راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سامانه هم‌بیمه‌گران بیمه رازی رونمایی شد / سامانه هوشمند کنسرسیوم آتش‌سوزی بر مبنای بلاک‌چین

سامانه هم‌بیمه‌گران تلاشی از صنعت بیمه کشور جهت بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین در عملیات بیمه‌گری است. این سامانه در نتیجه راهبری شرکت بیمه رازی و پشتیبانی سندیکای بیمه‌گران ایران و پژوهشکده بیمه‌مرکزی به بهره‌برداری رسیده است و می‌تواند بستری برای انجام هرگونه عملیات بیمه‌گری گروهی با مشارکت همه شرکت‌های صنعت بیمه باشد.

به گزارش روابط عمومی بیمه رازی، مراسم رونمایی از سامانه هم‌بیمه‌گران با حضور علی جباری مدیرعامل و عضو هیات مدیره بیمه رازی، محمدکریمی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران، مدیران و اصحاب رسانه در شرکت بیمه رازی برگزار شد.

مهدی ملکی معاون برنامه‌ریزی و نوآوری بیمه رازی در این مراسم عنوان کرد: «در این سامانه با بهره‌گیری از تکنولوژی بلاکچین، کلیه عملیات کنسرسیوم آتش‌سوزی‌ مکانیزه شده است و با بهره‌گیری از زیرساخت قراردادهای هوشمند یا SmartContract و همچنین رای‌گیری، کلیه پورتفوهای بیمه‌ای با مشارکت کلیه اعضای کنسرسیوم و با هدایت دبیرخانه قابلیت مدیریت خواهند داشت.»

به گفته او، شفافیت، سرعت عمل و اعتماد بالا در فرآیند اجرایی کنسرسیوم نتیجه بهره‌گیری از سامانه هم بیمه‌گران است. به علاوه هرگونه فعالیت گروهی و جمعی نیازمند به تکنولوژی بلاک‌چین روی این سامانه فراهم است.

 ملکی ضمن بیان اینکه راهبر این سیستم، دبیرخانه کنسرسیوم آتش‌سوزی است و این سامانه می‌تواند برای سایر رشته‌های بیمه‌ای هم استفاده شود، گفت: «بیمه رازی به نمایندگی از صنعت و با پیشنهاد سندیکا و پژوهشکده بیمه پیشگام شد تا این سامانه را بر روی بستر بلاکچین ایجاد کند اما این سامانه متعلق به‌کل صنعت بیمه خواهد بود.»

شایان ذکر است این برنامه به‌صورت زنده از اینستاگرام و آپارات بیمه رازی پخش شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.