راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرمایه شرکت خدمات انفورماتیک ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

در مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت خدمات انفورماتیک که روز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه به ریاست انتظاری، رئیس هیئت‌مدیره شرکت خدمات انفورماتیک و با حضور اکثریت سهام‌داران این شرکت برگزار شد، افزایش سرمایه ۸۰۰ میلیارد تومانی از محل سود انباشته به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، در ابتدای جلسه سیدابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت، با اشاره به شرایط کنونی کشور و مواجهه آن با کرونا که خوشبختانه در دولت جدید روند واکسیناسیون آن تسریع شده، به فشارهای ناشی از تحریم که بسیاری از تعاملات مالی و حتی ورود فناوری‌های نوین را با دشواری مواجه کرده، اشاره کرد. او همچنین از دسترسی محدود به منابع ارزی در کنار روند رو‌به‌رشد خروج نیروی انسانی از کشور به‌عنوان مشکلات موجود یاد کرد و گفت: «با وجود این مشکلات، آنچه اکنون با تلاش کارکنان و مدیران شرکت محقق شده، افق روشنی را پیش‌ روی ما قرار داده است. ظرفیت‌های ایجادشده، امکان مدیریت روزانه ۷۰۰ میلیون تراکنش را با امنیت و پایداری بالای ۹۹ درصد فراهم کرده است.»

او در ادامه بر مشارکت با فین‌تک‌ها و گشودن بازارها برای این کسب‌وکارهای نوین فناورانه تأکید کرد و خلق ارزش از داده‌ها و ایجاد کسب‌وکارهای مبتنی بر داده‌های حساس و کلیدی موجود در شرکت را از دیگر زمینه‌های مهم و جدید فعالیت‌های شرکت خدمات انفورماتیک برشمرد. نجفی ابراز امیدواری کرد در دولت جدید بیش از پیش توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت دیده شود و با حمایت از آنها بهره‌برداری‌های لازم در مسیر اهداف عالیه کشور صورت پذیرد.

در ادامه جلسه، سهام‌داران در ارتباط با وضعیت پروژه بانک تجارت، رمز پول ملی بانک مرکزی، زمین شهر آفتاب و مرکز داده ساختمان شاه‌نظری سؤالاتی را مطرح کردند. همچنین تعدادی از سهام‌داران خواستار افزایش نرخ کارمزد بعضی از خدمات و نیز اخذ کارمزد از خدمات دیگر شدند که مقرر شد موارد به مراجع ذی‌صلاح اعلام شود.

در پایان پس از گزارش بازرس قانونی، افزایش سرمایه ۸۰۰۰ میلیارد ریالی از محل سود انباشته به تصویب مجمع رسید. با این افزایش سرمایه، شرکت خدمات انفورماتیک در صدر شرکت‌های صنعت رایانه بورسی با سرمایه ۳۶ هزار میلیارد ریال باقی می‌ماند. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.