راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آیا هزینه سرویس پیامک بانک‌های دولتی افزایش یافته است؟

باوجود اینکه علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی گفته بود هزینه سرویس پیامک در این بانک‌ها حداکثر ۱۵ هزار تومان است و برنامه‌ای برای افزایش این هزینه وجود ندارد، بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی بانک‌های دولتی هزینه سرویس پیامکی خود را افزایش داده‌اند.

به گزارش ایسنا، پیش از این برخی از بانک‌های خصوصی اقدام به افزایش هزینه سرویس پیامکی خود از ۱۵ به ۳۰ هزار تومان کردند که دلیل آن افزایش هزینه دریافتی شرکت مخابرات اعلام شد.

محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی، در واکنش به این موضوع گفت: «هنوز تصمیمی برای افزایش هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها گرفته نشده است اما احتمال اینکه در آینده نزدیک این نرخ به دلیل هزینه‌های بانک‌ها در این زمینه افزایش یابد، وجود دارد.»

پس از این، اکنون برخی از بانک‌های دولتی هم با ارسال پیامک به مشتریان خود اعلام کرده‌اند، به منظور ارسال پیامک تراکنش‌های واریز و برداشت از حساب شما مبلغ ۲۰ هزار تومان برای کارمزد سالانه کسر می‌شود. 

پیگیری‌ها از بانک تجارت در این زمینه حاکی از آن است که با افزایش تورم، هزینه‌ها و مجوزهای بانک مرکزی این افزایش ۱۰ هزار تومانی در هزینه سرویس پیامکی این بانک صورت گرفته است. 

پیش از این بانک تجارت برای سرویس پیامکی خود از مشتریان ۱۰ هزار تومان دریافت می‌کرد که اکنون این مبلغ به ۲۰ هزار تومان افزایش یافته است‌. 

مجموعه شرایط نشان می‌دهد با توجه به افزایش هزینه سرویس‌های پیامکی در مخابرات به احتمال زیاد افزایش هزینه‌های موردی در بانک‌ها تبدیل به یک اقدام سراسری شود و شاهد افزایش هزینه سرویس پیامک کلیه بانک‌ها برای مشتریان باشیم.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.