راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ثبت‌نام در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران شروع شد

ثبت‌نام آثار در سیزدهمین دوره‌ جشنواره وب و موبایل ایران به صورت رسمی از امروز ١٣ مهر ماه آغاز می‌شود.

دبیرخانه جشنواره وب و موبایل ایران که چندی پیش خبر از برگزاری سیزدهمین دوره‌ی این جشنواره داده بود، اعلام کرد که ثبت‌نام سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها طبق روال سال‌های گذشته به صورت آنلاین خواهد بود و تمامی علاقه‌مندان برای شرکت در این رقابت می‌توانند از ساعت ۱۳ و ۱۳ دقیقه روز یکشنبه ۱۳ مهر ماه با مراجعه به سایت جشنواره وب و موبایل ایران سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خود را برای حضور در این رقابت ثبت‌نام کنند.

سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها پس از ثبت‌نام و شرکت در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران توسط کمیته پذیرش مورد بررسی قرار خواهند گرفت و پس از تأیید اولیه به صورت رسمی در جشنواره شرکت داده خواهند شد.

سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌توانند پس از ثبت‌نام و تأیید کمیته پذیرش و با قرار دادن کد رأی‌گیری مردمی در سایت خود در بخش رأی‌گیری مردمی و انتخاب بهترین سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فارسی از دیدگاه مردم، شرکت کنند.

داوری جشنواره وب و موبایل ایران نیز پس از پایان زمان ثبت‌نام در ۳۰ آبان ماه و از اول آذرماه آغاز خواهد شد و تمام مدیران کسب‌وکار و همچنین توسعه‌دهندگان وب و موبایل ایران می‌توانند در داوری مرحله اول انتخاب بهترین سایت‌ها و اپلیکیشن‌های ایران مشارکت کنند.

داوری جشنواره وب و موبایل ایران هر ساله در سه مرحله با مشارکت بیش از سه هزار نفر از فعالان این صنعت به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

شایان شلیله، بنیانگذار جشنواره در خصوص شروع ثبت‌نام در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران گفت: «چهار سال گذشته سال‌های سختی بر اکوسیستم استارت‌آپی گذشته است. چهار سال است که ما به خودمان می‌گوییم این دیگر سخت‌ترین سال خواهد بود و به امید گشایش سال بعد می‌نشینیم. اما جالب اینکه این سختی هر ساله برای ما تبدیل به یک شیرینی در روز اختتامیه جشنواره می‌شود. جشنواره‌ای که در آن بازنده و برنده؛ همه با هم تصمیم داریم این اکوسیستم را منسجم‌تر و محکم‌تر بسازیم و امید داریم که تلاش‌های ما بی‌نتیجه نخواهد ماند و این روزهای سخت تمام خواهد شد.»

او در ادامه افزود، با توجه به اینکه هر ساله تمام بخش‌های جشنواره، به صورت آنلاین برگزار می‌شد، شیوع بیماری کرونا در مراحل ثبت‌نام و داوری تأثیر یا خللی ایجاد نکرده و فقط ما شاهد تغییرات اجرایی در مراسم اختتامیه و نحوه اعلام برندگان خواهیم بود.»

میلاد احرام‌پوش گفت: «خوشحالم که امسال هم به مانند ۱۲ سال گذشته، ثبت‌نام آثار در جشنواره وب و موبایل ایران آغاز شده و کرونا باعث وقفه در فرآیندهای جشنواره نشد. امسال سعی کردیم با بازبینی مجدد گروه‌ها، خصوصاً در بخش کسب‌وکار و همچنین در بخش بازی‌ها، تمرکز بیشتری بر روی بهبود این بخش‌ها داشته باشیم. همچنین امیدواریم امسال با توجه به تغییر در نوع برگزاری اختتامیه، شاهد اختتامیه جذابی باشیم. در نهایت امیدوارم بتوانیم قدم کوچکی در جهت امیدبخشی به جوانانی که قدم در راه پر چالش کسب‌وکارهای نوپا گذاشته‌اند، برداریم.»

رضا الفت‌نسب نیز اضافه کرد: «امسال سعی داریم در برخی از گروه‌های محتوایی از داوران تخصصی استفاده کنیم. این کار به منظور افزایش کیفی نامزدها صورت می‌پذیرد. داورهای تخصصی اقدام به ارائه نظرات به گروه داوری اصلی جهت تصمیم نهایی برای انتخاب نامزدها خواهند کرد

رضا جمیلی عضو دیگر شورای سیاست‌گذاری سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران نیز افزود: «اکوسیستم استارت‌آپی ایران در حال پوست انداختن است و این پوست‌اندازی هم‌زمان شده با یکی از دوره‌های رکود اقتصادی کشور. شاید بسیاری این هم‌زمانی را درست تحلیل نکنند و پایان دوره استارت‌آپ‌ها و جریان استارت‌آپی را اعلام کنند. اما به نظر می‌رسد بازیگران این فضا در حال تغییر هستند و در دو سال آینده برخی چهره‌ها و بازیگران تاثیرگذار سال‌های گذشته به‌طور کلی از این فضا خارج شده و چهره‌ها و بازیگران جدیدی جای آ‌نها را بگیرند.»

او اضافه کرد، حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در همین ماه‌هایی که از سال ۱۳۹۹ می‌گذرد به نسبت شرایطی که در آن به سر می‌بریم امیدواری‌ها به آینده این فضا را بیشتر می‌کند. از این رو و در این مقطع که با تحولات زیادی همراه است برگزاری جشنواره وب و موبایل و حضور پرقدرت کسب‌وکارهای آنلاین در آن اهمیتی دوچندان پیدا کرده است. امیدوارم که جشنواره امسال فارغ از شکل و شمایل برگزاری‌اش بتواند در شناسایی جریان‌های آینده‌دار و کسب‌وکارهای خوش‌آتیه آن نقش مهمی را ایفا کند. این یکی از ماموریت‌هایی است که امسال برای جشنواره در نظر گرفته‌ایم تا این رویداد مهم استارت‌آپی، نقش توسعه‌ای خود را کمافی‌سابق بازی کند.»


نحوه شرکت در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران


شرکت‌کنندگان بعد از ثبت‌نام و ایجاد پروفایل در وب‌سایت جشنواره با ورود به داشبورد و وارد کردن اطلاعات اثر خود می‌توانند در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل شرکت کنند.

شرکت‌کنندگان باید در طی مسیر، گروه مناسب با سایت یا اپلیکیشن خود را انتخاب کنند. امسال گروه‌بندی جشنواره شاهد تغییراتی بوده است؛ برای مشاهده گروه‌بندی سیزدهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران می‌توانید به سایت جشنواره و صفحه گروه‌بندی‌ها به آدرس https://iwmf.ir/categories مراجعه کنید.

شرکت کنندگان باید پس از ثبت اثر و تکمیل مراحل تأیید مالکیت، با مراجعه به پنل خود در سایت، روی گزینه «شرکت در جشنواره» کلیک کرده تا اثر به صورت کامل در جشنواره شرکت داده شود.


ثبت نام اپلیکیشن‌ها


اپلیکیشن‌های موبایل نیز برای ثبت‌نام در سیزدهمین دوره همچون دوره‌های گذشته، باید به پنل توسعه‌دهندگان کافه بازار برای اپلیکیشن‌های اندرویدی و سیب‌اپ برای اپلیکیشن‌های آی‌اوآس مراجعه کنند. فرایند ثبت‌نام برای سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران از طریق کافه بازار و سیب‌اپ به اطلاع توسعه‌دهندگان موبایل خواهد رسید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران به آدرس سایت جشنواره وب و موبایل ایران مراجعه کرده یا ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

اطلاعات تکمیلی این جشنواره می‌توانید در قسمت‌های «معیارهای داوری در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران» و «تغییرات گروه‌بندی در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران» مشاهده کنید.

منبع جشنواره و ب و موبایل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.