راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

VPNفروشی آنلاین، یک دستاویز خوب برای سرقت اطلاعات بانکی

از آنجا که به علت مسدود سازی برخی از سایتهای اینترتتی در داخل کشور عدهای می‌خواهند به همان سایتهای غیر مجاز سری بزنند و بهترین راه دور زدن هم استفاده از VPN است، این عده در به در دنبال VPN پرسرعت و ارزان قیمت میگردند.

متاسفانه عدهای سود جو نیز از این بازار آشفته و آب گل آلود به دنبال صید ماهیهای خوب و خوش آب و رنگ هستند و با ارائه انواع و اقسام آگهیهای فروش VPN در فضای مجازی به دنبال مشتری میگردند. فروش VPN با سرعت بالا و قیمت بسیار ناچیز و همچنین ارائه تست چند ساعته و چند روزه از ترفندهای همه گیر این افراد برای به دام انداختن مشتریان خواهان VPN است و به واسطه ممنوع بودن اینگونه خرید و فروشها نیز حتما کل فرآیند نیز باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

این صفه‌ی درگاه بانک نیست

بعد از اینکه خواهان VPN، مشتری شد، برای خرید حساب کاربری که قرار است به مدت زیادی به او سرویس بدهد از سوی فروشنده ترغیب می‌شود که به صفحه خرید حساب کاربری برود. در آنجا بسیار مشاهده شده است که بعد از انتخاب گزینه خرید آنلاین به صفحه خرید اینترنتی یکی از بانک‌های کشور هدایت می‌شود (این صفحه در واقع یک صفحه جعلی است) و خریدار نیز با وارد کردند شماره کارت، رمز چهار رقمی و رمز اینترنتی و ایمیل خود سعی می‌کند مبلغ مورد نظر را که خیلی هم بیشتر از سه یا چهار هزار تومان نیست به حساب فروشنده بریزد که در مرحله آخر با خطای پرداخت مواجه شده و شاید بعد از چند بار سعی کردن از خیر خرید منصرف شود، بدون آنکه فکر کند که ممکن است این خطاهای پشت سر هم عمدی بوده و کاسه ای زیر نیم کاسه باشد.

غفلت کنید پولتان می رود

مدتی بعد که خریدار بینوا سراغ حساب بانکی‌اش می‌رود متوجه می‌شود که مبلغ زیادی از حساب بانکی وی کم و کسر شده بدون اینکه خودش برداشتی داشته باشد.

بله؛ برخی فروشندگان VPN این روزها با جعل صفحات خرید اینترنتی برخی از بانک‌های کشور اطلاعات حساب کاربری بانکی برخی از هموطنان را سرقت کرده و مبادرت به خالی کردن حساب‌های بانکی شهروندان می‌کنند.

راه حل چیست؟

یک راه حل بسیار ساده برای در امان ماندن از این کلاهبرداری وجود دارد که حتما باید به آن توجه کنیم و اینکه حتما موقع پرداخت اینترنتی اطمینان حاصل کنیم که صفحه مورد نظر واقعا متعلق به بانک باشد. در این مواقع حتما آدرس درگاه پرداخت را چک کنید و با مقایسه با ادرس سایت بانک مطمئن شوید که آدرس تقلبی نیست.

فیشینگ چیست؟

فیشینگ (Phishing)، به معنای کپی همانند سازی شده از یک صفحه اینترنتی آشنا است که کاربر را گمراه کرده و در واقع وسیله ای برای به دست آوردن اطلاعات شخصی وی به شمار میآید. پیش‌تر ما نیز در راه پرداخت مطلب دیگری در مورد فروش اینترنتی VPN در ایران کار کرده بودیم که می‌توانید از اینجا آن را مشاهده کنید.

منبع: پایگاه خبری پلیس ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.