راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین با همکاری ارز دیجیتال منتشر شد / یک داستان واقعی از نبوغ، خیانت و رستگاری

کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین به‌تازگی توسط انتشارات راه پرداخت و با همکاری ارز دیجیتال منتشر شده است. این کتاب زندگی دوقلوهایی را روایت کرده که به ثروت خارق‌العاده‌ای با بیت‌کوین رسیده‌اند. درواقع کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین داستان زندگی اولین میلیاردرهای حوزه بیت‌کوین است. آنهایی که در حوزه رمزارزها حرفه‌ای هستند، نام این دوقلوها (تایلر و کامرون وینکلواس) را با صرافی جمینای می‌شناسند.

تایلر و کامرون وینکلواس به شخصیت‌های کارآفرین در عرصه کسب‌وکارهای اینترنتی شناخته شده‌اند و هم‌اکنون جزء سرمایه‌گذاران اصلی بیت‌کوین هستند. در تاریخ ۲۶ نوامبر ۲۰۱۷، برادران وینکلواس به اولین میلیاردرهای بیت‌کوین تبدیل شدند، اما چه ماجراهایی را پشت سر گذاشتند تا به این نقطه برسند؟ کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین، روایت رستگاری است که از دل یک ویرانی زاده شده؛ روایت اسرارآمیزی از نبوغ، خیانت و رستگاری. کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین ماجرایی هیجان‌انگیز را به تصویر کشیده و یک آینده اقتصادی نو را پیش روی چشمان ما می‌آورد؛ از ماجرای سیلک‌رود گرفته تا سالن‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار.

ثریا نیل‌درار مترجم کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین در یادداشتی در ابتدای این کتاب نوشته است: «وقتی برای اولین‌بار کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین را باز کردم، طوری محو خواندن آن شدم که احساس می‌کردم در تمام صحنه‌هایی که توصیف می‌کند، حضور داشته‌ام. بِن مزریک با قلم استادانه‌ای داستان رستگاری برادران وینکلوس را نوشته بود. برای همین تصمیم گرفتم با دقت تمام اثر جذاب او را ترجمه کنم تا چیزی از قلم نیفتد.»

کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین

رضا قربانی رئیس هیئت مدیره راه پرداخت نیز در یادداشت ناشر این کتاب اینگونه نوشته است: « آنهایی که روایت بیت‌کوین را خلق کرده‌اند، صرفاً به‌دنبال ساختن پولی دیگر نبوده‌اند؛ آنها می‌خواستند دنیایی دیگر بسازند و تلاش کردند از دنیای حرف به دنیای عمل قدم بگذارند. این روایت زمانی قوی‌تر می‌شود که افراد بیشتری با آن همراهی کنند و در آینده نزدیک شاهد این خواهیم بود که خرده‌روایت‌های بیشتری شکل می‌گیرد. داستان این کتاب یکی از این خرده‌روایت‌هاست که بسیار خواندنی و شنیدنی است. نویسنده این کتاب توانسته ماجراهایی را که اطراف بیت‌کوین شکل گرفته، با یک روایت جذاب و دست‌اول به مخاطب ارائه کند. مطمئن هستم مطالعه این کتاب دریچه جدیدی به روی شما باز می‌کند.»


درباره کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین


کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین دارای ۴ پرده اصلی است که در هر پرده، داستان‌ها و ماجراهایی روایت شده‌اند. این کتاب درواقع روایتی داستانی و دراماتیک است که بر اساس ده‌ها مصاحبه، صدها منبع و هزاران صفحه از اسناد گوناگون، از جمله سوابق مربوط به چندین پرونده دادگاهی نوشته شده است. درباره برخی رویدادهای روایت‌شده در این کتاب، دیدگاه‌های متفاوت و غالباً بحث‌برانگیزی وجود دارد؛ نویسنده نهایت تلاش خود را به کار گرفته است تا صحنه‌های واقعی که از مصاحبه‌ها و اسناد موجود درک کرده را به روایت قلم بازآفرینی کند. صحنه‌های دیگر به شیوه‌ای نوشته شده‌اند که ادراکات فردی شخصیت‌ها را بدون تأیید آنها در واقعیت، توصیف می‌کنند. در برخی از بخش‌های این کتاب، جزئیات مربوط به محیط به گونه‌ای متفاوت یا بر اساس تخیل توصیف شده‌اند.

کتاب پرفروش میلیاردرهای بیت‌کوین، داستان رستگاری است که برادران وینکلواس به تلافی تمام مشقت‌هایی که در جنگ با فیس‌بوک پشت سر گذاشتند، چشیدند: «جنگی که برادران وینکلواس با فیس‌بوک داشتند به پایان رسیده بود؛ آنها برای استراحت و التیام زخم‌های به‌جا‌مانده به جزیره  «ایبیزا» رفتند. زمانی که این دوقلوهای نابودشده برای ورود به حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر برنامه‌ریزی می‌کردند، می‌دانستند که دیگر قرار نیست هیچ‌کس به پول آنها دست بزند. درست همان موقع با شخصیت جدیدی روبه‌رو شدند که آنها را با یک ایده  جدید آشنا کرد؛ «ارز دیجیتال». آنها با شنیدن این ایده آنچنان هیجان‌زده شدند که خود را در دنیای مبهم و گاه گمراه‌کننده  آن، غوطه‌ور کردند و پیش خود گفتند که کریپتو؛ «یا واقعاً اتفاق بزرگ بعدی است یا خزعبل محض!» چاره‌ای نبود جز اینکه شانس خود را امتحان کنند…»

جهت خرید کتاب میلیاردرهای بیت‌کوین می‌توانید به فروشگاه راه پرداخت به نشانی Shop.way2pay.ir مراجعه کنید. توزیع این کتاب از شنبه دوم اسفندماه آغاز می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.