راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تلفن همراه جایگزین چه چیزهایی شده است؟

بیش از چهار دهه از اختراع اولین تلفن قابل حمل می‌گذرد و این وسیله تا کنون توانسته بسیاری از لوازم و تکنولوژی‌ها را با خود همراه کرده و شکل قدیمی آنها را از زندگی‌های امروزی حذف کند. در این گزارش ۱۰ وسیله ای که توسط تلفن‌های همراه از بین رفته‌اند را معرفی می‌کنیم.

 

۱- دفتر ثبت یادداشت‌ها

با اختراع تلفن همراه و ساخت نرم‌افزارهای یادداشت الکترونیکی دفترچه‌های یادداشت تا حد زیادی از بین رفته‌اند و کمتر کسی از این وسیله استفاده می‌کند.

۲- ساعت‌های هشدار دهنده

با استفاده از زنگ هشدار تلفن‌های همراه،کمتر کسی از ساعت‌های زنگدار برای بیدار شدن و یادآوری کارها استفاده می‌کند.

۳- دستگاه‌های موقعیت یاب

با نصب سنسور موقعیت یاب روی تلفن‌های همراه،دستگاه‌های معمولی موقعیت یاب محبوبیت قبل خود را از دست داده و با موبایل‌ها جایگزین شدند.

۴- ساعت مچی

یکی از مهم‌ترین لوازمی که کاربرد اصلی خود را با اختراع تلفن همراه از دست داده ساعت‌های مچی می‌باشند که بیشتر به عنوان یک وسیله زینتی استفاده می‌شوند.

۵- تلفن‌های معمولی

تلفن‌های معمولی نیز تحت تاثیر تلفن‌های همراه قرار گرفته و درصد بالایی از کارآیی خود را از دست داده‌اند.

۶-رادیو‌های ترانزیستوری

امروزه تلفن‌های همراه با دارا بودن گیرنده امواج رادیویی توانسته‌اند کاربران رادیو‌های بزرگ را نیز تحت تاثیر خود قرار داده و باعث کمرنگ شدن تعداد کاربران رادیو‌های معمولی شوند.

۷- پخش کننده‌های موسیقی

تلفن‌های همراه جدید با پشتیبانی از انواع فرمت‌های صوتی و تصویری کاربران بسیاری را جذب کرده‌اند و این قابلیت یکی از علل پر طرفدار بودن این وسیله به شمار می‌رود.

۸- ضبط کننده‌های صوت

دستگاه‌های رکوردر و ضبط‌کننده صدا هم از جمله لوازمی هستند که جای خود را به تلفن‌های همراه داده‌اند.

۹- دوربین‌ها

استفاده از دوربین‌های قوی روی تلفن‌های همراه باعث شده تا دوربین‌های عکاسی غیر حرفه‌ای به یک وسیله بدون کاربرد تبدیل شوند.البته دوربین به کار رفته در تلفن‌های همراه هنوز جای دوربین‌های حرفه‌ای را نگرفته‌اند.

۱۰- کارت‌های اعتباری

نرم افزارهای متعددی روی تلفن‌های همراه نصب می‌شوند که به موبایل بانک‌ها معروف شده‌اند و با استفاده از آنها دیگر نیازی به استفاده از کارت‌های اعتباری نخواهید داشت.

منبع: موبایل کده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.