راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فراخوان شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های سرمایه پذیر حوزه فین‌تک / دومین رویداد تخصصی فناوری‌های مالی سوم خرداد برگزار می‌شود

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برای شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های سرمایه‌پذیر حوزه فناوری‌های مالی (فین‌تک) فراخوان منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق با هدف کاهش چالش جذب سرمایه برای کسب‌وکارها، اقدام به برگزاری رویداد «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با محوریت کسب‌وکارهای حوزه فین‌تک کرده است. مخاطبان این رویداد استارت‌آپ‌های مستقر در شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد، شرکت‌های دانش بنیان، کارآفرینان و فناورانی هستند که موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌اند و نیاز به جذب سرمایه برای رشد کسب‌وکار خود دارند.

این رویداد روز دوشنبه، ۳ خردادماه برگزار می‌شود و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان این حوزه که علاقه‌مند به جذب سرمایه‌گذار هستند می‌توانند تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه تقاضای خود را از طریق تکمیل کاربرگ منتشر شده و ارسال آن به آدرس ایمیل demoday@inif.ir اعلام کنند. با توجه به ظرفیت محدود برای حضور، اولویت با کسانی است که زودتر کاربرگ تکمیل شده را ارسال کنند.

در رویداد دوشنبه‌های استارت‌آپی از بین استارت‌آپ‌های متقاضی حضور در رویداد، تعدادی بر اساس داوری انتخاب شده و در یک فرآیند آموزشی کوتاه‌مدت برای ارائه به سرمایه‌گذار آماده می‌شوند. در روز برگزاری رویداد، این استارت‌آپ‌ها، محصولات و خدمات خود را به سرمایه‌گذاران، صندوق‌های پژوهش و فناوری، صندوق‌های جسورانه و صاحبان صنایع ارائه می‌دهند. پس از ارائه تیم‌ها، مجموعه‌های علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری با استارت‌آپ‌های مورد نظر ارتباط برقرار کرده و فرآیند سرمایه‌گذاری طی می‌شود.

در این رویداد علاوه بر معرفی ایده‌های فناورانه برای سرمایه‌گذاری، به مواجهه شتاب‌دهنده و سرمایه‌گذار نیز کمک می‌شود. یکی از نقاط قوت این رویداد، طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی است. در این برنامه، در صورتی که یکی از عاملان سرمایه‌گذاری صندوق، پس از ارزیابی و تأیید طرح کسب‌وکار، تصمیم به سرمایه‌گذاری روی آن طرح بگیرد، صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف ۸۰ درصد سرمایه جسورانه مورد نیاز آن استارت‌آپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تأمین می‌کند.

در این طرح، صندوق نوآوری و شکوفایی، منابع مالی را در قالب سرمایه‌گذاری و نه تسهیلات ارائه می‌دهد. به طوری که در طرح‌هایی که عاملان صندوق، حاضر به مشارکت ۲۰ درصدی در آن باشند، صندوق نوآوری و شکوفایی بسته به سطح فناوری و اولویت راهبردی تا ۸۰ درصد از منابع باقیمانده را تأمین کرده و در سود و زیان طرح سهیم خواهد بود.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان از طریق شماره تلفن ۶۶۱۲۸۰۶۸-۰۲۱ با کارگزار برگزاری رویداد (نوآفرینان) در ارتباط بود.

منبع روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.