید و بدون هیچ ترسی کار خود را انجام داده‌اید. توجه داشته باشید که در این مدل از پرداخت خلافی، چند روز طول می‌کشد تا خلافی شما صفر شود.

یک سورپرایز:  با ارسال شماره گواهینامه خود به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ می‌توانید از میزان نمره منفی گواهینامه خود نیز با خبر شوید.

چند نکته امنیتی:

برای اطمینان از شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید اول آنها را در بخش مورد نظر وارد کنید و گزینه “ثبت این قبض و افزدون قبض دیگر” را بزنید تا مبلغ قبض شما نشان داده شود تا مطمئن شوید همه چیز درست است.

هنگام وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود سعی کنید نیمی از اعداد را با صفحه کلید کامپیوتر خود و نیم دیگر را با صفحه کلید مجازی سایت (بالای صفحه سمت چپ) وارد کنید. این کار به افزایش امنیت کمک می‌کند.

در ضمن توجه داشته باشید که حتما از سایت خود بانک به صفحه پرداخت قبوض وارد شوید. این کار نیز به افزایش امنیت انجام تراکنش کمک می‌کند. علاوه بر این آدرس را در قسمت آدرس بار حتما چک کنید تا درست باشد و حتما هم باید با https شروع بشود. در غیر این صورت، از صفحه خارج شوید. آدرس درست صفحه پرداخت قبوض بانک ملی باید مانند لینک روبرو باشد: https://epayment2.bmi.ir/BillPayment

.

توجه؛ خبر تکمیلی؛ ۱۸ آذر ۱۳۹۳؛

یک خبر خوش برای شما داریم و آن این است که علاوه بر شیوه پیامکی و شیوه اینترنتی، می‌توانید با شماره گیری #۱۱۰* بدون نیاز به اینترنت و بدون هیچ هزینه‌ای مواردی از جمله لیست خلافی خودرو، شناسه پرداخت خلافی خودرو، شناسه قبض خلافی خودرو را دریافت کنید. (بیشتر بدانید)

.

توجه؛ خبر تکمیلی؛ ۸ بهمن ۱۳۹۲؛

همانطور که توجه دارید این خبر در تاریخ ۲۲ آذر ۹۱ منتشر شده است که پس از آن تغییراتی در این سامانه و شیوه‌هایش ایجاد شده است. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن آخرین تغییرات و شماره جدید پیامک خلافی خودرو، مطلب «همه چیز درباره دریافت پیامکی و پرداخت اینترنتی خلافی خودرو» را در سایت راه پرداخت ببینید.

.

توجه؛ خبر تکمیلی؛ ۱۳ شهریورماه ۱۳۹۲؛

چگونه خلافی خودرو را تلفنی دریافت کنیم؟

برای دریافت تلفنی خلافی خودرو فقط کافی است از منزل و یا محل کار خود شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ را بگیرید و از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوید. اما این همه ماجرا نیست؛ می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر مطلب «چگونه خلافی خودرو را تلفنی دریافت کنیم؟» را مشاهده کنید.

.

توجه؛ خبر تکمیلی؛ ۲ شهریورماه ۱۳۹۲؛

استعلام الکترونیک تخلفات رانندگی و استعلام نمره منفی گواهینامه

سرهنگ کرمی اسد گفت: صاحبان خودرو جهت اطلاع از آخرین مبلغ خلافی خودروی خود می توانند به سایت اینترنتی راهور به نشانی www.Rahvar120.ir مراجعه کنند. همچنین می‌توانید از طریق این سایت نمره منفی گواهینامه خود را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر مطلب «استعلام الکترونیک تخلفات رانندگی و استعلام نمره منفی گواهینامه» را مطالعه کنید.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

سردبیر سایت راه پرداخت؛ رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. او از سال 89 فعالیت رسانه‌ای خود در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت را آغاز کرد و در این مدت سعی کرده شناخت درست و عمیقی از این حوزه داشته باشد و همچنان در این حوزه در حال یادگیری است. او علاوه بر تلاش برای شناخت عمیق فضای داخلی، در حوزه بین‌المللی نیز فعالیت می‌کند و روندهای روز دنیا در این حوزه را دنبال می‌کند و با شخصیت‌های بین‌المللی این حوزه نیز همچون برت کینگ، کریس اسکینر، کارستن بارچ، نیل آسبورن، مایکل جکسون، مایکل مینلی، فرانک یورگن ریختر، آنتونی تامسون، الکس راوزر، پی‌جی کروم، جان کلی و ... مصاحبه حضوری داشته است.

۲۲۱ دیدگاه

 1. پرداخت جریمه ازاین طریق بسیار خوب میباشد ولی ۳۰۰۰۵۱۵۱ خیلی وقتها جواب پیامک را نمیده در هر حال همینکه ادم از خونه خیلی از کار هاشو اینترنتی انجام میده احساس خیلی خوبی داره واز صف بانکها راحت میشه ممنون از شما

  • رسول قربانی در

   آقای بیات این مشکلی که شما میفرمایید به خاطر شلوغیه خط های مخابراتی است. در هر صورت به قول شما خیلی بهتر از صف ایستادن در بانک است.

  • رسول قربانی در

   آقای محبی،
   طی پیگیری‌هایی که ما داشتیم امکان پیگیری اینترنتی وجود ندارد و این کار فقط از طریق مراکز پلیس+۱۰ امکان پذیر است

  • احمد توفیقیان در

   مرا مامور راهنمایی چون به جریمه نوشتن وی معترض شده وبه ایشان گفتم از شما شاکی خواهم شد. این مورد باعث شده که دو برگه جریمه نوشته ۱۴۰ هزار تومان با پنج نمره منفی . من جریمه ها را پرداخت کرده وهمراه شکواییه فرستاده ام ولی جواب داده نشده و … جاییکه که مامور نوشته اند من از آن محل عبور هم نکرده ام . حال باید چکونه پیگیر موضوع شوم تا نمره منفی پاک شود پول که بابت جریمه پرداخت کرده ام هیچ . ؟

  • رسول قربانی در

   بله
   با هر کارتی میشود به صورت اینترنتی پرداخت کرد، چون شما از طریق درگاه پرداخت بانک ملی پرداخت میکنید و مهم نیست که کارت شما مال چه بانکی است.

  • آقای موسوی
   در مدل پرداخت اینترنتی کمی طول میکشه تا صفر بشه. اما در صورت کامل شدن پرداخت و صحیح بودن اطلاعات وارد شده هیچ نگرانی‌ای وجود نداره. به زودی سیستم خلافی شما رو صفر میکنه. جای نگرانی نیست. اما اگر تا چند روز آینده صفر نشد می‌تونید از طریق کد رهگیری قضیه رو از طریق پشتیانی خدمات الکترونیک بانک ملی پیگیری کنید.

 2. اردوان زینی سوق در

  سلام….از مرکز پلیس +۱۰ خلافی خودرو را دریافت نمودم و در برگه خلافی یک شناسه قبض و شناسه پرداخت نوشته شده و از طریق ۳۰۰۰۵۱۵۱ نیز یک شناسه قبض و پرداخت دیگر دریافت نمودم با همان مبلغ و از طریق همین درگاه پرداخت بانک ملی شناسه قبض و پرداختی که برام اس ام اس شده بود را پرداخت نمودم..حال برای دریافت خلافی خودرو و ارائه به مرکز طرح ترافیک از طریق اینترنت چیکار باید بکنم؟

  • آقای اردوان،
   اگر می‌خواهید این مدرک پرداخت رو به نهاد یا سازمانی کتبا ارائه کنید، شما باید از مرحله آخر پرداخت که شماره پیگیری یا رهگیری بهتون داده یک پرینت بگیرید و اون برگه رو به سازمان مورد ارائه کنید.
   کلا به خاطر داشته باشید که در پرداخت‌های اینترنتی برای هر موردی که هست، مرحله آخر پس از تصویه رو یک اسکرین شات ازش داشته باشید.
   در این مورد اگر از این برگه اسکرین شات ندارید میتونید از طریق دفاتر پلیس+۱۰ یک برگه تصویه خلافی بگیرید و اون رو به سازمان مورد نظر ارائه کنید.

 3. هر بار که ارسال میکنی یه نوع متفاوت شناسه قبض و پرداختو میده من غیر حضوری پرداخت کردم ولی اصلا مبلغ صفر نشده
  در ضمن پیامک شناسه قبض رو حذف کردم به خیال اینکه شناسه قبض و پ رو میشه دوباره از سامانه گرفت و دیگه هم مدرکی دال بر پرداخت ندارم

 4. آقا من قبض خلافیم از این دستی هاست و فقط توش سماره سریال و شماره قبض داره. دوستی می گفت این قبض ها رو فقط باید حضوری پرداخت کنیم. الان خلافی ماشین رو از طریق اس ام اس که گرفتم ۰ زده. راهی واسه پرداخت اینترنتی قبض هایی که خلافیش با دست نوشته شده وجود نداره؟

  • آقای احمدی،
   یه خبر خوب بهوتن بدم اینه که قبض هایی که دستی نوشته میشن معمولا ۵۰ درصدشون هیچ وقت به خاطر دلایلی ثبت نمیشن. قبض شما هم ظاهرا جز این دسته هست.
   اما در مورد اینکه قبضای دستی رو میشه اینترنتی پرداخت کرد یا نه باید بهتون بگم که قبضای دستی چون شناسه قبض و شناسه پرداخت ندارند نمیشه به صورت اینترنتی یا دستگاه خودپرداز پرداخت کرد و فقط باید از طریق بانک پرداختشون کرد.

  • پویان جان از اونجایی که ما خودمون هم محل کارمون توی منطقه طرح هست شدیدا در صددیم تا راهی برای فهمیدن این موضوع پیدا کنیم
   فهمیدی به ماه هم خبر بده.

 5. سلام
  سپاس فراوان از راهنمایی ارزنده تان
  خیلی کمکم کرد و باعث صرفه جویی بسیار در وقت و هزینه هایم شد
  شاد و پیروز و تندرست باشید
  خدایا اینترنت را از ما نگیر

 6. باتشکر از مطالب مفید شما دوست گرامی ، اینجانب مبلغ جریمه رادریافت کردم ولیکن با ارسال نمادستاره پیام آمد که شماره وی آی ان شما موجود نیست چه اقدامی باید انجام دهم (باتشکر)

  • آقای اعظمی،
   چک کنید که در مرحله دوم شماره ۱۷ رقمی رو دوباره درست وارد کردین یا نه! و اینکه ستاره رو دقیقا در آخر شماره بدون هیچ فاصله ای باید وارد کنید.
   البته ممکن است به دلیل نقص در سیستم اطلاعات شما در پایگاه هم ناقص باشد که در این صورت اشکال از سیستم است نه شما.
   ولی شماره رو حتما دوباره چک کنید.

 7. پرداخت جریمه با تمام کارت های بانکی عضو شتاب در عابر بانک ملی امکان پذیر است اما چون از طریق شتاب صورت میگیرد حتما رسید کاغذی پرداخت را نزد خود نگه دارید حدود ۲ روز بعد مجدد به ۳۰۰۰۵۱۵۱ پبامک فرستاده و از کم شدن جریمه اطمینان حاصل فرمایید

  • سلام
   این معولا در زمان‌های شلوغ اتفاق می‌افته. کاری نمیشه کرد. بهترین کار اینه که چند ساعت دیگه امتحان کنی. البته ممکن هم هست که اطلاعات در مرکز داده ناثص باشه یا در حال به روز رسانی باشه.

  • سلام
   فرشاد این معولا تو زمان‌های شلوغ اتفاق می‌افته. کاری نمیشه کرد. بهترین کار اینه که چند ساعت دیگه امتحان کنی. البته ممکن هم هست که اطلاعات در مرکز داده ناثص باشه یا در حال به روز رسانی باشه.

 8. با سلام . دوست عزیز . من خلافی را از طریق اس ام اس گرفتم و اینترنتی پرداخت کردم. دو روز بعد رفتم برای تعویض پلاک دیدم خلافی صفر نشده است مجبور شدم دوباره پرداخت کنم تا کار تعویض پلاک را بتوانم انجام دهم . اکنون دو بار پرداخت کردم یک بانک ملی اینترنتی . دوم .بانک رفاء در همان تعویض پلاک شیراز . چگونه می توانم پولم را پس بگیرم مبلغ خلافی۸۰۰۰۰هزار تومان.است .لطفا راهنمایی کنید . اگر امکان دارد به صورت خصوصی جوابم را بدهید

  • با سلام
   احمد جان اگر به صورت اینترنتی پرداخت کرده باشی در مرحله آخر پرداخت یک کد رهگیری به شما داده شده که توسط اون میتونید به بانک خودتون مراجعه کنید تا پرداختتون رو پیگیری کنید.
   متاسفانه این ضعف سیستم هست که از پرداخت تا تسویه چند روزی طول میکشه!
   در هر صورت از طریق اون کد پیگیری یا کد رهگیری میتونی پیگیری کنی!

 9. از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم، من به راحتی تونستم خلافی رو پرداخت کنم و جریمه ام الان صفر شد. گفتم یه پیام امیدوار کننده هم در بین پیام ها باشه تا دوستان خیلی نگران نباشن.
  موفق باشید

 10. سلام
  من عدم خلافی گرفته ام حالا اگر یکی ازون جریمه های داخل عدم خلافی را بخواهم پرداخت کنم با همون شناسه پرداخت عدم خلافی میشود این کارو بکنم؟

 11. من با قبض دستنویس جریمه شده ام. الان دو هفته ازش گذشته اما اس ام اس که میزنم تا چندین روز بعد از اون تاریخی که جریمه شدم رو که میده مبلغ صفر هست!! الان چکار باید بکنم خوبه هااا اما میترسم بعدا واسه دیرکردش دوبرابر مجبور شم بدم. حالا باید اقدامی بکنم یا نه خوشحال باشم؟؟؟ بسیار ممنونم

 12. طاهره ملکوتی در

  سلام من هر چیVIN که ۱۷ رقم هست پیامک میزنم جواب میاد شماره وی ای ان مورد نظر موجود نمیباشد لطغا راهنمایی کنید متشکرم

 13. با سلام، من هم یک ماه است یک قبض دستنویس گرفتم ولی در خلافی ماشینم ثبت نشده، یعنی پرداختش نکنم تا وقتی تو خلافی ثبت نشده؟

  • رسول قربانی در

   سلام
   خب وقتی ثبت نشده یعنی تو سیستم نیست دیگه!
   وقتی توسیستم نباشه دیگه بعدا تو خلافی هم نیست که بخواد دو برابر بشه دیگه!

 14. ممنون خیلی عالی بود.کاش راهنمای رانندگی اینهارا به پرسنل هم اموزش بده تا شهروندان با مشکل مواجه نشوند.اخه من توراه مشهد شهر بجنورد موتور ماشین سوزوندم رفتم موتور کامل خریدم واسه تعویض شماره موتور رفتم خلافی گرفتم با تلفن بانک پرداخت کردم کد پیگیری را نشون دادم قبول نکردند گفتن باید با عابر بانک پرداخت میکردید حتا اجراییات و نزد معاون راهنمای هم رفتم قبول نکردن تا اینکه شعبه ملی رفتم از حسابم پرینت گرفتم بردم کلی اذیتم کردن واقعا متاسفم.

 15. سلام اگر بخواهیم خلافی خودرو را درطی یک مدت مشخص مثلا خلافی ۶ماهه اول سال ۹۱ را فقط پرداخت نمائیم از طریق اینترنت مقدور است؟

  • رسول قربانی در

   سلام
   برای در جواب باید بگم برای یک بازه یک زمانی خاص نه اما اگر بخواهی یک برگ جریمه خاص را پرداخت کنی اره میشه
   به عبارت دیگه اگه یک قبض جریمه داشته باشی که الکترونیک صادر شده باشه میتونی با شناسه قبض و شناسه پرداخت اون رو از طریق درگاه پرداخت قبوض بانک ملی پرداخت کنی

  • مهدی سلماسی در

   سلام و وقت به خیر….
   بنده هر یک ماه و نیم یا دو ماه یکبار از سامانه تلفنی که فرمودید یعنی ۳۰۰۰۵۱۵۱ استعلام می گیرم و اگر جریمه ای باشد که و از آن بی اطلاعم به پلیس +۱۰ مراجعه نموده وقبض بگیرم تا آنرا هر چه سریعتر پرداخت وتسویه حساب کنم. در طول یکسال و اندی گذشته با همین روال کار می کردم واکثرا پاسخ استعلام ما (صفر) می بود به جز یکی دو مورد که بلا فاصله انرا پرداخت کرده ام.
   هفته گذشته طبق روال معمول از سامانه تلفنی یاد شده استعلام کردم اما پاسخی که برایم ارسال شده مرا شوکه کرد. ۳/۳۰۰/۰۰۰ ریال جریمه داشتم!!! پس از دریافت قبض از پلیس +۱۰دیدم از شش قبض صادره بنام بنده یک قبض با سه خلافی یکجا ودیگری با ۲ خلافی همه در بهمن سال ۹۱ برایم صادر شده و به گفته آنها به صورت تسلیمی بوده در حالیکه روحم خبر ندارد؛ اما قبض آخری مربوط به همین امسال است و الصاقی بوده که روز بعد انرا پرداخت کرده بودم…. اما آخرین عدد شماره قبض که به صورت دست نویس صادر شده ۲……. بود در حالیکه اپراتور محترم .. خیلی محترم وبا معرفت..!! به جای ۲ عدد ۳ را وارد و بر مبنای أن جریمه اعلام کرده است؛ جالب تر اینکه اعتراض که کردم همان روز برایم پیام دادند که قبض های صادره مورد بررسی ((قرار گرفته بوده)) نه ((گرفت)) یعنی صجیج است ونیاز به بررسی مجدد ندارد!!!
   بنده با مشورت دوستان تصمیم گرفته ام فردا (۱۱ تیر ۹۲) به شهرک ازمایش رفته و ببینم می توان کاری کرد یا نه؟؟؟!!!

 16. دست گلتون درد نکنه فقط موندم مسولین امر چرا خودشون این اطلاعات رودر اختیار مردم نمیزارن بابا ب نفع خودشونه بیشتره مردم از صف پرداخت جریمه وحشت دارن !! اینجوری اگه باشه ک بیشتر خلاف می کنیم هه هه هه!!!
  ازتون بی نهایت سپاسمندم و بابت شوخیم عذر میخام

 17. من وقتی VIN را بهش ستاره اضافه می کنم و می فرستم جواب میده که VIN شناسایی نشد
  این کار را هم با صفحه کلید فارسی و هم صفحه کلید انگلیسی انجام دادم ولی نتیجه ای نگرفتم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • رسول قربانی در

   سلام
   ارام با یه سیم کارت دیگه امتحان کن ببین چی میشه
   یا اینکه مال یه ماشین دیگه رو هم امتحان کن ببین چی میشه
   چون بعضی از ماشین ها اطلاعاتشون هنوز وارد سیستم نشده و اطلاعات ناقص هست

