راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

پست‌بانک و صندوق توسعه ملی قرارداد همکاری امضا کردند

در راستای قرارداد سپرده‌گذاری یک هزارمیلیاردی امضا شده پست‌بانک ایران با صندوق توسعه ملی، امکان پرداخت تسهیلات به طرح‌های بخش صنعت و معدن در مناطق برخوردار فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی پست‌بانک ایران، تسهیلات گفته شده با عاملیت پست‌بانک ایران، به طرح‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی بخش‌های خصوصی، تعاونی و بنگاه‌های اقتصادی متعلق به مؤسسات عمومی غیردولتی بخش صنعت و معدن (به‌استثنای بخش ساخت مسکن ) واقع در مناطق برخوردار اعطا می‌شود.

نرخ سود تسهیلات ۱۶ درصد بوده و دوره بازپرداخت و تنفس تسهیلات حداکثر ۶۰ ماه خواهد بود. همچنین طرح‌های سرمایه‌گذاری جدید و توسعه‌ای (طرح‌های ایجادی) بخش صنعت، واجد الویت برای اعطاء تسهیلات مذکور است و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای پروانه بهره‌برداری تولید فناوری اطلاعات (نرم‌افزار از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند) امکان استفاده از تسهیلات را خواهند داشت.

سهم آورده متقاضی در هر طرح معادل ۲۵ درصد کل هزینه بوده که این میزان در طرح‌های بخش تعاونی حداقل ۲۰ درصد و برای بنگاه‌های اقتصادی متعلق به مؤسسات عمومی غیردولتی حداقل معادل ۳۵ درصد کل هزینه طرح خواهد بود، که در مناطق مشمول اعمال نرخ ترجیحی ۵ درصد کمتر از نرخ‌های مذکور محاسبه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت