موبایل

همه چیز درباره سرویس ۷۱۲ بانک ملت + تصاویر محیط کاربری

امروزه تلفن همراه یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی همه ما شده است. یکی از امکاناتی که بانکداری الکترونیک در اختیار ما قرار داده استفاده از کدهای ussd بر روی تلفن همراه است که از این طریق فاصله ما تا بانک بدون نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی گوشی تلفن همراه تنها گرفتن چند عدد است. کد #۷۱۲* بانک ملت یکی از این کدهاست که امکانات از قبیل اعلام موجودی، پرداخت قبض، خرید شارژ و استفاده از رمز یک بار مصرف (OTP) را در اختیار ما می‌گذارد.

hamrah-mellat-712-way2pay-92-06-26

استفاده از رمز یکبار مصرف

اگر می‌خواهید که از رمز یکبار مصرف استفاده کنید #۷۱۲* این امکان را برای شما فراهم کرده است. پس از شماره‌گیری این کد و انتخاب گزینه ۱ می‌توانید یکبار رمز یا یکبار رمز با کد چالش (انتخاب یکبار رمز به انتخاب شخص) را انتخاب کنید. البته اگر امکان استفاده از یکبار رمز برای شما فراهم شده باشد، این رمز برای شما ارسال و در صورتیکه این امکان برای شما فراهم نشده باشد پیام Invalid username برای شما ارسال می‌شود.

hamrah-mellat-712-way2pay-92-06-26-otp

چگونه با سرویس ۷۱۲ بانک ملت اعلام موجودی بگیریم؟

با شماره‌گیری کد #۷۱۲* و انتخاب گزینه ۲ و پس از وارد کردن شماره کارت و رمز دوم شما می‌توانید اعلام موجودی بگیرید. همچنین می‌توانید برای راحتی کار به طور مستقیم #رمز دوم*شماره کارت ثبت شده * ۲*۷۱۲* را شماره‌گیری کنید و از موجودی خود اطلاع پیدا کنید.

hamrah-mellat-712-way2pay-92-06-26-mojudi

چگونه با سرویس ۷۱۲ بانک ملت قبض پرداخت کنیم؟

با شماره‌گیری کد #۷۱۲* و انتخاب گزینه ۳ می‌توانید قبوض خود را پرداخت کنید. پس از انتخاب این گزینه و وارد کردن شناسه قبض، سپس شناسه پرداخت، وارد کردن مبلغ قبض، وارد کردن شماره کارت و سپس رمز دوم  پرداخت قبوض با برداشتن چند گام ساده انجام می‌شود.

hamrah-mellat-712-way2pay-92-06-26-ghabz

چگونه با سرویس ۷۱۲ بانک ملت شارژ بخریم؟

با شماره‌گیری کد #۷۱۲* و انتخاب گزینه ۴ می‌توانید شارژ بخریم. پس از انتخاب این گزینه، منوی خرید شارژ و یا گزارش خرید شارژهای پیشین نمایش داده می‌شود. پس از انتخاب گزینه خرید شارژ، انتخاب اپراتور، میزان شارژ، وارد کردن شماره کارت و سپس رمز دوم کد شارژ برای شما نمایش داده خواهد شد.

اگر بخواهید از شارژهایی که قبلا خریدید اطلاع پیدا کنید می‌توانید پس از ورود به منوی خرید شارژ گزینه گزارش خرید شارژهای پیشین را انتخاب کنید و سه تراکنش آخر برای شما نمایش داده خواهد شد.

.

چگونه شماره کارت را از سرویس ۷۱۲ بانک ملت حذف کنیم؟

با شماره‌گیری کد #۷۱۲* و انتخاب گزینه ۵ می‌توانید شماره کارت خود را حذف کنید. پس از وارد شدن گزینه ۱ (حذف کارت) را انتخاب کنید تا لیست کارت‌های ثبت شده برای شما به نمایش در بیاید، سپس کد کارت موردنظر را ارسال کنید و در انتها پیام کارت شما با موفقیت حذف شد برای شما ارسال خواهد شد.

.

کد بانک

بانک ملت با هدف فراهم سازی امکان دسترسی آسان و سریع به خدمات غیرحضوری بانک، سامانه کد بانک را طراحی و در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. یکی از مزایای سامانه کد بانک عدم نیاز به نصب هرگونه نرم افزار بر روی تلفن همراه مشتری است.

بر این اساس تمامی مشتریان می توانند با استفاده از سیم کارتهای همراه اول یا ایرانسل، کد اختصاصی #۷۱۲* را شماره گیری کرده و از خدمات متنوع و مفید سامانه یادشده بهره مند شوند. در سامانه فوق امکان دسترسی به حسابهای بانک ملت با استفاده از رمز تلفنبانک ملت و همچنین امکان استفاده ازکارتهای شتابی با در اختیار داشتن شماره ۱۶ رقمی کارت و رمز اینترنتی میسر است.

منوی اصلی سامانه کد بانک شامل چهار گزینه اصلی که هریک مجموعه ای از خدمات را شامل می شود.

  • کارت
  • حساب
  • یکبار رمز
  • تنظیم

.

– کارت

Mellat-712-USSD-index-way2pay-93-06-17

– حساب؛ خدمات این گزینه مبتنی بر سامانه تلفن بانک است

Mellat-712-USSD-index-a-way2pay-93-06-17

– یکبار رمز

دریافت فایل راهنمای استفاده از یکبار رمز همراه (Mobile OTP)

– تنظیم

Mellat-712-USSD-index-b-way2pay-93-06-17

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کدهای USSD می‌توانید مطلب «USSD چیست؟ به همراه لیست تمام کدهای ussd و توضیحاتی درباره آنها» را در سایت راه پرداخت مشاهده کنید تا علاوه بر اطلاعات بیشتر لیست تمام کدهای USSD دیگر بانک‌ها و شرکت‌ها را مشاهده کنید.

درباره سامانه کد بانک ملت بیشتر بدانید. (+)

درباره نویسنده

مهشید مظلوم

دیدگاهتان را بنویسید

۴۰ دیدگاه

/* ]]> */