 18. من دوتا قبض خلافیم رو از طریق عابر بانک ملی پرداخت کردم. ولی حالا که رفتم خلافی گرفتم جفتش دوبربار شده و میگن پرداخت نکردی!!! فیششم انداختم دور!!!! حالا باید برم اون همه تو صف بانک ملی که پرینت حساب بگیرم؟؟تازه اگه پیگیری کنن!!!
  راهی هست واسه پیگیریش؟

  • رسول قربانی در

   سلام
   متاسفانه نگار جان این از ناوقص سیستم های دولتی هست که کارمنداش خیلی با بخش فناوری اطلاعات همگام نیستند و یه وقتایی به این جور دردسرها منجر میشه
   تنها راهش همون پیگیری از طریق بانک هست
   موفق باشی

 19. فريدون قاسمي پور در

  بنده در تاریخ ۹۲/۰۴/۱۱ خلافی خودرو خود را به صورت الکترونیکی به شماره پیگیری ۵۵۸۷۴۸ پرداخت نموده ام ولی هنوز مبلغ جریمه صفر نشده لطفآ پیگیری نمائید . با تشکر

 20. سلام ایا میشه به خلافی که داری اعتراض کنی یا خیر به من میگن ۳۹۰۳۰۰۰۰ خلافی داری اس ام اس هم اینه من باید چکار کنم

  • رسول قربانی در

   سلام
   ابراهیم قبلا میشد اعتراض کنی به مبلغ جریمه و جریمه های دو برابر شده نصف میشد
   اما الان دیگه امکانش به همون راحتی نیست و پروسه این کار خیلی سخت و پیچیده شده اما اگر اطلاعات دقیق تر میخوای باید بری شهرک آزمایش

 21. سلام
  بنده ۲تا سوال داشتم :
  سوال اول اینکه بنده ۴ ماه پیش به علت سرعت غیر مجاز جریمه شدم و مبلغ جریمه و شماره پرداخت به صورت اس ام اس برام ارسال شد ولی بنده پرداخت نکردم . اما امروز اس ام اس اخطاری از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی برام فرستاده شد که فقط یک ماه فرصت دارم پرداخت کنم تا گواهینامه ام ضبط نشود . سوالم این است که آیا مبلغ همین جریمه و شماره پرداخت همان مقداری است که در اس ام اس ۴ماه پیش فرستاده شده و یا ممکن است تغییر کرده و اضافه شده باشد ؟
  از طریق اس ام اس بالا شماره کارت خودرو را فرستادم و مبلغ خلافی برای چندین جریمه ام و مبلغ بیشتری است و با اضافه کردن ستاره شماره پرداخت جدیدی دریافت کردم که برای کل خلافیهام می باشد .ولی من می خوام مطمئن شم که آیا مبلغ این جریمم و شماره پرداختم تغییر کرده یا نه ؟

  سوال دومم این است که لطف میکنید درباره این ۲برابر شدن جریمه ها و این که اگر پرداخت نکنیم پس از چه مدتی مبلغ ۲ برابر می شود و آیا فقط یکبار ۲برابر می شود یا اگر پرداخت نکنیم باز هم مبلغ زیاد شده ۲برابر می شود یا نه ، توضیحی دهید ؟
  با تشکر فراوان و پوزش از طولانی بودن سوال ها !

 22. سلام
  من دیروز إز طریق sms مقدار خلافى را دریافت کردم و همان موقع اینترنتى پرداخت کردم، امروز که دوباره sms زدم باز هم همان جواب اومده… حساب بانک رو که چک کردم مبلغ ازش کم شده ولى مقدار خلافى صفر نشده!!!
  میخواستم بدونم من اشتباهى کردم یا ممکنه چند روز طول بکشه تا مبلغ صفر بشه؟!
  مرسى

 23. سلام تازه با سایت شما آشنا شدم اخیرا پیامکی با مضمون تخلف در تاریخ ۹۲/۱۲/۱۰ برایم ارسال شده است در حالیکه بنده درآن تاریخ هیچ خلافی نداشتم با اینحال از سامانه پیامکی میزان جریمه را دریافت و پرداخت نمودم حال متوجه شدم پیامکی به همان تاریخ بالا به خیلی ها ارسال شده معلوم هست دلیلش چیست ؟آیا بیخود این مبلغ را پرداخت کردم ممنون

  • رسول قربانی در

   سلام
   مهدی جان این که میگی پیمکی بی جهت برای خلافی برات اومده این مشکل از سیستم راهنمایی رانندگی هست متاسفانه که اونها باید رسیدگی کنن

 24. سلام
  از طریق راهنمایی که در قسمت بالا نوشته شده بنده جریمه ام را به میزان ۴۱۵ هزار تومان پرداخت کردم ( اینترنتی ) سئوالم اینه که الان که دوباره پیامک می زنم ببینم چقدر جریمه درام دوباره همون ۴۱۵ تومان می آید درصورتی که از حسابم کم شده آیا پول به حساب بر میگردد؟جریمه را دوباره پرداخت کنم ؟

 25. ‫دوستان مواظب باشید اگر به دلایلی مثل من نمیخواید الان پرداخت کنید و موکول به زمان انتقال ماشین کنید فقط برای کسب اطلاع به هیچ وجه sms نزنید چون بلافاصله بعدش یه پیغام اخطار میاد که اگه تا یک ماه دیگه پرداخت نکنی توقیف گواهینامه و ماشین. اون وقت دیگه مجبورید پرداخت کنید.

 26. سلام.من خلافی رویک بار با دستگاه عابر پرداخت کردم و دوستم هم وقتی پرینت خلافی رو گرفته یکبار دیگه هم اون پرداخت کرده یعنی یه جریمه رو دوبار پرداخت کردم.حالا باید چکار کنم؟

  • رسول قربانی در

   سلام
   اگه مبلغ کمه که دیگه ارزش نداره بری دنبالش
   ولی اگه مبلغش بالاست باید جفت رسیدهارو ببرید پلیس +۱۰ رسیدگی کنن
   خوش شانس باشی اونجا برات کاری بکنن. ولی معمولا نمیکنن کاری چون پول رفته تو حساب دولت و برداشت ازش اجازه میخواد.

 27. باسلام امیدوارم خدای منان همه شما دست اندرکاران بانک را خیرتان دهد ولی من مشکلی دارم یکی و دو بار وارد برنامه ام شده ام ولی الان چند روزی است با اینکه دسترسی به کامپوترم ندارم ولی با این حال با موبایلم وصل میشوم ولی موفق نمیشوم چند بارهم با کامپیوترم اینکار را کردهام و همیشه پیغام وصل نبودن اینترنت را مشاهده میکنم با اینکه همین الان در سایت بانک تجارت و ملت و ملی هستم لطفا راهنماییم بفرمایید ممنونم

 28. قبل از عید بدون هیچ دلیل موجه ماشین من و چند نفر دیگر را به پارکینگ منتقل کردند. نه سد معبری؛ نه پلی؛ نه شیر آتشنشانی، و نه چیز دیگر. درست شب عید مجبور شدم از همه کارم بزنم بیافتم دنبال کار ماشین. با هزار دردسر بالاخره یه روز به عید آزادش کردم. ولی عجیب تر از اولش اینه که پرداخت من رو ثبت نکردن و حالا بازم بابت اون موضوع برام پیامک و اخطار توقیف ماشین اومده!!!

 29. با سلام
  من بیشتر استعلام خلافیم رو از طریق smsانجام میدم جالبیش اینجاست که مثل دوستان گاهی جواب میاد بعضی وقتها نه اما یه خواهشی داشتم که دریافت خلافی رو از طریق وب سایت نیز راه اندازی کنید اینجوری دیگه شرکت مخابرات کمتر شرمنده خدماتش میشه با تشکر

 30. با سلام
  من چند روز پیش به همین شماره sms زدم و مبلغ جریمه ۱۲۰,۰۰۰ تومان را به من اعلام کرد.به پلیس +۱۰ مراجعه کردم و برگ خلافی گرفتم و دیدیم در روزی که ماشین من در پارکینگ بوده در یک دقیقه دو بار جریمه شدم و هر دو تسلیمی! که من اصلا روحم خبر نداشته!
  به شورای حل اختلاف راهنمایی و رانندگی مراجعه کردم گفتند چون از ۴ ماه گذشته باید پرداخت کنی. واحد اجرائیات کل رفتم, گفتند ملاک ما شماره پلاک ماشین است با این حالی که وقتی پرینت خلافی من را دادند به نام شخصی دیگر و بدون شماره گواهینامه و کارت ملی می باشد.
  الانم برام SMS اومده که اگه تا یک ماه پرداخت نکنی گواهینامه و کارت ماشینت توقیف میشه!!!
  اگه میشه منو راهنمایی کنید که راه دیگه ای هست یا باید پرداخت کنم.ممنون

  • رسول قربانی در

   ماشین شما در پارکینگ کجا بوده؟
   شاید کسی با کلید خودروی شما در اون روز بیرون بوده!
   اگر هم مطمئنید کسی از ماشینتون استفاده نکرده که دیگه باید بگم راهی نیست! ممکنه که یک رقم اشتباه شده باشه و شما جای یکی دیگه جریمه شدید!

 31. در پارکینگ منزل بوده!!!
  بله اصلا جریمه هم به اسم یک شخصه دیگه هست, فقط چون شخصی تو خود راهنمایی رانندگی به من گفت بدون شماره گواهینامه و کارت ملی برگ جریمه اعتبار نداره خواستم ببینم درسته یا نه.
  ممنون از راهنماییتون.

 32. سلام یکی به من بگه علتش چیه که از اول مرداد ۹۲ دیگه پیامک میزنیم جوابی نمیاد؟ آیا پلیس +۱۰ دستور مسدود کردن این سرویس رو داده یا …..؟؟؟؟!!!!!!

  • رسول قربانی در

   سلام
   جلال جان فکر نمیکنم قطع شده باشه ولی این سیستم کلا قطعی و مشکل زیاد داره. ما خودمون هم یه وقتایی میزنیم جواب نمیده یه وقتایی میزنیم جواب میده!
   میتونید با یه خط دیگه امتحان کنید. یا یه ماشین دیگه رو امتحان کنید.

 33. سلام رسول جان خسته نباشی بنده با سه تا خط امتحان کردم ولی از اول مرداد ۹۲ تا الان که ۱۰ مرداد هست هر روز با سه تا خط امتحان میکنم ولی جوابی نمیاد ..واسه یکی از آشناهامون هم همینجوری شده…حالا سوال من اینه که واسه شما تو این ده روز از اول مرداد تا امروزپیامک میدین جواب میاد یا نه؟؟؟؟؟

 34. رسول و راضیه در

  سلام با تشکر از راهنمایی شما ولی اگر میشد صورت خلافی را هم از طریق اینترنت دریافت میکرد خیلی عالی میشد. باتشکر از شما

 35. سلام
  از راهنمایتون ممنون من ای ام اس دادم اومد مبلغ ۹۰۰۰۰۰ تعداد ۴
  انشالله که منظورش این نیست که باید مبلغ رو ضرب در تعداد کنم ؟

 36. می خواستم بدونم چه جوری میشه یک برگه ی جریمه ای را که شناسه ی قبض و پرداخت انرا نداریم بدون اینکه مجبور شویم خلافی بگیریم و کل مبلغ خلافی را بدهیم پرداخت کنیم؟ چون من حدودد ۴۰۰ تومن خلافی دارم اما فقط می خوام یک قبض جریمه را که ۴ماه ازش گذشته و اس ام اس امده که در صورت عدم پذداخت گواهینامه ضبط می شود را پرداخت کنم
  همینجور می خواستم بدونم اینکه اس ام اس میاد که جریمه را پرداخت نکرده اید و اگه تا یک ماه دیگه پرداخت نکنید گواهینامه و پلاک ضبط میشه حقیقت داره؟ این کارو می کنن؟

 37. تغییر شماره پیامک بررسی تخلفات رانندگی و نمره منفی

  سرهنگ خسروی معاون فرهنگ و ترافیک راهور ناجا اظهار داشت: هموطنان پیش از این می توانستند با ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۰۵۱۵۱ از آخرین وضعیت خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه مطلع شوند.

  وی افزود :این شماره پیامکی به دلیل تغییر در زیرساخت قطع شده است که با دستور رئیس پلیس راهور ناجا شماره ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ جایگزین این شماره شده است. از این پس هموطنان با این شماره می توانند از وضعیت خلافی یا نمره منفی گواهینامه خود مطلع شوند.

