راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بورس با پولشویی مبارزه می‌کند

دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب 6 دستورالعمل مبارزه با پولشویی در هیات مدیره این سازمان و کارگروه فرعی شورای عالی مبارزه با پولشویی خبر داد. روح‌الله نجفی گفت: دستورالعمل‌های يادشده برای تصویب نهایی به شورای عالی مبارزه با پولشویی ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: این دستورالعمل‌ها پس از پایان ماه مبارک رمضان در نخستین جلسه شورای عالی مبارزه با پولشویی مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از تصویب برای اجرا به سازمان بورس ابلاغ خواهد شد.

نجفی اظهار كرد: سازمان بورس فهرست ارکان نظارتی دستورالعمل‌های مربوطه را تدوین کرده است که پس از تطبیق با دستورالعمل‌های ابلاغی، به منظور تایید دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی ارسال خواهد شد.

وی به ضرورت تشکیل واحدهای مبارزه با پولشویی در تشکل‌های تحت نظارت و معرفی نماینده به واحد مبارزه با پولشویی سازمان بورس مطابق با دستورالعمل شناسایی مشتریان اشاره کرد و گفت: این موارد پس از ابلاغ دستورالعمل‌های يادشده در بازار سرمایه اجرایی می‌شود.

نجفی تهیه و تدوین برنامه عملیاتی، سیاست‌ها، رویه‌ها و شیوه‌های کنترل داخلی مبارزه با پولشویی در بازار سرمایه، ارتقاي زیر ساخت‌ها به منظور ارتباط موثر تشکل‌های تحت نظارت با واحد مبارزه با پولشویی سازمان و دبیرخانه شورای عالی مبارزه با پولشویی به منظور ارسال گزارش‌هاي مشکوک، تهیه جزوات آموزشی آشنایی فعالان بازار با مفهوم مبارزه با پولشویی و برگزاری سمینارها دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی را از مهم‌ترین برنامه‌های واحد مبارزه با پولشویی سازمان بورس در سال 90 اعلام کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.