راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

باقیمانده سهام دولت در سه بانک در قالب صندوق دارا سوم واگذار می‌شود

هیئت‌وزیران با واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران در قالب صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) واسطه‌گری مالی، دارا سوم از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی موافقت کرد.

هیئت وزیران در جلسه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه دادند باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران را در قالب صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF ) واسطه گری مالی-دارا سوم واگذار کند.

بر اساس این تصمیم، سقف سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی در صندوق یادشده، ۵۰ میلیون ریال تعیین می‌‏شود. در صورت فزونی تقاضا بر عرضه، از روش تسهیم به نسبت برای تخصیص استفاده خواهد شد.

همچنین میزان تخفیف واگذاری سهام دولت در صندوق سرمایه‌‏گذاری قابل معامله (ETF) واسطه‌‏گری مالی-دارا سوم شامل باقیمانده سهام دولت در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران به میزان ۲۰ درصد تعیین می‏‌شود.

افزون بر این، مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف، قیمت متوسط سهام در ۳۰ روز قبل از شروع پذیره‌نویسی خواهد بود. به هر حال قیمت پس از اعمال تخفیف نباید از ۷۰ درصد قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره ‏نویسی کمتر باشد.

منبع پایگاه اطلاع رسانی دولت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت