راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

حسین زاده: برای اولین بار در کشور، خدمات بانکداری امن مبتنی بر سیم کارت راه‌اندازی شد

در حاشیه روز دوم از بیست وچهارمین همایش بانکداری اسلامی، برای نخستین بار در کشور سرویس بانکداری امن مبتنی بر سیم‌کارت (سیم بانک – سیم رمز) رونمایی شد.

این مراسم با حضور محمدرضا حسین‌زاده عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران، علیرضا پورابراهیمی مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد، علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل شرکت ایرانسل، مسئولان شرکت حصین برگزار شد.

عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران در خصوص سرویس بانکداری امن مبتنی بر سیم‌کارت (سیم بانک – سیم رمز) گفت: برای نخستین بار در کشور سرویس بانکداری امن مبتنی بر سیم کارت یا رعد ملی توسط این بانک و با همکاری شرکت ایرانسل راه‌اندازی شد. استفاده از کلید رمزنگاری جهت ایجاد امنیت در تراکنش‌های بانکی، استفاده از قابلیت‌های امنیتی سیم‌کارت در تراکنش‌های بانکی، تبادل اطلاعات مشتریان به صورت رمزنگاری شده در شبکه مخابراتی و امکان فعال‌سازی سرویس به صورت از راه‌‌دور را از قابلیت‌های این سیستم است.

حسین‌زاده گفت: رعد ملی خدمتی نوین از بانک ملی ایران در عرصه بانکداری الکترونیک است که با استفاده از آن می‌توان بدون نیاز به استفاده از ملی‌کارت، خدماتی نظیر دریافت موجودی، خرید، پرداخت قبوض و تولیدرمز یکبار مصرف (OTP) برای استفاده از سبا را با استفاده از گوشی تلفن همراه دریافت کرد. این سامانه بر روی سیم‌کارت‌های همراه اول و ایرانسل قابل اجراست و تراکنش‌ها در آن به صورت آنی انجام می‌شود. همچنین دریافت و ارسال پیام از این طریق به صورت رایگان و بدون نیاز به اینترنت و GPRS بوده و استفاده از آن توسط انواع گوشی‌های تلفن همراه امکان‌پذیر است.

منبع: بانک ملی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.