 38. امروز بلیس بدون دلیل ماشین منو متوقف کرد و بدون اینکه تخلفی داشته باشم مدارک ماشین رو ازم درخواست کرد اما متاسفانه کواهینامه همراه نداشتم ولی شماره کواهینامه رو ارایه کردم اما جون هیج دلیلی بیدا نکرد برای جریمه و منم بهش باج ندادم کفت ماشین باید بره بارکینک و بهت تخفیف میدم ٣٠ تومان منو جریمه کرد
  جکونه باید شکایت کنم جون طبق ماده ٩ حق متوقف کردن منو نداشتن درضمن شماره کواهینامه رو هم ارایه کردم
  ایا قانونی مبنی بر ارایه شماره کواهینامه هست یا نه؟
  با تشکر

 39. سلام ، چند سال پیش من از طریق یکی از دوستان ماشینی خریدم ولی سند نزدم و رفتم تعویض پلاک و پلاکم را تعویض نمودم . پس از چند روز ماشین را فروختم اما الان پس از چند سال برایم اس ام اس آمده که جریمه دارم و با پلاک من تخلفی صورت گرفته . من حالا باید چکنم ؟ لطفا راهنمایی کنید .

 40. رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا از مشاهده میزان خلافی از طریق سایت اینترنتی راهور خبر داد.

  سرهنگ کرمی اسد گفت: صاحبان خودرو جهت اطلاع از آخرین مبلغ خلافی خودروی خود می توانند به سایت اینترنتی راهور به نشانی http://www.Rahvar120.ir مراجعه کنند.

  وی در خاتمه نیز به تغییر شماره سامانه پیامکی برای اطلاع از خلافی خودرو اشاره کرد و افزود: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ ارسال کنند، البته این سامانه به صورت موقت راه اندازی شده است تا پل ارتباطی ما با مردم قطع نشود

 41. سلام.ضمن عرض خسته نباشید میخواستم بدونم هیچ راهی وجود نداره ریز تخلفات رانندگی را به صورت اینترنتی یا تلفنی دریافت کنیم؟
  با تشکر

 42. محمدرضا پناهنده در

  سلام من طرح ترافبک اینترنتی خریدم ولی بعدازچندروز دوربین برامن جریمه اورد الان هم خلافی دارم لطف بفرمایید من چه باید بکنم به ابمبل من جواب بدهید

 43. با عرض خسته نباشید من ۹۲/۵/۷ جریمه شدم تا امروز که ۹۲/۷/۱۰ هست اگه جریمه را پرداخت کنم آیا باید دو برابر پرداخت کنم یا امکانش هست همون مبلغ باشد؟ ممنون می شم زودتر من رو راهنمایی کنین

 44. سلام و خسته نباشید سایت خوبی هست ولی من یک مشکل پیدا کردم من رفتم سایت که خلافی ماشین رو زدم ولی همش صفر نشون میده در تاریخ ۶/۳۰ جریمه شدم ولی سایت نشون نمیده مشکل از چی هست

  • رسول قربانی در

   سلام
   علی جان همونطور که توی سایتش هم ذکر شده اطلاعاتش خیلی به روز نیست و چند روزی عقب هست. احتمالا به همین خاطر باشه که صفر نشون میده. میتونی از طریق پیامکی اقدام کنی و ببینی چقدر هست.

 45. با عرض سلام و خدا قوت خدمت شما … واقعا این امکاناتی که گذاشتید باعث صرف جویی در وقت میشه من به نحو خودم از شما و همکاران عزیزتون قدر دانی و تشکر میکنم…. به امید امکانات بیشتر…. مرسی

 46. باسلام.من دوروز پیش مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰تومان جریمه شدم.هفته قبل هم ۳۰۰۰۰۰تومان.الان که خلافی میگیرم صفره.پلاکم به نام من نیست.اگه تعویض پلاک کنم تکلیف خلافی هایی که هنوز ثبت نشده اند چیه؟

  • رسول قربانی در

   سلام
   متاسفانه این سامانه‌های الکترونیک اطلاعاتشون خیلی به روز نیست و اغلب جندین روز حتی یک هفته عقب هستند از لحاظ به روز رسانی. به همین خاطر احتمالا هنوز توی سیستم جریمه هات ثبت نشده و صفر نشون میده. اما اگه میخوای ماشین رو فوری بفروشی بهترین کار اینه که بری از پلیس +۱۰ حضوری خلافی دریافت کنی. اونوقت اگه اونجا هم صفر باشه این یعنی برگه جریمه هات اصلا ثبت نشده. موارد این چنینی زیاد پیش میاد که یک پلیسی جریمه میکنه ولی در سیستم ثبت نمیشه.

 47. سلام
  من خلافی از سایت راهور گرفتم ولی شناسه نداره که پرداخت کنم sms زدم جوابم نیومد چیکار کنم؟فرصت رفتن به پلیس+۱۰ ندارم

  • رسول قربانی در

   سلام
   خیر
   فقط در صورتی که برگه جریمه الکترونیک داری میتونی با شناسه قبض و شناسه پرداختی که روی اون برگه جریمه هست اینترنتی یا با دستگاه خودپرداز فقط همون قبض رو پرداخت کنی.

 48. با عرض سلام وخسته نباشیدخدمت دوستان ودست اندر کاران محترم.من خلافیمو اول از طریق P+10اعتراض زدم اماچیزی کم نکردن بعد حضوری رفتم خودراهنمایی رانندگی اعتراض زدم گفتن ۴۸ساعت بعدجوابو ازp+10بگیربعد که رفتم گرفتم باز متاسفانه همون مبلغ قبل بود.داستان چیه؟

 49. بخدا ستمه ۸۰۰هزار تومن پول خلافی یکسال بدی .یه روز مرخصی گرفتم تا حضوری اعتراض بزنم بلکه رسیدگی کنن ولی کو گوش شنوا؟هزار تومننم کم نکردن .بخدا اگه اژانس در اختیارهم گرفته بودم انقدر نمیشد!

 50. ممنون از سایت مفیدتون
  آقای قربانی من آخرین جریمه ام که برگه بود را اول آبان پرداخت کردم (از طریق بانک) به مبلغ ۳۰.۰۰۰- ضمنا آخرین تاریخی هم که فرصت داشتم بدم سوم آبان بود که من دو روز زودتر دادم که دو برابر نشه.
  الان اس ام اس زدم برام اومد تا تاریخ ۱۸ آبان ۶۰.۰۰۰ جریمه. به نظر شما همونه که هنوز ثبت نشده و حالا دو برابر شده یا یکی دیگه ممکنه باشه.
  ضمنا برگه جریمه جدیدی هم نگرفتم

  • رسول قربانی در

   ببین من خودم بارها شده جریمه شدم بعد رفتم دیدم جریمه اصلا ثبت نشده.
   اما اینکه جریمه دو برابر شده باشه فکر نمیکنم منطقی باشه. شما اگه یک جریمه رو پرداخت کنید دیگه پرداخت شده و دو برابر نمیشه. هر چند تا جایی که اطلاع دارم قانون دو برابر شدن جریمه برداشته شده اما مطمئن نیستم. در این باره از یه افسر راهنمایی رانندگی بپرسید شاید بتونه بهتر اطلاعات بده بهتون که آیا دو برابر میشه هنوز یا نه!

 51. سعید اسماعیلی در

  خیلی ممنون از راهنمایی های کاملتان اگر شماره جدید سامانه از طریق رسانه ها اعلام بشه بهتره خود من شماره جدید رو نمی دونستم و مدتی است از طریق شماره قبلی اقدام به دریافت خلافی می کردم که طبیعتا ناموفق بوده است .

 52. خیلی از برادرهای راهنمایی و رانندگی در راههای بین شهری جایی که سالی یه بار هم یه ماشین از تقاتع خاکی رد نمیشه کمینم یکنن تا مردم رو برای بیشتر بودن سرعت از ۶٠ و ۵٠ کیلومتر جریمه کنن

 53. سلام و خسته نباشید خدمت آقای قربانی. من چند سری تو جاده به خاطر سرعت بالای ۱۱۰ تا توسط پلیس ایست داده شدم اما نیستادم ، حالا میخاستم بدونم آیا جریمه میزنن واسم یا نه؟ توسط دوربین دستی که سرعتو میگیرن؟ تو سایت هم دیدم چیزی ثبت نشده تا تاریخ ۱۳ آذر ماه.

  • رسول قربانی در

   سلام
   ببینید بنده هیچ اطلاعی از سیستم جریمه نویسی ندارم! اما ممکنه که اطلاعات شما بنا به دلایلی ثبت نشده باشه و جریمه نشده باشید!
   میتونید پیامکی هم چک کنید که مطمئن شوید.
   من هم خودم یکی دو بار بزرگراه ها را با سرعت بالای ۱۲۰ رفته ام و دوربین من را نگرفته است!

 54. من از طریق سایتwww. rahvar120.ir دیدم در خ آزادی جریمه شدم.در صورتیکه آن روز آنجا نبودم چگونه میتونم به جریمم اعتراض کنم؟؟؟

 55. سلام . اقا ما از طریق اینترنت پولو دادیم نوشت پرداخت شده العان رفتم دیدم صفر نشده کدم بر نداشتم جند روز دیگه صفر میشه ؟ اگه نشد من چیکار کنم کدپیگیریم زدم رفت یادداشت نکردم چیکار کنم

 56. سلام

  آخرین روش:
  یا شماره بارکد خودرو (شماره ۸ رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ پیامک کنید؛ (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید)

  • سلام
   فکر میکنم خلافی بالای یک میلیون را باید حضوری پرداخت کنید. چون فکر کنم بعدش باید بری شهرک آزمایش یک سری کار اداری انجام بدی برای تخلفات بالای یک میلیون

  • سلام
   اگر پرداخت رو درست انجام داده باشی مطمئنا صفر خواهد. اگه میخواهی مطمئن شی به نظرم توی ساعات اداری با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیر و تلفنی خلافیه ماشینت رو استعلام بگیر. اپراتور داره بهت دقیقا میگه!

 57. با سلام من تو ساعت ها و روزهای متفاوت شماره کارت ارسال کردم دائما جواب میده شماره وی آی ان شما موجود نمی باشد احتمال اطلاعات من ناقص ثبت شده کجا باید مراجعه وپیگیری کنم ممنون

 58. سعید تقیان در

  سلام ۲۹/۳/۹۳خلافی رو ساعت ۱۱صبح پرداخت کردم امروز ۱/۴/۹۳بعد۳روز خلافیم صفر نشده ۱۱۹۷۰۰۰۰ مبلغ خلافی بوده پس از مراجعه به اجراییات راهنمایی رانندگی مشهد جوابی نگرفتم

 59. خیلی خوبه ولی بشرطی که جواب اس ام اس رو بدهند. بنده اردیبهشت ماه جریمه شدم چون شماره قبض و شماره شناسه نداشتم پیام فرستادم تا برایم ارسال شود. ولی هر بار پیام میامد که خودرو عدم خلافی دارد. ولی در تیرماه جواب آمد و جریمه بنده دو برابر شد. برای اعتراض رفتم به اداره پلیس ( واقع در میدان طالقانی کرج) ولی با مسخرگی گفتند که هنوز اینجا همه چیز الکترونیکی نشده که شما منتظر جواب بودید و حالا اعتراض وارد نیست و باید جریمه را دو برابر بدهید. در ضمن گفتند که میامدی اینجا ما بهت میگفتیم که چگونه باید بپردازی. گفتم خوب حالا راجع به این جریمه جدید بگوئید که چگونه شماره قبض و شماره شناسه را بدست آورم ؟ گفتند برو بانک ملی یا اگر وقت نداری بده به یه بنده خدا برات بپردازه. واقعا که خسته نباشید . اینهم از پلیس ما….. نمیدونم اون شخص خودشو مسخره کرده بود یا منو؟

 60. با عرض سلام وخسته نباشید بنده ماشینی خریده ام که فروشنده مبلغ ماشین را تمام وکال دریافت کرده و ادعایی نداره ولی وکالت تعویض پلاک چند رروزی گذشته و دیگه وکالت را تمدید نمیکند و مدعی است ماشین باید به پارکینگ برود حتی حاظر به تمدید یک روز هم نیست تکلیف من چیست با کمال تشکر ..

 61. باسلام خدمت شما برای گرفتن خلافی که قبض جریمه دریافت نکردم حتما باید برم پلیس +۱۰ اگه برام راهی داره لطف کنید برام بنویسید با تشکر

 62. با سلام من دو روز پیش تو اتوبان سرعتم زیاد بود بعد چه مدت باید بفهمم برام جریمه نوشته شده یا نه ؟
  جریمه رو به دب منزل ارسال می کنن ؟ بعد چند روز؟
  ممنون می شم پاسخ بدهید

 63. سلام
  بنده چند روز پیش از طریق سایت Rahvar120.ir ریز خلافی گرفتم که ۱۳ مورد بود ولی فقط ۷ موردش شناسه قبض و پرداخت داشت ، ناچارا همون ۷ مورد رو که جمعا ۲۴۰،۰۰۰ت شد رو از طریق پرداخت دسته ای قبوض سایت بانک ملی پرداخت کردم.فردای اون روز ماشینم به علت همراه نداشتن بیمه در پارکینگ ایثار (اتوبان تهران کرج، گرمدره ) توقیف شد. بنابراین برای ترخیص خودرو مجبور شدم کل خلافی رو به مبلغ ۷۵۰،۰۰۰ت پرداخت کنم ( درحالیکه بنده بخشی از این مبلغ رو روز قبلش پرداخت کرده بودم ). خلاصه اینکه ۲۴۰،۰۰۰ت بیشتر از مبلغی که باید می پرداختم، پرداختم. لطفا راهنمایی کنید

  سپاس فراوان

  • سلام
   شایان متاسفانه این یکی از نا هماهنگی های موجود توی این سیستم هست. در صورت پرداخت الکترونیک، چند روزی طول میکشه تا اطلاعاتش به روز بشه. به همین خاطر اگر توی اون فاصله نیاز به دریافت عدم خلافی داشته باشی مجبور میشی دستی دوباره پرداخت کنی.
   به نظرم میتونی با بخش پشتیبانی بانکداری الکترونیک بانک ملی تماس بگیری و از اونا راهنمایی بگیری.

 64. من نمیدانم چرا ولی احتمالا سواد کافی ندارم و یا ابنکه کم تجربی من باعث ایجاد خطا در پرداخت می شود !! فقط وقت خود را تلف کردم چندین بار با کارتی که همزمان چند قبض را از درگاههای دیگر پرداخت کرده ام هیچ مشکلی ندارم اولین بار است قبض جریمه راهنمایی را از این طریق پرداخت میکنم و خطا در تاریخ اعتبار کارت عابر بانک میگیرد که اصلا درست و صحیح نمی باشد . در هر صورت سیستم های بانکی کشور ما بجز بانکهای خصوصی نیاز به دگر گونی دارد و بانک های دولتی و اقعا برای اقتصاد و وقت مردم یک فاجعه به حساب می آیند

 65. سلام
  با تشکر از وقتی که صرف کینید
  من قبضی رو از طریق درگاه بانک ملی پرداخت کردم
  ولی بعد از حدود ۱۰ روز هنوز جریمه در داخل سیستم هست ( با موبایل تست کردم )
  میخواستم ببینم آیا امکانش هست حذف بشه یا نه
  آیا میتونم از طریق بانک ملی پیگیری کنم
  آیا اساسا اگه امکان پرداخت نباشه ممکنه سایت قبول کنه

 66. با سلام
  میخواستم بدونم برای یک شناسه پرداخت خلافی میشه یه شناسه پرداخت ساخت
  من روش ساخت رو بلد هستم ولی فقظ کد سال و کد دوره رو نمیدونم چی بزارم
  اگه میشه راهنمایی کنین با تشکر

 67. کاظم فرشباف اعظمی در

  من همین امروز خلافی گرفتم ویک جریمه چهل هزار تومانی داشتم وبا اینترنت پرداخت کردم این سیستم غیر حضوری خیلی خوب است متشکرم

 68. خیلی عالی بود مرسی از این همه امکانات مرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررسسسسسسسسسسسسسسسسسسیییییییییییی

 69. من خلافیمو از طریق دریافت شناسه با ارسال پیامک به ١١٠١٢٠٢٠٢٠ از طریق epayment4.bmi.ir پرداخت کردم و کد رهگیری دریافت نمودم ولی همچنان صفر نشده ، چکار باید بکنم ؟

 70. سلام.مبلغ۱۴۰هزار تومن جریمه شده بودم که این مبلغ را در یک روز هم خودم هم برادرم ریخته ایم یعنی دو تا ۱۴۰هزار تومن چگونه پیگیری کنم که ۱۴۰تومن خود را دریافت کنم؟؟؟ باتشکر

 71. سلام.
  با تشکر از سایت خوبتون.. واقعا از وقتی همه چی الکترونیکی شده تو وقت من یکی که خیلی صرفه جویی شده… بانک ، خلافی، اینجور کارا خیلی وقت پیش باید الکترونیکی میشد…

 72. سلام آقای محترم
  موقعی که یه موضوع را تو ساییتون میذارید به این هم توجه کنید که رای پرواخت غیر حضوری باید مباغ ۱۰۰۰ تومن هم بدین هزنه اس ام اس
  از ایرانسل ۱۰۰۰ تومن شارژ کم میکنه میتونید امتحان کنید.
  دزدی هم حدی داره

 73. ما از پلیس راهنمائی بسیار ممنون هستیم و خودتان میدانید در هر کاری آدم خوب و آدمهای متقلب وجود دارد و این درحال حاضر هم در بانکها و هم در افراد پلیس بسیار بیشتر میباشد و بیشتر آنها عقدای هستند و میخواهند زور خود را به این مردم ضعیف نشان بدهند و بسیار پارتی بازی رایج شده در این نهاد که ابروی بقیه رادارند میبرند و مردم را از نظام بدبین میکنند ما که زوری نداریم و خود راهنمائی هم کاری با اینها ندارد ـآنها را به حضرت عباس واگذار کردیم که انقدر حق و ناحق میکنند .

 74. با سلامومن وقتی استعلام میگیرم مبلغ رو میزنه ۱۰۰هزار تومن ک مربوط ب سال ۹۲ هستش.میخاستم بدون هردو ماه رو مبلغ اضافه شده یا همون ۱۰۰تومنیه ک اونجا زده؟؟؟؟

 75. سلام خسته نباشید
  چرا وقتی به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ vinارسال میکنی یه شناسه قبض یه شناسه پرداخت میاره،وقتیم از طریق*۱۱۰#انجام میدی یه شناسه قبض و شناسه پرداخت متفاوت دلیلش چیه؟؟

 76. سلام من خلافیه ماشینم را که ۴۲۵هزار تومان بود از طریق گوشی وآپ پرداخت کردم ولی راهنمایی و رانندگی گفت ۷۲ساعت بعد خلافی صفر میشه بعد گفت از عابر بانک امتحان کن ببین تاییدیه میده ولی متاسفانه باز مبلغ ۴۲۵هزار تومان از حساب بنده کسر شد حالا من باید چیکار کنم و شدیدا به پولم احتیاج دارم خواهشا راهنمایی کنید

 77. اصغر کفشچیان مقدم در

  سلام چگون می توان اعتراض خود را نسبت به جریمه ها اعلام نمود؟؟؟
  این ظلم فاحشی است / که جریمه می کنید / اطلاع نمی دهید و آنرا دو برابر می کنید.
  انصاف اینست که پس از جریمه بوسیله پیامک و یا… نامه ( همچون سابق) اطلاع دهید/ در اینصورت اگر پرداخت نشد/ جریمه دو برابر شود.
  ممنون

یک نظر دهید

WP-SpamFree by Pole Position Marketing