راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

غیرقانونی خواندن هیئت مدیره ششم نصر تهران جسارت و اهانت به کل صنف است

محمدباقر اثنی‌عشری، محمدعلی یوسفی‌زاده، شهاب جوانمردی و محمدرضا حدادی در پاسخ به نامه آزاد معروفی، غیرقانونی خواندن جلسه هیئت مدیره ششم را جسارت و اهانت به کل صنف دانسته‌اند.

در حالی که بیش از یک ماه از انتخابات نظام صنفی رایانه‌ای تهران می‌گذرد با وجود طی شدن تمامی مراحل قانونی کماکان عده‌ای نتایج آن را نپذیرفته‌اند و علی‌رغم برگزاری جلسه هیئت مدیره دوره ششم و تعیین هیئت رئیسه جدید و رسمیت یافتن آن به دنبال آن هستند تا شرایط را تغییر دهند. پس از انتشار نامه‌ای منصوب به ائتلاف نصر فراگیر به هیئت رئیسه دوره پنجم نصر تهران، در خصوص تخلفات گسترده در انتخابات و لزوم ابطال آن، هیئت رئیسه پنجم برآن شد تا به صورت واضح و مستقیم به ابهامات مطرح شده در این نامه پاسخ دهد. این نامه که خطاب به آزاد معروفی عضو ائتلاف نصر فراگیر که اکنون از جمله اعضای هیئت مدیره ششم محسوب می‌شود نوشته شده و از او خواسته شده تا به آرای صنف احترام گذاشته شود.

این نامه که به امضای چهار عضو هیئت رئیسه دوره پنجم رسیده، به ابهامات مطرح شده پاسخ دادند و ادعای هرگونه تخلف گسترده در این نامه رد شده است. لازم به ذکر است که ائتلاف نصر فراگیر در نامه خود مدعی شده بود که در این انتخابات علاوه بر تخلفات گسترده در شاخه مشاوران و فروشگاه‌ها عنوان کرده بودند که به سامانه برگزاری انتخابات حمله سایبری صورت گرفته بود.

این در حالی است که مهرداد فرنوش مدیرعامل همراستا در پنلی که با موضوع برگزاری انتخابات بر بستر بلاکچین در راه پرداخت برگزار شد، موضوع حمله به سامانه انتخابات را بی تاثیر خوانده بود و آن را تنها ۱۵تا۲۰ درصد از اختلالی دانست که در سامانه انتخابات به وجود آمد که ظرف چند ساعت برطرف شده بود و عمده‌ترین چالش روند و پیچیدگی‌های برگزاری انتخابات بوده است. حتی در گزارشی که هیئت نظارت بر انتخابات در مهلت قانونی خود از انتخابات منتشر کرد تنها درخواست ابطال انتخابات شاخه فروشگاه‌ها را کرده بود که در خصوص این موضوع نیز به زودی در مجمع عمومی نصر تهران تصمیم‌گیری خواهد شد.

اکنون نیز محمدباقر اثنی‌عشری، محمدعلی یوسفی‌زاده، شهاب جوانمردی و محمدرضا حدادی در نامه‌ای ، ضمن پاسخگویی به این ابهامات، خواستار پذیرش رأی اعضای صنف از سوی این ائتلاف شده و غیرقانونی خواندن جلسه هیئت مدیره ششم را جسارت و اهانت به کل صنف دانسته است.

متن نامه اعضای هیئت رئیسه دوره پنجم نصر تهران خطاب به آزاد معروفی، به این شرح است:

جناب آقای آزاد معروفی، همکار گرامی،

در پاسخ به نامه شماره ۳-۹۹ به تاریخ ۹۹/۰۹/۲۶ با امضای جنابعالی و منتسب به گروهی از کاندیداهای انتخابات دوره ششم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران که برخی از اسامی زیر به عنوان منتخب صنف در هیئت مدیره دوره ششم نیز حضور دارند، تلاش بر این بود تا با آرامش و حفظ حرمت‌ها و گفت‌وگوی درون صنفی موارد ابهام برای شما شفاف شده که با توجه به عدم نتیجه موارد زیر به اطلاع رسانده می‌شود.

۱- در مورد انتخابات شاخه فروشگاه‌ها، هیئت نظارت منتخب هیئت‌مدیره ابهامی را در مورد شرایط و روال عضویت یکی از منتخبان مطرح کرده که با پذیرش نظر هیئت، تصمیم‌گیری در باره این موضوع و پذیرش یا رد انتخاب دو عضو شاخه فروشگاهی در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده آتی گرفته خواهد شد.

۲- نظر هیئت نظارت در مورد انتخاب شاخه مشاوران روشن و شفاف است. این هیئت در مهلت قانونی ارسال شکایات طی دو روز بعد از اعلام نتایج و حتی پس از آن، کلیه شکایات دریافتی را با دقت و وسواس بررسی و حاصل آن گزارش جامع منتشره در روز ۱۵ آذر مبنی بر تأیید انتخابات در این شاخه در سایت سازمان منتشر شده است. استفاده ابزاری از گزارش همکاران‌مان و مصادره به مطلوب و گزینشی بندهایی از این گزارش و ندیده گرفتن سایر بندها، پذیرفته نیست.

۳- در مورد انتخاب بازرس نیز گزارشی مبنی بر تخلف دریافت نشده و عیناً تأیید شده‌است. طبق تبصره ۳ ماده ۷ اساسنامه، اعضای حقیقی امکان شرکت در انتخابات بازرس را نداشته و ادعای نویسنده نامه شما در این مورد، ناشی از بی‌اطلاعی از روال انتخابات برگزار شده است. در این انتخابات مانند دوره‌های گذشته و بر اساس قوانین، به مشاوران در انتخابات بازرس مشارکت داشته و ادعای خلاف مطرح شده در نامه شما مردود است.

۴- وجود حملات سایبری در زمان برگزاری انتخابات محدود به دو ساعت اولیه در روز پنج شنبه ۲۹ آذر بوده که بلافاصله مهار شد. مدت زمان برگزاری انتخابات ۵۵ ساعت بوده و خوشبختانه این حملات نقش تاثیرگذاری در روند انتخابات نداشته است. لیست تمامIPهای مهاجم در گزارش مستندی منتشر شده و از جنابعالی و منتخبان هیئت مدیره ششم انتظار می‌رود با پیگیری نسبت به شناسایی متخلفین احتمالی اقدام شود. پیش از انتخابات هم اتهامی مبنی بر سرقت اطلاعات سازمان و دیتابیس اعضا به وسیله ائتلاف منتسب به شما مطرح شد که فضای انتخابات را متشنج کرد. هر چند موضوع برای هیئت نظارت محرز نشد و در نتایج انتخابات هم تأثیر گذار نبود، اما انتظار می‌رود هیئت مدیره ششم با حساسیت به واکاوی مساله بپردازد. از جنابعالی، با سابقه بیش از یک دهه حضور در دبیرخانه و کمیسیون‌های سازمان، انتظار برخورد شفاف‌تر و صادقانه‌تری می‌رفت.

۵- با گذشت ۱۵ روز از اعلام آرای شمارش شده و انتشار گزارش رسمی هیئت نظارت در تاریخ ۱۵ آذرماه و تأیید ۱۸ نفر منتخبان از ۲۰ کرسی هیئت مدیره، بر اساس اساسنامه از منتخبان دعوت به عمل آمد و با حضور فیزیکی ۱۸ نفر عضو اصلی منتخب (وکالت یکی از اعضا به‌دلیل ابتلا به کرونا)، اعضای علی‌البدل، بازرس اصلی و علی‌البدل هیئت مدیره ششم، اعضای هیئت رئیسه دوره پنجم و دبیر سازمان، جلسه اول هیئت مدیره ششم در محل دبیرخانه سازمان تشکیل شد. در این جلسه پس از حدود یک ساعت مذاکره و در نهایت رأی‌گیری، تصمیم به برگزاری انتخابات داخلی گرفته شد که از گروه موسوم به فراگیر، جنابعالی برای ریاست و آقایان جعفر محمدی و نیما نامداری برای نایب رئیسی کاندیدا شده که با رأی مخفی با ورقه، حائز اکثریت برای سمت‌های فوق نشدید. اتهام غیرقانونی بودن به نشستی که فرد محترمی چون شما در آن شرکت کرده، کاندیدا شده، رأی داده و پس از آن هم در ادامه جلسه حضور فعال داشته را جسارت و اهانت به کل صنف می‌دانیم.

۶-به توصیه مشفقانه هیئت نظارت، امور نظارتی مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده توسط هیئت نظارت منصوب شده از طرف هیئت مدیره پنجم و امور ستادی مانند همه انتخابات ادوار توسط دبیرخانه و مدیریت مستقر انجام خواهد شد و هر گونه شبهه‌افکنی این ظن را در اذهان تقویت می‌کند که گروهی توان پذیرش آرای صنف و پیروزی رقیب انتخاباتی را ندارند.

در پاییز سال ۱۳۹۹ و در شرایط سخت محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات موفق به برگزاری انتخاباتی جسورانه، پرشور، شفاف و با مشارکت بی نظیر اعضا در تهران و ۲۶ استان کشور شد که افتخاری برای همه ماست. در روال‌ها و قوانین سازمان اشکالات و ابهامات نهفته‌ای در تمام ادوار وجود داشته که شفافیت انتخابات ششم از مرحله ثبت‌نام کاندیداها تا شمارش آرا، برخی کاستی‌ها را آشکار کرده و از جنابعالی به عنوان عضو منتخب هیئت مدیره ششم انتظار می‌رود در پاسخ به اعتماد کسانی که به شما رأی داده‌اند، در بهبود روال‌ها برای آینده سازمان کوشیده تا فرصت‌طلبان با گروکشی‌ها و باج‌خواهی مسیر خدمت برای شیفتگان خدمت را مسدود نکنند.

با توجه به نقش مؤثر جنابعالی در هیئت مدیره‌های دوره‌های سوم و چهارم و ریاست دو کمیسیون سازمان تهران در دوره پنجم، انتظار می‌رود با گذشت، سعه صدر، بردباری و احترام به آرای صنف، قدم پیش گذاشته تا منافع صنف بزرگ فناوری ارتباطات و اطلاعات فدای جاه‌طلبی‌ها و خودخواهی‌های فردی و فرقه‌ای نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.