چگونه خلافی خودرو را غیر حضوری دریافت و پرداخت کنیم؟

رسول قربانی 3:27 ب.ظ | 22 آذر 1391 190

دریافت خلافی و پرداخت آن یکی از مواردی است که روزانه بسیاری از افراد با آن سر و کار دارند. اکثر مردم برای دریافت خلافی، به یکی از دفاتر پلیس+10 می‌روند و با پرداخت هزینه 1800 تومان قبض خلافی اتومبیل خود را دریافت می‌کنند. پس از آن برای پرداخت مبلغ آن باید به یک شعبه بانک یا دستگاه خودپرداز ملی مراجعه کنند که احتمالا باید در صف بماند. اما این روزها با توسعه و پیشرفت بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، دریافت خلافی و پرداخت آن نیز ساده و آسان شده است. دیگر نیاز نیست حتی از خانه خود خارج شوید. شما می‌توانید از خانه و به صورت غیر حضوری خلافی اتومبیل خود را دریافت و پرداخت کنید.

دریافت و پرداخت الکترونیکی خلافی خودرو

دریافت و پرداخت الکترونیکی خلافی خودرو

اگر می‌خواهید از خانه و به صورت غیر حضوری خلافی اتومبیل خود را دریافت و پرداخت کنید به شیوه زیر عمل کنید:

مرحله اول: ابتدا کد VIN یا همان شماره 17 رقمی که پشت کارت اتومبیلتان به صورت عمودی نوشته شده است را به شماره 1101202020 پیامک کنید.

وقتی شماره 17 رقمی را به شماره 1101202020 پیامک کردید صبر کنید تا به شما پاسخ بدهد. معمولا همان لحظه برایتان جواب را می‌فرستد اما ممکن است به خاطر شلوغی خط‌ها کمی طول بکشد. پیامکی که برای شما فرستاده می‌شود، تعداد جریمه‌هایتان و مقدار کل آن را برایتان می‌فرستد.

Car-khalafi-way2pay-93-01-30

مرحله دوم: خب حالا اگر نسبت به تعداد و مقدار مبلغ خلافی خود اعتراضی ندارید، یک بار دیگر کار بالا را تکرار کنید با این تفاوت که یک ستاره (*) هم به آخر شماره 17 رقمی خود اضافه کنید. این بار شناسه قبض، شناسه پرداخت و مقدار مبلغ برایتان ارسال خواهد شد.

مرحله سوم: حالا شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض خلافی خود را دارید. حالا دو راه دارید. راه اول این است که به نزدیکترین دستگاه خودپرداز بانک ملی مراجعه کنید و پس از وارد کرد شناسه پرداخت و شناسه قبض، قبض خود را پرداخت کنید. راه دوم که خیلی هم بهتر و راحت تر است است که اینترنتی یا با تلفن بانک آن را پرداخت کنید. برای پرداخت با تلفن بانک باید با شماره 09622 تماس بگیرید و با وارد کردن شناسه پرداخت و شناسه قبض، آن را پرداخت کنید. اگر هم می‌خواهید اینترنتی پرداخت کنید به شکل زیر عمل کنید.

برای پرداخت اینترنتی باید وارد سایت بانک ملی به آدرس www.bmi.ir بشوید. سپس از منوی پایین سایت بانک ملی، از قسمت خدمات الکترونیکی، گزینه “پرداخت اینترنتی دسته‌ای قبوض” را انتخاب کنید. حالا شما وارد صفحه پرداخت قبوض شده‌اید.

حالا می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و شناسه قبض و شناسه پرداخت، قبض خلافی خود را از خانه در حالی که روی کاناپه گرم و نرم خود لم داده‌اید پرداخت کنید. بله به همین راحتی و بدون اینکه هیچ هزینه یا اتلاف وقتی داشته باشید و بدون هیچ ترسی کار خود را انجام داده‌اید. توجه داشته باشید که در این مدل از پرداخت خلافی، چند روز طول می‌کشد تا خلافی شما صفر شود.

یک سورپرایز:  با ارسال شماره گواهینامه خود به 1101202020 می‌توانید از میزان نمره منفی گواهینامه خود نیز با خبر شوید.

چند نکته امنیتی:

برای اطمینان از شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می‌توانید اول آنها را در بخش مورد نظر وارد کنید و گزینه “ثبت این قبض و افزدون قبض دیگر” را بزنید تا مبلغ قبض شما نشان داده شود تا مطمئن شوید همه چیز درست است.

هنگام وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود سعی کنید نیمی از اعداد را با صفحه کلید کامپیوتر خود و نیم دیگر را با صفحه کلید مجازی سایت (بالای صفحه سمت چپ) وارد کنید. این کار به افزایش امنیت کمک می‌کند.

در ضمن توجه داشته باشید که حتما از سایت خود بانک به صفحه پرداخت قبوض وارد شوید. این کار نیز به افزایش امنیت انجام تراکنش کمک می‌کند. علاوه بر این آدرس را در قسمت آدرس بار حتما چک کنید تا درست باشد و حتما هم باید با https شروع بشود. در غیر این صورت، از صفحه خارج شوید. آدرس درست صفحه پرداخت قبوض بانک ملی باید مانند لینک روبرو باشد: https://epayment2.bmi.ir/BillPayment

.

توجه؛ خبر تکمیلی؛ 8 بهمن 1392؛

همانطور که توجه دارید این خبر در تاریخ 22 آذر 91 منتشر شده است که پس از آن تغییراتی در این سامانه و شیوه‌هایش ایجاد شده است. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن آخرین تغییرات و شماره جدید پیامک خلافی خودرو، مطلب «همه چیز درباره دریافت پیامکی و پرداخت اینترنتی خلافی خودرو» را در سایت راه پرداخت ببینید.

.

توجه؛ خبر تکمیلی؛ 13 شهریورماه 1392؛

چگونه خلافی خودرو را تلفنی دریافت کنیم؟

برای دریافت تلفنی خلافی خودرو فقط کافی است از منزل و یا محل کار خود شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ را بگیرید و از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه خود مطلع شوید. اما این همه ماجرا نیست؛ می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر مطلب «چگونه خلافی خودرو را تلفنی دریافت کنیم؟» را مشاهده کنید.

.

توجه؛ خبر تکمیلی؛ 2 شهریورماه 1392؛

استعلام الکترونیک تخلفات رانندگی و استعلام نمره منفی گواهینامه

سرهنگ کرمی اسد گفت: صاحبان خودرو جهت اطلاع از آخرین مبلغ خلافی خودروی خود می توانند به سایت اینترنتی راهور به نشانی www.Rahvar120.ir مراجعه کنند. همچنین می‌توانید از طریق این سایت نمره منفی گواهینامه خود را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر مطلب «استعلام الکترونیک تخلفات رانندگی و استعلام نمره منفی گواهینامه» را مطالعه کنید.

190 دیدگاه »

 1. محمد بیات 23 آذر ,1391 at 8:40 ب.ظ - پاسخ

  پرداخت جریمه ازاین طریق بسیار خوب میباشد ولی 30005151 خیلی وقتها جواب پیامک را نمیده در هر حال همینکه ادم از خونه خیلی از کار هاشو اینترنتی انجام میده احساس خیلی خوبی داره واز صف بانکها راحت میشه ممنون از شما

  • رسول قربانی 23 آذر ,1391 at 10:42 ب.ظ - پاسخ

   آقای بیات این مشکلی که شما میفرمایید به خاطر شلوغیه خط های مخابراتی است. در هر صورت به قول شما خیلی بهتر از صف ایستادن در بانک است.

 2. سارا 24 آذر ,1391 at 2:41 ب.ظ - پاسخ

  خیلی خوب بود. ممنون

 3. مرتضی 7 دی ,1391 at 9:35 ق.ظ - پاسخ

  عالی و مفید

 4. محبی 7 دی ,1391 at 11:20 ب.ظ - پاسخ

  آیا راهکاری برای اعتراض وجود دارد ؟

  • رسول قربانی 9 دی ,1391 at 8:58 ق.ظ - پاسخ

   آقای محبی،
   طی پیگیری‌هایی که ما داشتیم امکان پیگیری اینترنتی وجود ندارد و این کار فقط از طریق مراکز پلیس+10 امکان پذیر است

  • احمد توفیقیان 8 خرداد ,1392 at 1:21 ق.ظ - پاسخ

   مرا مامور راهنمایی چون به جریمه نوشتن وی معترض شده وبه ایشان گفتم از شما شاکی خواهم شد. این مورد باعث شده که دو برگه جریمه نوشته 140 هزار تومان با پنج نمره منفی . من جریمه ها را پرداخت کرده وهمراه شکواییه فرستاده ام ولی جواب داده نشده و … جاییکه که مامور نوشته اند من از آن محل عبور هم نکرده ام . حال باید چکونه پیگیر موضوع شوم تا نمره منفی پاک شود پول که بابت جریمه پرداخت کرده ام هیچ . ؟

   • احمد توفیقیان 8 خرداد ,1392 at 1:25 ق.ظ - پاسخ

    من ساکن شهرستان ارومیه ازاستان آ . غربی میباشم

   • ساناز 2 تیر ,1393 at 12:34 ب.ظ - پاسخ

    من اگه بخام خلافی جدیدی که برام اومده رو پرداخت کنم، به غیر از قبلیا که پرداخت نشده چکار کنم. میخام این یکی دو برابر نشه.

