راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کوچ اجباری «ریپل» از آمریکا به انگلیس

مقام‌های ارز دیجیتالی ریپل که اکنون ارزش بازار آن حدود ۱۰ میلیارد دلار برآورد می شود، به دلیل قوانین سختگیرانه آمریکا تصمیم گرفته اند مقرهای خود را از این کشور خارج و به انگلیس منتقل کنند. مقر اصلی این ارز دیجیتالی پیش از این در شهر سان‌فرانسیسکو ایالت کالیفرنیا قرار داشت که با این تصمیم به شهر لندن منتقل خواهد شد.

مدیرعامل ریپل در خصوص این تصمیم گفت: «در انگلیس شاهد یک فضای مالی شفاف هستید و این کشور با توجه به نقش پیشرو خود در صنعت مالی جهانی می تواند مقصد خوبی برای ما باشد. علاوه بر انگلیس ممکن است مقر برخی از فعالیت های این ارز به کشورهای دیگری نظیر سوییس، امارات، ژاپن و سنگاپور منتقل شود. او هم چنین با بیان اینکه شمار زیادی از بانک‌ها در حال ارزیابی استفاده از خدمات مختلف ارزهای دیجیتالی هستند از این ارز به عنوان یک ارز دیجیتالی با قدرت نقدشوندگی و تقاضای بالا نام برد.»

او با رد اتهام استفاده از ارزهای دیجیتالی در امور مجرمانه گفت: «این امکان وجود ندارد که کسی بتواند از فناوری ریپل برای پولشویی استفاده کند چرا که فناوری مورد استفاده ما بر مبنای پروتکل‌های پیشرفته و قانونمندی توسعه یافته است.»

پیش از این ریپل در یک پرونده حقوقی با رای کمیسیون اوراق بهادار و ارز آمریکا متحمل شکست شده‌ بود و طبق رای این پرونده ارزهای دیجیتالی مشابه اوراق بهادار شناخته نشده و در نتیجه قانون‌گذاری آن‌ها به شیوه بازار بورس منتفی اعلام شده بود.

ریپل در سال ۲۰۱۲ به بازارها معرفی شد اما توانست خیلی زود به محبوبیت زیادی بین معامه‌گران ارزهای دیجیتالی دست پیدا کند و طبق آخرین داده‌ها، قیمت آن از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود ۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.