راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

در مسیر تهران هوشمند/منطقه ۶ شهرداری، منطقه غیرحضوری می‌شود

طی تصمیمی باهدف برنامه تهران هوشمند، منطقه ۶ شهرداری تهران به عنوان پایلوت طرح «منطقه غیرحضوری»شهرداری انتخاب و برنامه‌ریزی‌های لازم برای عملیاتی کردن آن انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در نشستی که روز ۱۲ شهریور، با محوریت طرح منطقه غیرحضوری برگزار شد، تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ با حضور در سازمان فاوا و در گفتگو با محمد فرجود، مدیرعامل این سازمان ابعاد مختلف این طرح و همچنین پهنه‌بندی هوشمند شهری را بررسی کردند.

به گفته مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، در گام اول این مسیر، شهروندان به طور تدریجی قادر خواهند بود نزدیک به ۸۰ درصد از سرویس‌های شهری را بدون نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری‌ها و با استفاده از درگاه‌های الکترونیک و میز خدمت و دفاتر خدمات الکترونیک شهر دریافت کنند.

باهدف اجرای این طرح، کارگروهی متشکل از نمایندگان دو مرکز و با اولویت دو حوزه درآمد و شهرسازی به پیگیری اجرای این طرح خواهند پرداخت.

همچنین موضوع تصمیم‌گیری در خصوص پهنه‌بندی هوشمند شهری، محور دیگر این جلسه بود که پس از تبادل نظرهای صورت گرفته، ناحیه ۱ منطقه ۶ به عنوان پهنه هوشمند شهری به‌صورت آزمایشی انتخاب و پروژه‌هایی برای عملیاتی شدن مشخص و معرفی شد.

منبع سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.