راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معاون خدمات نوین پرداخت الکترونیک سپهر از افتتاح اولین ترخیص الکترونیکی بیماران خبر داد

0

معاون خدمات نوین شرکت پرداخت الکترونیک سپهر، از راه‌اندازی اولین ترخیص الکترونیک در بیمارستان حضرت امام رضا (ع) کرمانشاه خبر داد.

ریحانه معصومی، گفت: «به منظور اجرای دولت الکترونیک و کاهش نیروی انسانی در حوزه مالی و اداری بیمارستان‌ها، شرکت پرداخت الکترونیک سپهر تصمیم گرفت از دستگاه‌های پوز موجود در زمینه پرداخت و خدمات الکترونیک استفاده کند. یکی از طرح‌های این سیستم ترخیص الکترونیک بیماران در بیمارستان‌ها بدون مراجعه به مراکز ترخیص و صندوق است. در واقع فرد می‌تواند از طریق پورتال‌های دستگاه‌های پوز وارد سیستم شده، صورت حساب‌های مالی خود را دیده و خدمات دریافتی را مشاهده کند و در نهایت از طریق پوز پرداخت خود را آنلاین انجام دهد. در این روش بیمار در کمترین زمان ممکن ترخیص خواهد شد.»

معاون خدمات نوین شرکت پرداخت الکترونیک سپهر اظهار کرد: «این فرایند دو مزیت دارد، اول اینکه بیمار در صف‌های طولانی ترخیص و صندوق سرگردان نمی‌شود و دوم به صورت آنلاین می‌تواند از وضعیت صورت حساب‌های مالی مطلع شود.»

او در ادامه خاطرنشان کرد: «در فرآیند قبلی مراجعه حضوری به مراکز ترخیص لازم بود و فرد باید منتظر ارسال پرونده و رسیدگی می‌شد و بدون اطلاع از ریز مبالغ، پرداخت را انجام می‌داد. ولی در فرایند جدید بیمار و یا همراه از طریق پورتال می‌تواند کار ترخیص و صندوق را همزمان انجام دهند.»

معصومی با اشاره به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این طرح، تصریح کرد: «فرایند جدید با هدف کاهش نیروی انسانی، شفاف‌سازی صورتحساب‌های بیمار و استفاده از فناوری‌های نوین اجرا می‌شود. امیدوارم با راه‌اندازی فرایند مذکور، هم دولت الکترونیک اجرا شود و هم شاهد کاهش مراجعات باشیم.»

او با بیان اینکه اولین کیوسک ترخیص الکترونیک به صورت پایلوت در مجتمع حضرت امام رضا (ع) راه‌اندازی شده است، افزود: «۲۰ کیوسک ترخیص الکترونیک برای بیمارستان امام رضا در نظر گرفته شده است.»

معصومی تاکید کرد: «همچنین امیدواریم تا پایان سال جاری بیمارستان‌های دیگر به این کیوسک مجهز شوند.»

منبع روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سپهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.