 5. سادات 10 دی ,1391 at 9:35 ب.ظ - پاسخ

  با سلام متشکرم راهنمایی بسیار خوبی بود .

 6. محسن حمامی چمگردانی 10 دی ,1391 at 10:10 ب.ظ - پاسخ

  ازراهنمائی وخدمات الکترونیکی بسیارمتشکرم

 7. رها 6 اسفند ,1391 at 7:53 ب.ظ - پاسخ

  با سلام. آیا با کارتی غیر از کارت بانک ملی هم می توان مبلغ را اینترنتی پرداخت کرد؟

  • رسول قربانی 7 اسفند ,1391 at 2:33 ق.ظ - پاسخ

   بله
   با هر کارتی میشود به صورت اینترنتی پرداخت کرد، چون شما از طریق درگاه پرداخت بانک ملی پرداخت میکنید و مهم نیست که کارت شما مال چه بانکی است.

 8. سیدسعیدغیرتمند 10 اسفند ,1391 at 1:15 ب.ظ - پاسخ

  سلام سامانه خیلی خوبی است باتشکرفراوان

 9. موسوی 12 اسفند ,1391 at 11:21 ق.ظ - پاسخ

  باسلام
  من خلافی رو اینترنتی پرداخت کردم ولی مبلغ خلافی هنوز صفر نشده . حالا چیکار کنم

  • رسول قربانی 12 اسفند ,1391 at 12:33 ب.ظ - پاسخ

   آقای موسوی
   در مدل پرداخت اینترنتی کمی طول میکشه تا صفر بشه. اما در صورت کامل شدن پرداخت و صحیح بودن اطلاعات وارد شده هیچ نگرانی‌ای وجود نداره. به زودی سیستم خلافی شما رو صفر میکنه. جای نگرانی نیست. اما اگر تا چند روز آینده صفر نشد می‌تونید از طریق کد رهگیری قضیه رو از طریق پشتیانی خدمات الکترونیک بانک ملی پیگیری کنید.

 10. موسوی 13 اسفند ,1391 at 11:10 ق.ظ - پاسخ

  با سلام:
  آقای قربانی از جواب شما سپاسگذارم.

 11. اردوان زینی سوق 17 اسفند ,1391 at 5:50 ب.ظ - پاسخ

  سلام….از مرکز پلیس +10 خلافی خودرو را دریافت نمودم و در برگه خلافی یک شناسه قبض و شناسه پرداخت نوشته شده و از طریق 30005151 نیز یک شناسه قبض و پرداخت دیگر دریافت نمودم با همان مبلغ و از طریق همین درگاه پرداخت بانک ملی شناسه قبض و پرداختی که برام اس ام اس شده بود را پرداخت نمودم..حال برای دریافت خلافی خودرو و ارائه به مرکز طرح ترافیک از طریق اینترنت چیکار باید بکنم؟

  • رسول قربانی 18 اسفند ,1391 at 12:04 ب.ظ - پاسخ

   آقای اردوان،
   اگر می‌خواهید این مدرک پرداخت رو به نهاد یا سازمانی کتبا ارائه کنید، شما باید از مرحله آخر پرداخت که شماره پیگیری یا رهگیری بهتون داده یک پرینت بگیرید و اون برگه رو به سازمان مورد ارائه کنید.
   کلا به خاطر داشته باشید که در پرداخت‌های اینترنتی برای هر موردی که هست، مرحله آخر پس از تصویه رو یک اسکرین شات ازش داشته باشید.
   در این مورد اگر از این برگه اسکرین شات ندارید میتونید از طریق دفاتر پلیس+10 یک برگه تصویه خلافی بگیرید و اون رو به سازمان مورد نظر ارائه کنید.

 12. قربانزاده 30 اسفند ,1391 at 5:32 ق.ظ - پاسخ

  ممنون از این راهنمایی مفید

 13. صمد لاوه 4 فروردین ,1392 at 9:21 ق.ظ - پاسخ

  هر بار که ارسال میکنی یه نوع متفاوت شناسه قبض و پرداختو میده من غیر حضوری پرداخت کردم ولی اصلا مبلغ صفر نشده
  در ضمن پیامک شناسه قبض رو حذف کردم به خیال اینکه شناسه قبض و پ رو میشه دوباره از سامانه گرفت و دیگه هم مدرکی دال بر پرداخت ندارم

 14. کوروش سهرابی 6 فروردین ,1392 at 3:22 ب.ظ - پاسخ

  با سلام
  خیلی عالی بود – دستتون درد نکنه

 15. موسوی 10 فروردین ,1392 at 11:42 ب.ظ - پاسخ

  آیا می شود شهر تخلف و علت تخلف را مشاهده کرد .
  خیلی خوب می شد.
  استان تبریز شهرستان اهر 2300تومان بابت خلافی میگیرند .

 16. احمدی 22 فروردین ,1392 at 8:18 ب.ظ - پاسخ

  آقا من قبض خلافیم از این دستی هاست و فقط توش سماره سریال و شماره قبض داره. دوستی می گفت این قبض ها رو فقط باید حضوری پرداخت کنیم. الان خلافی ماشین رو از طریق اس ام اس که گرفتم 0 زده. راهی واسه پرداخت اینترنتی قبض هایی که خلافیش با دست نوشته شده وجود نداره؟

  • رسول قربانی 23 فروردین ,1392 at 1:44 ق.ظ - پاسخ

   آقای احمدی،
   یه خبر خوب بهوتن بدم اینه که قبض هایی که دستی نوشته میشن معمولا 50 درصدشون هیچ وقت به خاطر دلایلی ثبت نمیشن. قبض شما هم ظاهرا جز این دسته هست.
   اما در مورد اینکه قبضای دستی رو میشه اینترنتی پرداخت کرد یا نه باید بهتون بگم که قبضای دستی چون شناسه قبض و شناسه پرداخت ندارند نمیشه به صورت اینترنتی یا دستگاه خودپرداز پرداخت کرد و فقط باید از طریق بانک پرداختشون کرد.

 17. پویان 23 فروردین ,1392 at 10:24 ب.ظ - پاسخ

  سلام به همه…
  این رقمش به ریاله دیگه انشاالله؟؟؟
  و این که کسی می دونه از کجا میشه فهمید تا حالا دوربینا ازش عکس گرفتن یا نه؟؟؟

  • رسول قربانی 24 فروردین ,1392 at 10:40 ق.ظ - پاسخ

   پویان جان از اونجایی که ما خودمون هم محل کارمون توی منطقه طرح هست شدیدا در صددیم تا راهی برای فهمیدن این موضوع پیدا کنیم
   فهمیدی به ماه هم خبر بده.

 18. مهدی یعقوبی 31 فروردین ,1392 at 3:25 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  سپاس فراوان از راهنمایی ارزنده تان
  خیلی کمکم کرد و باعث صرفه جویی بسیار در وقت و هزینه هایم شد
  شاد و پیروز و تندرست باشید
  خدایا اینترنت را از ما نگیر

 19. اعظمی 4 اردیبهشت ,1392 at 1:19 ب.ظ - پاسخ

  باتشکر از مطالب مفید شما دوست گرامی ، اینجانب مبلغ جریمه رادریافت کردم ولیکن با ارسال نمادستاره پیام آمد که شماره وی آی ان شما موجود نیست چه اقدامی باید انجام دهم (باتشکر)

  • رسول قربانی 4 اردیبهشت ,1392 at 1:28 ب.ظ - پاسخ

   آقای اعظمی،
   چک کنید که در مرحله دوم شماره 17 رقمی رو دوباره درست وارد کردین یا نه! و اینکه ستاره رو دقیقا در آخر شماره بدون هیچ فاصله ای باید وارد کنید.
   البته ممکن است به دلیل نقص در سیستم اطلاعات شما در پایگاه هم ناقص باشد که در این صورت اشکال از سیستم است نه شما.
   ولی شماره رو حتما دوباره چک کنید.

 20. it 9 اردیبهشت ,1392 at 5:38 ق.ظ - پاسخ

  پرداخت جریمه با تمام کارت های بانکی عضو شتاب در عابر بانک ملی امکان پذیر است اما چون از طریق شتاب صورت میگیرد حتما رسید کاغذی پرداخت را نزد خود نگه دارید حدود 2 روز بعد مجدد به 30005151 پبامک فرستاده و از کم شدن جریمه اطمینان حاصل فرمایید

 21. َامین 13 اردیبهشت ,1392 at 2:27 ق.ظ - پاسخ

  چطور میشه ریز خلافی هارو دید از اینترنت

  • رسول قربانی 14 اردیبهشت ,1392 at 12:58 ب.ظ - پاسخ

   هنوز این قابلیت به صورت اینترنتی امکان پذیر نیست

 22. سعید 13 اردیبهشت ,1392 at 6:14 ب.ظ - پاسخ

  سلام . به 30005151 اس ام اس دادم . میگه وی ای ان موجود نمیباشد . چیکار کنم

  • رسول قربانی 14 اردیبهشت ,1392 at 12:59 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   این معولا در زمان‌های شلوغ اتفاق می‌افته. کاری نمیشه کرد. بهترین کار اینه که چند ساعت دیگه امتحان کنی. البته ممکن هم هست که اطلاعات در مرکز داده ناثص باشه یا در حال به روز رسانی باشه.

 23. فرشاد 14 اردیبهشت ,1392 at 12:47 ب.ظ - پاسخ

  سلام، من شماره 10رقمی گواهینامه ام را به 30005151 میفرستم ولی جواب میاد شماره وی آی ان موردنظر موجود نمی باشد. حالا چه کارکنم

  • رسول قربانی 14 اردیبهشت ,1392 at 12:57 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   فرشاد این معولا تو زمان‌های شلوغ اتفاق می‌افته. کاری نمیشه کرد. بهترین کار اینه که چند ساعت دیگه امتحان کنی. البته ممکن هم هست که اطلاعات در مرکز داده ناثص باشه یا در حال به روز رسانی باشه.

 24. فرشاد 14 اردیبهشت ,1392 at 12:48 ب.ظ - پاسخ

  در صورتی که قبلا پاسخ می آمد

 25. حامد 16 اردیبهشت ,1392 at 12:52 ق.ظ - پاسخ

  با سلام . اگر پلاک شکایت داشته باشه ستاره رو انتهای شماره کارت بزنی شناسه قبض و پرداخت رو میده؟

  • رسول قربانی 16 اردیبهشت ,1392 at 11:13 ق.ظ - پاسخ

   سلام
   حامد از این مورد اطلاعی نداریم!

 26. احمد علی 17 اردیبهشت ,1392 at 6:43 ب.ظ - پاسخ

  با سلام . دوست عزیز . من خلافی را از طریق اس ام اس گرفتم و اینترنتی پرداخت کردم. دو روز بعد رفتم برای تعویض پلاک دیدم خلافی صفر نشده است مجبور شدم دوباره پرداخت کنم تا کار تعویض پلاک را بتوانم انجام دهم . اکنون دو بار پرداخت کردم یک بانک ملی اینترنتی . دوم .بانک رفاء در همان تعویض پلاک شیراز . چگونه می توانم پولم را پس بگیرم مبلغ خلافی80000هزار تومان.است .لطفا راهنمایی کنید . اگر امکان دارد به صورت خصوصی جوابم را بدهید

  • رسول قربانی 17 اردیبهشت ,1392 at 8:28 ب.ظ - پاسخ

   با سلام
   احمد جان اگر به صورت اینترنتی پرداخت کرده باشی در مرحله آخر پرداخت یک کد رهگیری به شما داده شده که توسط اون میتونید به بانک خودتون مراجعه کنید تا پرداختتون رو پیگیری کنید.
   متاسفانه این ضعف سیستم هست که از پرداخت تا تسویه چند روزی طول میکشه!
   در هر صورت از طریق اون کد پیگیری یا کد رهگیری میتونی پیگیری کنی!

 27. علی 24 اردیبهشت ,1392 at 7:31 ب.ظ - پاسخ

  خوب بود

 28. مهدی 29 اردیبهشت ,1392 at 3:16 ب.ظ - پاسخ

  باسپاس از زحمات شما

 29. مجید 29 اردیبهشت ,1392 at 9:50 ب.ظ - پاسخ

  از راهنمایی شما بسیار سپاسگزارم، من به راحتی تونستم خلافی رو پرداخت کنم و جریمه ام الان صفر شد. گفتم یه پیام امیدوار کننده هم در بین پیام ها باشه تا دوستان خیلی نگران نباشن.
  موفق باشید

 30. هادی 30 اردیبهشت ,1392 at 4:25 ب.ظ - پاسخ

  خیلی ممنون از مطلب خوبتون،من همیشه رفتن به بانک برای پرداخت خلافی سختم بود
  ممنون عالی بود

 31. جعفر 31 اردیبهشت ,1392 at 12:38 ق.ظ - پاسخ

  سلام
  من عدم خلافی گرفته ام حالا اگر یکی ازون جریمه های داخل عدم خلافی را بخواهم پرداخت کنم با همون شناسه پرداخت عدم خلافی میشود این کارو بکنم؟

  • رسول قربانی 31 اردیبهشت ,1392 at 12:57 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   جعفر میشه یه مقدار واضح تر بگی دقیقا منظورت چیه؟ متوجه منظورت نمیشم.

 32. رضا 1 خرداد ,1392 at 12:56 ب.ظ - پاسخ

  ممنون از این سایت خوبتون واقعآ که کاره مارو انجام داد . . .

 33. محمد 2 خرداد ,1392 at 2:00 ب.ظ - پاسخ

  خوب.ممنون از شما و همکاران محترم

 34. shabnam 3 خرداد ,1392 at 5:11 ب.ظ - پاسخ

  بسیار خوب. سپاسگزارم.

 35. ابوالفضل وفاجو 3 خرداد ,1392 at 9:30 ب.ظ - پاسخ

  با سلام لطفاً بفرمایید چگونه میشود متوجه شد برای چه تخلفی از تخلفات رانندگی جریمه شده ایم . متشکرم

  • رسول قربانی 4 خرداد ,1392 at 2:21 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   ابوالفضل جان در حال حاضر این کار فقط از طریق پلیس+10 انجام میشه

 36. دارا پرواس 5 خرداد ,1392 at 4:58 ب.ظ - پاسخ

  مطالب بسیار عالی و کاربردی ، از زحماتتون ممنون

 37. ابوالفضل وفاجو 8 خرداد ,1392 at 11:48 ب.ظ - پاسخ

  رسول جان سلام از راهنمایی شما متشکرم

 38. farzad92 9 خرداد ,1392 at 2:12 ق.ظ - پاسخ

  ماشین منو امروز گرفتن گواهینامه ام ندارم میدونید جریمش چهقدره؟

 39. محمد 15 خرداد ,1392 at 3:50 ق.ظ - پاسخ

  خیلی ممنون از این راهنمایی خوبتون در مورد خلافی خودرو

 40. مریم 25 خرداد ,1392 at 1:05 ب.ظ - پاسخ

  من با قبض دستنویس جریمه شده ام. الان دو هفته ازش گذشته اما اس ام اس که میزنم تا چندین روز بعد از اون تاریخی که جریمه شدم رو که میده مبلغ صفر هست!! الان چکار باید بکنم خوبه هااا اما میترسم بعدا واسه دیرکردش دوبرابر مجبور شم بدم. حالا باید اقدامی بکنم یا نه خوشحال باشم؟؟؟ بسیار ممنونم

  • رسول قربانی 25 خرداد ,1392 at 3:33 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   مریم جان ما هم قبلا بااین مشکل مواجه بودیم

 41. طاهره ملکوتی 27 خرداد ,1392 at 6:02 ب.ظ - پاسخ

  سلام من هر چیVIN که 17 رقم هست پیامک میزنم جواب میاد شماره وی ای ان مورد نظر موجود نمیباشد لطغا راهنمایی کنید متشکرم

  • افشین بختیاری 18 مهر ,1392 at 6:05 ق.ظ - پاسخ

   سلام طاهره خانم بزرگوار مطمئن باش داری اشتباه وارد میکنی

 42. سهند 29 خرداد ,1392 at 12:35 ب.ظ - پاسخ

  با تشکر از شما و از سایت مفیدتان واقعا از صفهای طویل و وقت گیر نجاتمان دادید

 43. امین 1 تیر ,1392 at 4:31 ق.ظ - پاسخ

  ای کاش دولت اینقدر به فکر پر کردن جیب خودش نبود و برگه ی عدم خلافی رو از طریق اینترنت هم میداد

 44. سینا 2 تیر ,1392 at 3:04 ق.ظ - پاسخ

  با سلام، من هم یک ماه است یک قبض دستنویس گرفتم ولی در خلافی ماشینم ثبت نشده، یعنی پرداختش نکنم تا وقتی تو خلافی ثبت نشده؟

  • رسول قربانی 2 تیر ,1392 at 12:41 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   خب وقتی ثبت نشده یعنی تو سیستم نیست دیگه!
   وقتی توسیستم نباشه دیگه بعدا تو خلافی هم نیست که بخواد دو برابر بشه دیگه!

 45. طراحی سایت 4 تیر ,1392 at 5:07 ب.ظ - پاسخ

  سلام.
  خدا خیرت بده به خاطر آموزش خوبت.
  متشکرم

 46. محمد 5 تیر ,1392 at 4:09 ق.ظ - پاسخ

  ممنون خیلی عالی بود.کاش راهنمای رانندگی اینهارا به پرسنل هم اموزش بده تا شهروندان با مشکل مواجه نشوند.اخه من توراه مشهد شهر بجنورد موتور ماشین سوزوندم رفتم موتور کامل خریدم واسه تعویض شماره موتور رفتم خلافی گرفتم با تلفن بانک پرداخت کردم کد پیگیری را نشون دادم قبول نکردند گفتن باید با عابر بانک پرداخت میکردید حتا اجراییات و نزد معاون راهنمای هم رفتم قبول نکردن تا اینکه شعبه ملی رفتم از حسابم پرینت گرفتم بردم کلی اذیتم کردن واقعا متاسفم.

 47. رضائی 6 تیر ,1392 at 4:09 ب.ظ - پاسخ

  سلام اگر بخواهیم خلافی خودرو را درطی یک مدت مشخص مثلا خلافی 6ماهه اول سال 91 را فقط پرداخت نمائیم از طریق اینترنت مقدور است؟

  • رسول قربانی 6 تیر ,1392 at 4:44 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   برای در جواب باید بگم برای یک بازه یک زمانی خاص نه اما اگر بخواهی یک برگ جریمه خاص را پرداخت کنی اره میشه
   به عبارت دیگه اگه یک قبض جریمه داشته باشی که الکترونیک صادر شده باشه میتونی با شناسه قبض و شناسه پرداخت اون رو از طریق درگاه پرداخت قبوض بانک ملی پرداخت کنی

  • مهدی سلماسی 11 تیر ,1392 at 4:57 ق.ظ - پاسخ

   سلام و وقت به خیر….
   بنده هر یک ماه و نیم یا دو ماه یکبار از سامانه تلفنی که فرمودید یعنی 30005151 استعلام می گیرم و اگر جریمه ای باشد که و از آن بی اطلاعم به پلیس +10 مراجعه نموده وقبض بگیرم تا آنرا هر چه سریعتر پرداخت وتسویه حساب کنم. در طول یکسال و اندی گذشته با همین روال کار می کردم واکثرا پاسخ استعلام ما (صفر) می بود به جز یکی دو مورد که بلا فاصله انرا پرداخت کرده ام.
   هفته گذشته طبق روال معمول از سامانه تلفنی یاد شده استعلام کردم اما پاسخی که برایم ارسال شده مرا شوکه کرد. 3/300/000 ریال جریمه داشتم!!! پس از دریافت قبض از پلیس +10دیدم از شش قبض صادره بنام بنده یک قبض با سه خلافی یکجا ودیگری با 2 خلافی همه در بهمن سال 91 برایم صادر شده و به گفته آنها به صورت تسلیمی بوده در حالیکه روحم خبر ندارد؛ اما قبض آخری مربوط به همین امسال است و الصاقی بوده که روز بعد انرا پرداخت کرده بودم…. اما آخرین عدد شماره قبض که به صورت دست نویس صادر شده 2……. بود در حالیکه اپراتور محترم .. خیلی محترم وبا معرفت..!! به جای 2 عدد 3 را وارد و بر مبنای أن جریمه اعلام کرده است؛ جالب تر اینکه اعتراض که کردم همان روز برایم پیام دادند که قبض های صادره مورد بررسی ((قرار گرفته بوده)) نه ((گرفت)) یعنی صجیج است ونیاز به بررسی مجدد ندارد!!!
   بنده با مشورت دوستان تصمیم گرفته ام فردا (11 تیر 92) به شهرک ازمایش رفته و ببینم می توان کاری کرد یا نه؟؟؟!!!

 48. nima 8 تیر ,1392 at 3:29 ق.ظ - پاسخ

  یک دفعه شک زده شدم

 49. ماجد 8 تیر ,1392 at 5:21 ب.ظ - پاسخ

  سلام ببخشد واحد پولش چیه؟ ریال یا تومان؟

 50. مسعود 8 تیر ,1392 at 7:06 ب.ظ - پاسخ

  ممنون اطلاعات خوبی بود بخصوص اون پیامک نمره منفی

 51. رضا 10 تیر ,1392 at 7:10 ب.ظ - پاسخ

  دست گلتون درد نکنه فقط موندم مسولین امر چرا خودشون این اطلاعات رودر اختیار مردم نمیزارن بابا ب نفع خودشونه بیشتره مردم از صف پرداخت جریمه وحشت دارن !! اینجوری اگه باشه ک بیشتر خلاف می کنیم هه هه هه!!!
  ازتون بی نهایت سپاسمندم و بابت شوخیم عذر میخام

 52. jhz 10 تیر ,1392 at 7:11 ب.ظ - پاسخ

  با اجازه مطلب شما را در وبلاگم استفاده کردم ………..

 53. محمد 11 تیر ,1392 at 2:02 ق.ظ - پاسخ

  سلام خسته نباشید
  این خلافی که با پیام میاد به ریال هستش یا اینکه بدبخت شدم ؟

  • رسول قربانی 11 تیر ,1392 at 12:52 ب.ظ - پاسخ

   مبلغ به ریاله محمد جان

 54. محمد 11 تیر ,1392 at 4:30 ب.ظ - پاسخ

  ممنون

 55. آرام 11 تیر ,1392 at 11:31 ب.ظ - پاسخ

  من وقتی VIN را بهش ستاره اضافه می کنم و می فرستم جواب میده که VIN شناسایی نشد
  این کار را هم با صفحه کلید فارسی و هم صفحه کلید انگلیسی انجام دادم ولی نتیجه ای نگرفتم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • رسول قربانی 12 تیر ,1392 at 10:33 ق.ظ - پاسخ

   سلام
   ارام با یه سیم کارت دیگه امتحان کن ببین چی میشه
   یا اینکه مال یه ماشین دیگه رو هم امتحان کن ببین چی میشه
   چون بعضی از ماشین ها اطلاعاتشون هنوز وارد سیستم نشده و اطلاعات ناقص هست

 56. نگار 12 تیر ,1392 at 3:37 ب.ظ - پاسخ

  من دوتا قبض خلافیم رو از طریق عابر بانک ملی پرداخت کردم. ولی حالا که رفتم خلافی گرفتم جفتش دوبربار شده و میگن پرداخت نکردی!!! فیششم انداختم دور!!!! حالا باید برم اون همه تو صف بانک ملی که پرینت حساب بگیرم؟؟تازه اگه پیگیری کنن!!!
  راهی هست واسه پیگیریش؟

  • رسول قربانی 13 تیر ,1392 at 12:29 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   متاسفانه نگار جان این از ناوقص سیستم های دولتی هست که کارمنداش خیلی با بخش فناوری اطلاعات همگام نیستند و یه وقتایی به این جور دردسرها منجر میشه
   تنها راهش همون پیگیری از طریق بانک هست
   موفق باشی

 57. فریدون قاسمی پور 12 تیر ,1392 at 7:30 ب.ظ - پاسخ

  بنده در تاریخ 92/04/11 خلافی خودرو خود را به صورت الکترونیکی به شماره پیگیری 558748 پرداخت نموده ام ولی هنوز مبلغ جریمه صفر نشده لطفآ پیگیری نمائید . با تشکر

  • رسول قربانی 13 تیر ,1392 at 12:31 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   فریدون از طریق بخش ارتباط مردمی بانک ملی پیگیری کن
   واحد ارتباط مردمی(64140-021)

 58. ابراهیم 13 تیر ,1392 at 4:29 ق.ظ - پاسخ

  سلام ایا میشه به خلافی که داری اعتراض کنی یا خیر به من میگن 39030000 خلافی داری اس ام اس هم اینه من باید چکار کنم

  • رسول قربانی 13 تیر ,1392 at 12:35 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   ابراهیم قبلا میشد اعتراض کنی به مبلغ جریمه و جریمه های دو برابر شده نصف میشد
   اما الان دیگه امکانش به همون راحتی نیست و پروسه این کار خیلی سخت و پیچیده شده اما اگر اطلاعات دقیق تر میخوای باید بری شهرک آزمایش

 59. یاسمن 14 تیر ,1392 at 2:55 ق.ظ - پاسخ

  سلام
  بنده 2تا سوال داشتم :
  سوال اول اینکه بنده 4 ماه پیش به علت سرعت غیر مجاز جریمه شدم و مبلغ جریمه و شماره پرداخت به صورت اس ام اس برام ارسال شد ولی بنده پرداخت نکردم . اما امروز اس ام اس اخطاری از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی برام فرستاده شد که فقط یک ماه فرصت دارم پرداخت کنم تا گواهینامه ام ضبط نشود . سوالم این است که آیا مبلغ همین جریمه و شماره پرداخت همان مقداری است که در اس ام اس 4ماه پیش فرستاده شده و یا ممکن است تغییر کرده و اضافه شده باشد ؟
  از طریق اس ام اس بالا شماره کارت خودرو را فرستادم و مبلغ خلافی برای چندین جریمه ام و مبلغ بیشتری است و با اضافه کردن ستاره شماره پرداخت جدیدی دریافت کردم که برای کل خلافیهام می باشد .ولی من می خوام مطمئن شم که آیا مبلغ این جریمم و شماره پرداختم تغییر کرده یا نه ؟

  سوال دومم این است که لطف میکنید درباره این 2برابر شدن جریمه ها و این که اگر پرداخت نکنیم پس از چه مدتی مبلغ 2 برابر می شود و آیا فقط یکبار 2برابر می شود یا اگر پرداخت نکنیم باز هم مبلغ زیاد شده 2برابر می شود یا نه ، توضیحی دهید ؟
  با تشکر فراوان و پوزش از طولانی بودن سوال ها !

 60. سارا 15 تیر ,1392 at 11:39 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  من دیروز إز طریق sms مقدار خلافى را دریافت کردم و همان موقع اینترنتى پرداخت کردم، امروز که دوباره sms زدم باز هم همان جواب اومده… حساب بانک رو که چک کردم مبلغ ازش کم شده ولى مقدار خلافى صفر نشده!!!
  میخواستم بدونم من اشتباهى کردم یا ممکنه چند روز طول بکشه تا مبلغ صفر بشه؟!
  مرسى

  • رسول قربانی 16 تیر ,1392 at 3:19 ب.ظ - پاسخ

   معمولا چند روزی طول میکشه
   چند روز دیگه امتحان کن

 61. مهدی 16 تیر ,1392 at 11:43 ق.ظ - پاسخ

  سلام تازه با سایت شما آشنا شدم اخیرا پیامکی با مضمون تخلف در تاریخ 92/12/10 برایم ارسال شده است در حالیکه بنده درآن تاریخ هیچ خلافی نداشتم با اینحال از سامانه پیامکی میزان جریمه را دریافت و پرداخت نمودم حال متوجه شدم پیامکی به همان تاریخ بالا به خیلی ها ارسال شده معلوم هست دلیلش چیست ؟آیا بیخود این مبلغ را پرداخت کردم ممنون

  • رسول قربانی 16 تیر ,1392 at 3:20 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   مهدی جان این که میگی پیمکی بی جهت برای خلافی برات اومده این مشکل از سیستم راهنمایی رانندگی هست متاسفانه که اونها باید رسیدگی کنن

 62. مهرسا 17 تیر ,1392 at 4:33 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  از طریق راهنمایی که در قسمت بالا نوشته شده بنده جریمه ام را به میزان 415 هزار تومان پرداخت کردم ( اینترنتی ) سئوالم اینه که الان که دوباره پیامک می زنم ببینم چقدر جریمه درام دوباره همون 415 تومان می آید درصورتی که از حسابم کم شده آیا پول به حساب بر میگردد؟جریمه را دوباره پرداخت کنم ؟

  • رسول قربانی 17 تیر ,1392 at 7:07 ب.ظ - پاسخ

   چند روز صبر کنید تا ثبت بشه

 63. امید 17 تیر ,1392 at 6:24 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  برای دریافت خلافی از طریق پیامک راه خوبی بود ولی تا 10 روز قبل رو میده

 64. ابراهیم 19 تیر ,1392 at 3:09 ق.ظ - پاسخ

  دیروز اس دادم جریمه ام 39030000 امروز دادم 33750000 چرا اینجوری شده

 65. مسعود 21 تیر ,1392 at 8:00 ب.ظ - پاسخ

  با سلام/آیا از طریق سایت میتواین خلافی را مشاهده نمود؟

  • رسول قربانی 21 تیر ,1392 at 10:17 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   نه

 66. داشاکل 22 تیر ,1392 at 1:16 ب.ظ - پاسخ

  ‫دوستان مواظب باشید اگر به دلایلی مثل من نمیخواید الان پرداخت کنید و موکول به زمان انتقال ماشین کنید فقط برای کسب اطلاع به هیچ وجه sms نزنید چون بلافاصله بعدش یه پیغام اخطار میاد که اگه تا یک ماه دیگه پرداخت نکنی توقیف گواهینامه و ماشین. اون وقت دیگه مجبورید پرداخت کنید.

  • رسول قربانی 22 تیر ,1392 at 2:20 ب.ظ - پاسخ

   فکر نمیکنم اینطور باشه ها!

 67. معصومه 22 تیر ,1392 at 4:49 ب.ظ - پاسخ

  سلام.من خلافی رویک بار با دستگاه عابر پرداخت کردم و دوستم هم وقتی پرینت خلافی رو گرفته یکبار دیگه هم اون پرداخت کرده یعنی یه جریمه رو دوبار پرداخت کردم.حالا باید چکار کنم؟

  • رسول قربانی 22 تیر ,1392 at 5:30 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   اگه مبلغ کمه که دیگه ارزش نداره بری دنبالش
   ولی اگه مبلغش بالاست باید جفت رسیدهارو ببرید پلیس +10 رسیدگی کنن
   خوش شانس باشی اونجا برات کاری بکنن. ولی معمولا نمیکنن کاری چون پول رفته تو حساب دولت و برداشت ازش اجازه میخواد.

 68. قاسم 24 تیر ,1392 at 3:36 ق.ظ - پاسخ

  باسلام امیدوارم خدای منان همه شما دست اندرکاران بانک را خیرتان دهد ولی من مشکلی دارم یکی و دو بار وارد برنامه ام شده ام ولی الان چند روزی است با اینکه دسترسی به کامپوترم ندارم ولی با این حال با موبایلم وصل میشوم ولی موفق نمیشوم چند بارهم با کامپیوترم اینکار را کردهام و همیشه پیغام وصل نبودن اینترنت را مشاهده میکنم با اینکه همین الان در سایت بانک تجارت و ملت و ملی هستم لطفا راهنماییم بفرمایید ممنونم

  • رسول قربانی 24 تیر ,1392 at 1:02 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   قاسم جان وارد کدوم برنامه شدی؟ میشه توضیح بدی؟ منظورت رو متوجه نشدم.

 69. پارسا 29 تیر ,1392 at 11:33 ق.ظ - پاسخ

  قبل از عید بدون هیچ دلیل موجه ماشین من و چند نفر دیگر را به پارکینگ منتقل کردند. نه سد معبری؛ نه پلی؛ نه شیر آتشنشانی، و نه چیز دیگر. درست شب عید مجبور شدم از همه کارم بزنم بیافتم دنبال کار ماشین. با هزار دردسر بالاخره یه روز به عید آزادش کردم. ولی عجیب تر از اولش اینه که پرداخت من رو ثبت نکردن و حالا بازم بابت اون موضوع برام پیامک و اخطار توقیف ماشین اومده!!!

 70. میلاد 31 تیر ,1392 at 1:36 ب.ظ - پاسخ

  mer30

 71. میترا 5 مرداد ,1392 at 3:19 ب.ظ - پاسخ

  خیلی خوب بود.

 72. خسرو بهشتی پور 8 مرداد ,1392 at 10:18 ب.ظ - پاسخ

  بابا چقدر بگویم پیامک 30005151 از کار افتاده مردم باید 1800 تومان را پرداخت کنند تا پیامک درست شود.

 73. عباس 9 مرداد ,1392 at 2:26 ب.ظ - پاسخ

  با سلام
  من بیشتر استعلام خلافیم رو از طریق smsانجام میدم جالبیش اینجاست که مثل دوستان گاهی جواب میاد بعضی وقتها نه اما یه خواهشی داشتم که دریافت خلافی رو از طریق وب سایت نیز راه اندازی کنید اینجوری دیگه شرکت مخابرات کمتر شرمنده خدماتش میشه با تشکر

  • رسول قربانی 12 مرداد ,1392 at 4:10 ب.ظ - پاسخ

   انشاالله به گوش مسئولین برسه یه فکری بکنند براش

 74. نسیم 9 مرداد ,1392 at 3:37 ب.ظ - پاسخ

  با سلام
  من چند روز پیش به همین شماره sms زدم و مبلغ جریمه 120,000 تومان را به من اعلام کرد.به پلیس +10 مراجعه کردم و برگ خلافی گرفتم و دیدیم در روزی که ماشین من در پارکینگ بوده در یک دقیقه دو بار جریمه شدم و هر دو تسلیمی! که من اصلا روحم خبر نداشته!
  به شورای حل اختلاف راهنمایی و رانندگی مراجعه کردم گفتند چون از 4 ماه گذشته باید پرداخت کنی. واحد اجرائیات کل رفتم, گفتند ملاک ما شماره پلاک ماشین است با این حالی که وقتی پرینت خلافی من را دادند به نام شخصی دیگر و بدون شماره گواهینامه و کارت ملی می باشد.
  الانم برام SMS اومده که اگه تا یک ماه پرداخت نکنی گواهینامه و کارت ماشینت توقیف میشه!!!
  اگه میشه منو راهنمایی کنید که راه دیگه ای هست یا باید پرداخت کنم.ممنون

  • رسول قربانی 9 مرداد ,1392 at 4:26 ب.ظ - پاسخ

   ماشین شما در پارکینگ کجا بوده؟
   شاید کسی با کلید خودروی شما در اون روز بیرون بوده!
   اگر هم مطمئنید کسی از ماشینتون استفاده نکرده که دیگه باید بگم راهی نیست! ممکنه که یک رقم اشتباه شده باشه و شما جای یکی دیگه جریمه شدید!

 75. نسیم 9 مرداد ,1392 at 4:32 ب.ظ - پاسخ

  در پارکینگ منزل بوده!!!
  بله اصلا جریمه هم به اسم یک شخصه دیگه هست, فقط چون شخصی تو خود راهنمایی رانندگی به من گفت بدون شماره گواهینامه و کارت ملی برگ جریمه اعتبار نداره خواستم ببینم درسته یا نه.
  ممنون از راهنماییتون.

 76. جلال 9 مرداد ,1392 at 4:39 ب.ظ - پاسخ

  سلام یکی به من بگه علتش چیه که از اول مرداد 92 دیگه پیامک میزنیم جوابی نمیاد؟ آیا پلیس +10 دستور مسدود کردن این سرویس رو داده یا …..؟؟؟؟!!!!!!

  • رسول قربانی 9 مرداد ,1392 at 4:47 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   جلال جان فکر نمیکنم قطع شده باشه ولی این سیستم کلا قطعی و مشکل زیاد داره. ما خودمون هم یه وقتایی میزنیم جواب نمیده یه وقتایی میزنیم جواب میده!
   میتونید با یه خط دیگه امتحان کنید. یا یه ماشین دیگه رو امتحان کنید.

 77. جلال 10 مرداد ,1392 at 6:01 ب.ظ - پاسخ

  سلام رسول جان خسته نباشی بنده با سه تا خط امتحان کردم ولی از اول مرداد 92 تا الان که 10 مرداد هست هر روز با سه تا خط امتحان میکنم ولی جوابی نمیاد ..واسه یکی از آشناهامون هم همینجوری شده…حالا سوال من اینه که واسه شما تو این ده روز از اول مرداد تا امروزپیامک میدین جواب میاد یا نه؟؟؟؟؟

  • رسول قربانی 12 مرداد ,1392 at 4:13 ب.ظ - پاسخ

   تا دو هفته پیش که جوابش می اومد. اما الان که دوباره میزنیم فعلا جوابی نیومده.

 78. رسول و راضیه 10 مرداد ,1392 at 7:15 ب.ظ - پاسخ

  سلام با تشکر از راهنمایی شما ولی اگر میشد صورت خلافی را هم از طریق اینترنت دریافت میکرد خیلی عالی میشد. باتشکر از شما

 79. النگ دولنگ 12 مرداد ,1392 at 5:04 ب.ظ - پاسخ

  راستش سایتتون بسیار عالیه ممنون از زحماتتون.

  • عباس 14 مرداد ,1392 at 12:28 ق.ظ - پاسخ

   واقعا خیلی عالی هست دیگه نه ؟؟
   یا معنی عالی نمیدونی چی هس!!

 80. ز-ش 15 مرداد ,1392 at 3:01 ب.ظ - پاسخ

  سلام به همه
  شماره جدید ارسالی به جای 30005151 به 110005151 تغییر یافته است

 81. الهام 16 مرداد ,1392 at 4:54 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  از راهنمایتون ممنون من ای ام اس دادم اومد مبلغ 900000 تعداد 4
  انشالله که منظورش این نیست که باید مبلغ رو ضرب در تعداد کنم ؟

 82. صبا 16 مرداد ,1392 at 9:10 ب.ظ - پاسخ

  می خواستم بدونم چه جوری میشه یک برگه ی جریمه ای را که شناسه ی قبض و پرداخت انرا نداریم بدون اینکه مجبور شویم خلافی بگیریم و کل مبلغ خلافی را بدهیم پرداخت کنیم؟ چون من حدودد 400 تومن خلافی دارم اما فقط می خوام یک قبض جریمه را که 4ماه ازش گذشته و اس ام اس امده که در صورت عدم پذداخت گواهینامه ضبط می شود را پرداخت کنم
  همینجور می خواستم بدونم اینکه اس ام اس میاد که جریمه را پرداخت نکرده اید و اگه تا یک ماه دیگه پرداخت نکنید گواهینامه و پلاک ضبط میشه حقیقت داره؟ این کارو می کنن؟

 83. irani 19 مرداد ,1392 at 11:42 ق.ظ - پاسخ

  تغییر شماره پیامک بررسی تخلفات رانندگی و نمره منفی

  سرهنگ خسروی معاون فرهنگ و ترافیک راهور ناجا اظهار داشت: هموطنان پیش از این می توانستند با ارسال پیامک به شماره 300005151 از آخرین وضعیت خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه مطلع شوند.

  وی افزود :این شماره پیامکی به دلیل تغییر در زیرساخت قطع شده است که با دستور رئیس پلیس راهور ناجا شماره 110005151 جایگزین این شماره شده است. از این پس هموطنان با این شماره می توانند از وضعیت خلافی یا نمره منفی گواهینامه خود مطلع شوند.

 84. Amooer 19 مرداد ,1392 at 9:34 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  شماره جدید ١١٠٠٠۵١۵١ هست

 85. Amooer 19 مرداد ,1392 at 9:38 ب.ظ - پاسخ

  امروز بلیس بدون دلیل ماشین منو متوقف کرد و بدون اینکه تخلفی داشته باشم مدارک ماشین رو ازم درخواست کرد اما متاسفانه کواهینامه همراه نداشتم ولی شماره کواهینامه رو ارایه کردم اما جون هیج دلیلی بیدا نکرد برای جریمه و منم بهش باج ندادم کفت ماشین باید بره بارکینک و بهت تخفیف میدم ٣٠ تومان منو جریمه کرد
  جکونه باید شکایت کنم جون طبق ماده ٩ حق متوقف کردن منو نداشتن درضمن شماره کواهینامه رو هم ارایه کردم
  ایا قانونی مبنی بر ارایه شماره کواهینامه هست یا نه؟
  با تشکر

 86. کاووس 20 مرداد ,1392 at 3:25 ب.ظ - پاسخ

  ممنون از راهنمائی شما
  برای من همیشه سوال بود چرا نمیشه اینتر نتی خلافی را پرداخت کرد

 87. امیر 20 مرداد ,1392 at 9:10 ب.ظ - پاسخ

  مطلب کاملا مفید و کامل و از همه مهمتر پشتیبانی مطلب خلیییییییییی ممنونننننن

  • رسول قربانی 20 مرداد ,1392 at 9:22 ب.ظ - پاسخ

   ممنونیم

 88. smgh 21 مرداد ,1392 at 3:18 ب.ظ - پاسخ

  سلام ، چند سال پیش من از طریق یکی از دوستان ماشینی خریدم ولی سند نزدم و رفتم تعویض پلاک و پلاکم را تعویض نمودم . پس از چند روز ماشین را فروختم اما الان پس از چند سال برایم اس ام اس آمده که جریمه دارم و با پلاک من تخلفی صورت گرفته . من حالا باید چکنم ؟ لطفا راهنمایی کنید .

 89. عباس 24 مرداد ,1392 at 2:08 ب.ظ - پاسخ

  با سلام
  این شماره جدیدم که سر کاری بود جیگر جواب نمیادLOL

 90. رحمان 25 مرداد ,1392 at 1:53 ب.ظ - پاسخ

  دوست عزیز غالی بود دمت گرم

 91. ابوالفضل 28 مرداد ,1392 at 1:19 ق.ظ - پاسخ

  سلام.مرسی ازاطلاعات مفید

 92. سید 31 مرداد ,1392 at 7:28 ب.ظ - پاسخ

  خیلی خوب تشکر

 93. irani 2 شهریور ,1392 at 12:06 ب.ظ - پاسخ

  رئیس پلیس مرکز اجرائیات راهور ناجا از مشاهده میزان خلافی از طریق سایت اینترنتی راهور خبر داد.

  سرهنگ کرمی اسد گفت: صاحبان خودرو جهت اطلاع از آخرین مبلغ خلافی خودروی خود می توانند به سایت اینترنتی راهور به نشانی http://www.Rahvar120.ir مراجعه کنند.

  وی در خاتمه نیز به تغییر شماره سامانه پیامکی برای اطلاع از خلافی خودرو اشاره کرد و افزود: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۵۱ از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ ارسال کنند، البته این سامانه به صورت موقت راه اندازی شده است تا پل ارتباطی ما با مردم قطع نشود

 94. طراحی سایت 5 شهریور ,1392 at 2:19 ب.ظ - پاسخ

  قبض جریمه ی من شماره قبض و شماره سریال داره فقط

  شناسه پرداخت نداره که

 95. حسینی 9 شهریور ,1392 at 10:20 ق.ظ - پاسخ

  سلام.ضمن عرض خسته نباشید میخواستم بدونم هیچ راهی وجود نداره ریز تخلفات رانندگی را به صورت اینترنتی یا تلفنی دریافت کنیم؟
  با تشکر

  • رسول قربانی 9 شهریور ,1392 at 10:34 ق.ظ - پاسخ

   اینترنتی میتونی استعلام کنی ولی ریزش رو فکر نمیکنم بده!

 96. behdad 15 شهریور ,1392 at 12:21 ب.ظ - پاسخ

  سلام خسته نباشید من هر چی شماره قبض و شماره سریالو میزنم میگه نا معتبر میباشد اصلا پرداخت نمیشه

  • رسول قربانی 16 شهریور ,1392 at 3:35 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   بهداد جان با یه موبایل دیگه امتحان کن
   اگه جواب نداد میتونی تلفنی دریافت کنی

 97. بهروز 15 شهریور ,1392 at 7:56 ب.ظ - پاسخ

  باتشکر از مدیر سایت بخاطر راهنمایی مردم ومشکل ما درباره راهنمایی رانندگی درباره جریمه

 98. behdad 15 شهریور ,1392 at 10:13 ب.ظ - پاسخ

  چرا جواب نمی دید

 99. محمدرضا پناهنده 27 شهریور ,1392 at 3:45 ب.ظ - پاسخ

  سلام من طرح ترافبک اینترنتی خریدم ولی بعدازچندروز دوربین برامن جریمه اورد الان هم خلافی دارم لطف بفرمایید من چه باید بکنم به ابمبل من جواب بدهید

 100. حسین 28 شهریور ,1392 at 12:54 ب.ظ - پاسخ

  خیلی خوب بود.مررررررررررسی.

 101. شهره 10 مهر ,1392 at 5:06 ب.ظ - پاسخ

  با عرض خسته نباشید من 92/5/7 جریمه شدم تا امروز که 92/7/10 هست اگه جریمه را پرداخت کنم آیا باید دو برابر پرداخت کنم یا امکانش هست همون مبلغ باشد؟ ممنون می شم زودتر من رو راهنمایی کنین

 102. پارسا 11 مهر ,1392 at 2:11 ب.ظ - پاسخ

  سلام ، جریمه هایی که شماره سریال و شماره قبض دارن را نمیشه اینترنتی پرداخت کرد ؟

 103. علی 12 مهر ,1392 at 7:17 ب.ظ - پاسخ

  سلام و خسته نباشید سایت خوبی هست ولی من یک مشکل پیدا کردم من رفتم سایت که خلافی ماشین رو زدم ولی همش صفر نشون میده در تاریخ 6/30 جریمه شدم ولی سایت نشون نمیده مشکل از چی هست

  • رسول قربانی 13 مهر ,1392 at 9:17 ق.ظ - پاسخ

   سلام
   علی جان همونطور که توی سایتش هم ذکر شده اطلاعاتش خیلی به روز نیست و چند روزی عقب هست. احتمالا به همین خاطر باشه که صفر نشون میده. میتونی از طریق پیامکی اقدام کنی و ببینی چقدر هست.

 104. رضا 14 مهر ,1392 at 11:37 ب.ظ - پاسخ

  باسلام میخوهستم بدونم جرایم رانندگی که دو برابر شده چه وقت به ماخذ اولیه برداخت میشود

  • رسول قربانی 15 مهر ,1392 at 8:53 ق.ظ - پاسخ

   اطلاعی نداریم

 105. مهدی 16 مهر ,1392 at 3:24 ب.ظ - پاسخ

  باسلام
  برنامه های خوبی درسایت شما هست ولی بعضی از آنها قابل اجرا نیست رسیدگی فرمایید.

  متشکرم

 106. مهدی پرش 16 مهر ,1392 at 3:31 ب.ظ - پاسخ

  با سلام
  سایت شما بسیار عالی است فکر کنم هر چیز که نیاز باشد در سایت شما موجود است.

  متشکرم

 107. حامد 17 مهر ,1392 at 8:32 ب.ظ - پاسخ

  سلام ممنون از راهنماییتون خسته نباشید

 108. کسری 21 مهر ,1392 at 1:43 ب.ظ - پاسخ

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت شما … واقعا این امکاناتی که گذاشتید باعث صرف جویی در وقت میشه من به نحو خودم از شما و همکاران عزیزتون قدر دانی و تشکر میکنم…. به امید امکانات بیشتر…. مرسی

 109. محسن 21 مهر ,1392 at 5:18 ب.ظ - پاسخ

  باسلام.من دوروز پیش مبلغ 1000000تومان جریمه شدم.هفته قبل هم 300000تومان.الان که خلافی میگیرم صفره.پلاکم به نام من نیست.اگه تعویض پلاک کنم تکلیف خلافی هایی که هنوز ثبت نشده اند چیه؟

  • رسول قربانی 21 مهر ,1392 at 5:56 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   متاسفانه این سامانه‌های الکترونیک اطلاعاتشون خیلی به روز نیست و اغلب جندین روز حتی یک هفته عقب هستند از لحاظ به روز رسانی. به همین خاطر احتمالا هنوز توی سیستم جریمه هات ثبت نشده و صفر نشون میده. اما اگه میخوای ماشین رو فوری بفروشی بهترین کار اینه که بری از پلیس +10 حضوری خلافی دریافت کنی. اونوقت اگه اونجا هم صفر باشه این یعنی برگه جریمه هات اصلا ثبت نشده. موارد این چنینی زیاد پیش میاد که یک پلیسی جریمه میکنه ولی در سیستم ثبت نمیشه.

 110. راشد تالانه 29 مهر ,1392 at 10:02 ب.ظ - پاسخ

  سایت بسیار عالی و اطلاع رسانی کامله ممنون

 111. کیوان 11 آبان ,1392 at 4:59 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  من خلافی از سایت راهور گرفتم ولی شناسه نداره که پرداخت کنم sms زدم جوابم نیومد چیکار کنم؟فرصت رفتن به پلیس+10 ندارم

  • رسول قربانی 11 آبان ,1392 at 5:26 ب.ظ - پاسخ

   کیوان با یک خط موبایل دیگه امتحان کن
   من با موبایل خودم میزنم جواب نمیده، با موبایل پدرم میزنم جواب میده.

   • امید 12 آبان ,1392 at 2:27 ب.ظ - پاسخ

    چه سیستم با حالی . احتمالا با پدرها مییونش بهتره!

 112. سینا 12 آبان ,1392 at 2:04 ب.ظ - پاسخ

  سلام خسته نباشین
  خواستم ببینم میشه بخشی از خلافی رو پرداخت کرد؟

  • رسول قربانی 12 آبان ,1392 at 2:30 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   خیر
   فقط در صورتی که برگه جریمه الکترونیک داری میتونی با شناسه قبض و شناسه پرداختی که روی اون برگه جریمه هست اینترنتی یا با دستگاه خودپرداز فقط همون قبض رو پرداخت کنی.

 113. مهدی 20 آبان ,1392 at 11:45 ب.ظ - پاسخ

  سلام
  چگونه میتوان شناسه قبض و شناسه پرداخت یکی از جریمه های برگه خلافی را دریافت کرد؟

 114. امیر صلاحی 25 آبان ,1392 at 7:23 ب.ظ - پاسخ

  با عرض سلام وخسته نباشیدخدمت دوستان ودست اندر کاران محترم.من خلافیمو اول از طریق P+10اعتراض زدم اماچیزی کم نکردن بعد حضوری رفتم خودراهنمایی رانندگی اعتراض زدم گفتن 48ساعت بعدجوابو ازp+10بگیربعد که رفتم گرفتم باز متاسفانه همون مبلغ قبل بود.داستان چیه؟

  • رسول قربانی 26 آبان ,1392 at 2:16 ب.ظ - پاسخ

   تا جایی که خبر دارم دیگه اعتراض قبول نمیشه. و مبلغ خلافی رو باید پرداخت کنید.

 115. امیر صلاحی 25 آبان ,1392 at 7:41 ب.ظ - پاسخ

  بخدا ستمه 800هزار تومن پول خلافی یکسال بدی .یه روز مرخصی گرفتم تا حضوری اعتراض بزنم بلکه رسیدگی کنن ولی کو گوش شنوا؟هزار تومننم کم نکردن .بخدا اگه اژانس در اختیارهم گرفته بودم انقدر نمیشد!

 116. سهیلا 25 آبان ,1392 at 9:33 ب.ظ - پاسخ

  عالی

 117. الهه 27 آبان ,1392 at 1:18 ب.ظ - پاسخ

  ممنون از سایت مفیدتون
  آقای قربانی من آخرین جریمه ام که برگه بود را اول آبان پرداخت کردم (از طریق بانک) به مبلغ 30.000- ضمنا آخرین تاریخی هم که فرصت داشتم بدم سوم آبان بود که من دو روز زودتر دادم که دو برابر نشه.
  الان اس ام اس زدم برام اومد تا تاریخ 18 آبان 60.000 جریمه. به نظر شما همونه که هنوز ثبت نشده و حالا دو برابر شده یا یکی دیگه ممکنه باشه.
  ضمنا برگه جریمه جدیدی هم نگرفتم

  • رسول قربانی 27 آبان ,1392 at 2:28 ب.ظ - پاسخ

   ببین من خودم بارها شده جریمه شدم بعد رفتم دیدم جریمه اصلا ثبت نشده.
   اما اینکه جریمه دو برابر شده باشه فکر نمیکنم منطقی باشه. شما اگه یک جریمه رو پرداخت کنید دیگه پرداخت شده و دو برابر نمیشه. هر چند تا جایی که اطلاع دارم قانون دو برابر شدن جریمه برداشته شده اما مطمئن نیستم. در این باره از یه افسر راهنمایی رانندگی بپرسید شاید بتونه بهتر اطلاعات بده بهتون که آیا دو برابر میشه هنوز یا نه!

 118. سعید اسماعیلی 27 آبان ,1392 at 7:59 ب.ظ - پاسخ

  خیلی ممنون از راهنمایی های کاملتان اگر شماره جدید سامانه از طریق رسانه ها اعلام بشه بهتره خود من شماره جدید رو نمی دونستم و مدتی است از طریق شماره قبلی اقدام به دریافت خلافی می کردم که طبیعتا ناموفق بوده است .

 119. فرهاد 28 آبان ,1392 at 8:26 ب.ظ - پاسخ

  خیلی از برادرهای راهنمایی و رانندگی در راههای بین شهری جایی که سالی یه بار هم یه ماشین از تقاتع خاکی رد نمیشه کمینم یکنن تا مردم رو برای بیشتر بودن سرعت از ۶٠ و ۵٠ کیلومتر جریمه کنن

 120. مهرنوش 20 آذر ,1392 at 1:13 ب.ظ - پاسخ

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای قربانی. من چند سری تو جاده به خاطر سرعت بالای 110 تا توسط پلیس ایست داده شدم اما نیستادم ، حالا میخاستم بدونم آیا جریمه میزنن واسم یا نه؟ توسط دوربین دستی که سرعتو میگیرن؟ تو سایت هم دیدم چیزی ثبت نشده تا تاریخ 13 آذر ماه.

  • رسول قربانی 23 آذر ,1392 at 3:18 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   ببینید بنده هیچ اطلاعی از سیستم جریمه نویسی ندارم! اما ممکنه که اطلاعات شما بنا به دلایلی ثبت نشده باشه و جریمه نشده باشید!
   میتونید پیامکی هم چک کنید که مطمئن شوید.
   من هم خودم یکی دو بار بزرگراه ها را با سرعت بالای 120 رفته ام و دوربین من را نگرفته است!

 121. فرشید 14 دی ,1392 at 1:56 ب.ظ - پاسخ

  80هزار تمونو اعترض بزنی جقد کم میکنن. ؟؟؟؟؟؟

 122. حسین 16 دی ,1392 at 2:24 ب.ظ - پاسخ

  من از طریق سایتwww. rahvar120.ir دیدم در خ آزادی جریمه شدم.در صورتیکه آن روز آنجا نبودم چگونه میتونم به جریمم اعتراض کنم؟؟؟

 123. مسعود 26 بهمن ,1392 at 10:58 ب.ظ - پاسخ

  سلام . اقا ما از طریق اینترنت پولو دادیم نوشت پرداخت شده العان رفتم دیدم صفر نشده کدم بر نداشتم جند روز دیگه صفر میشه ؟ اگه نشد من چیکار کنم کدپیگیریم زدم رفت یادداشت نکردم چیکار کنم

 124. هادی -ح از پیام نورنکا 8 اسفند ,1392 at 8:20 ق.ظ - پاسخ

  بجا وعالی بود اززحمات شما متشکرم .

 125. مجتبی 28 اسفند ,1392 at 4:20 ب.ظ - پاسخ

  سلام

  آخرین روش:
  یا شماره بارکد خودرو (شماره 8 رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره 1101202020 پیامک کنید؛ (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید)

 126. بهزاد 18 فروردین ,1393 at 7:23 ب.ظ - پاسخ

  با سلام خلافی اگر بالای 2 میلیون تومان باشه هم میشه به صورت غیر حضوری پرداخت کرد یا نه؟

  • رسول قربانی 19 فروردین ,1393 at 9:01 ق.ظ - پاسخ

   سلام
   فکر میکنم خلافی بالای یک میلیون را باید حضوری پرداخت کنید. چون فکر کنم بعدش باید بری شهرک آزمایش یک سری کار اداری انجام بدی برای تخلفات بالای یک میلیون

 127. صادق 20 فروردین ,1393 at 2:36 ب.ظ - پاسخ

  سلام من ازاینترنت پرداخت کردم هنوز صفرنشده بایدچکارکنم تشکر

  • رسول قربانی 20 فروردین ,1393 at 7:52 ب.ظ - پاسخ

   چنانچه پرداخت انجام شده باشه و کد پیگیری به شما داده باشه فکر نمیکنم جای نگرانی باشه. تا چند روز آینده صفر میشه.

 128. mori 28 فروردین ,1393 at 8:16 ب.ظ - پاسخ

  ُسلام من 10 روز میشه پرداخت کردم،ولی وقتی سایت rahvar میرم هنو صفر نشده..چرا؟؟

  • رسول قربانی 29 فروردین ,1393 at 12:16 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   اگر پرداخت رو درست انجام داده باشی مطمئنا صفر خواهد. اگه میخواهی مطمئن شی به نظرم توی ساعات اداری با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیر و تلفنی خلافیه ماشینت رو استعلام بگیر. اپراتور داره بهت دقیقا میگه!

 129. مصطفی 20 اردیبهشت ,1393 at 12:40 ب.ظ - پاسخ

  من سه چهار روزه خلافی ماشینم رو از طریق خودپرداز پرداخت کردم ولی هنوز توسایت پلیس موجوده؛ دلیلش چیه؟

 130. علی 30 اردیبهشت ,1393 at 8:30 ب.ظ - پاسخ

  با سلام من تو ساعت ها و روزهای متفاوت شماره کارت ارسال کردم دائما جواب میده شماره وی آی ان شما موجود نمی باشد احتمال اطلاعات من ناقص ثبت شده کجا باید مراجعه وپیگیری کنم ممنون

 131. اسماعیل صالحی فر 19 خرداد ,1393 at 1:06 ب.ظ - پاسخ

  باسلام چرا دریافت خلافی ونمره منفی گواهینامه را که با انتیرنت دریافت می کردیم دیگر انجام نمی شود
  باتشکر

 132. سعید تقیان 1 تیر ,1393 at 7:32 ق.ظ - پاسخ

  سلام 29/3/93خلافی رو ساعت 11صبح پرداخت کردم امروز 1/4/93بعد3روز خلافیم صفر نشده 11970000 مبلغ خلافی بوده پس از مراجعه به اجراییات راهنمایی رانندگی مشهد جوابی نگرفتم

 133. افشار 16 تیر ,1393 at 7:03 ب.ظ - پاسخ

  خیلی خوبه ولی بشرطی که جواب اس ام اس رو بدهند. بنده اردیبهشت ماه جریمه شدم چون شماره قبض و شماره شناسه نداشتم پیام فرستادم تا برایم ارسال شود. ولی هر بار پیام میامد که خودرو عدم خلافی دارد. ولی در تیرماه جواب آمد و جریمه بنده دو برابر شد. برای اعتراض رفتم به اداره پلیس ( واقع در میدان طالقانی کرج) ولی با مسخرگی گفتند که هنوز اینجا همه چیز الکترونیکی نشده که شما منتظر جواب بودید و حالا اعتراض وارد نیست و باید جریمه را دو برابر بدهید. در ضمن گفتند که میامدی اینجا ما بهت میگفتیم که چگونه باید بپردازی. گفتم خوب حالا راجع به این جریمه جدید بگوئید که چگونه شماره قبض و شماره شناسه را بدست آورم ؟ گفتند برو بانک ملی یا اگر وقت نداری بده به یه بنده خدا برات بپردازه. واقعا که خسته نباشید . اینهم از پلیس ما….. نمیدونم اون شخص خودشو مسخره کرده بود یا منو؟

 134. S Abdoreza 19 تیر ,1393 at 1:56 ق.ظ - پاسخ

  با عرض سلام وخسته نباشید بنده ماشینی خریده ام که فروشنده مبلغ ماشین را تمام وکال دریافت کرده و ادعایی نداره ولی وکالت تعویض پلاک چند رروزی گذشته و دیگه وکالت را تمدید نمیکند و مدعی است ماشین باید به پارکینگ برود حتی حاظر به تمدید یک روز هم نیست تکلیف من چیست با کمال تشکر ..

 135. ارش 28 تیر ,1393 at 5:20 ب.ظ - پاسخ

  باسلام خدمت شما برای گرفتن خلافی که قبض جریمه دریافت نکردم حتما باید برم پلیس +10 اگه برام راهی داره لطف کنید برام بنویسید با تشکر

فرستادن دیدگاه »

WP-SpamFree by Pole Position Marketing